Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/12 İlkİlk 123456789101112 SonSon
111 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: FLAŞ sökmeden yazmak için Jtag devre şeması anlatımı ve programı

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ya kusura bakmayın şok kafa şişirdiğimin farkındayım. Olayı anladımda Pc ile cihaza taktığımız devreyle irtibatı RS232 kablosundan başka neyle sağlayacağız

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yusufcuk kardeş kabloyu yaptım. programı çihaza yüklerken arada entegreli devreyi kullanmaya gerek varmı. yoksa bu kablo ile çihazın ilgili yerine direk leyimleyerek yapsam olurmu.saygılar(bilgisi olan başka arkadaşlarında cevaplarını bekliyorum)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı 052morşimşek Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yusufcuk kardeş kabloyu yaptım. programı çihaza yüklerken arada entegreli devreyi kullanmaya gerek varmı. yoksa bu kablo ile çihazın ilgili yerine direk leyimleyerek yapsam olurmu.saygılar(bilgisi olan başka arkadaşlarında cevaplarını bekliyorum)
    arkadaşım dirençli devre ilede oluyor ama flaşı sildikten sonra bir ihtimal flaşı yazmazsa bu kötu olur. denemen lazım eğer herşey yolunda giderse problem olmaz.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı 052morşimşek Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    valla size tavsiyem hiç denemeyin yazamasınız o flashı intel türünden flash ama ben illaki uğraşıcam derseniz unlock programını vereyim onunla sektörleri açmayı deneyin yoksa mümkün değil yazabilmen flashı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

deneyelim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart PCMCIA LPT karttları

Bu yazılım PCMCIA ya da CARDBUS parallel port kartlarla çalışır mı çünkü onların base adxresleri genelde 0x378 değil 4 haneli mesela 0x6ee5 gibi falan yerlerde oluyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben bu dirençli devreyi yaptım iki adet vestel vardı elimde flaşı göcmüş çok güzel çalıştı tavsiye ederim ayrıca entegreli devreyi yaptım bir sefer kullanımda bozuldu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar 10 ğündür internette girmediğim yer kalmadı.sorun şu jatag programı. birtürlü başaramadım. kabloyu yaptım balantılar tamam. çihazın uclarınında balantısını yapıyorum,ama birtürlü çihazı tanıtamadım. evdeki saglam çihazada(sunny-7010fta) denedim yok. hatta çihazların işlemçisinin ayaklarına direk baladım-109,110,111,112,113.nolu ayaklarına yok. birtürlü çihazın bilgileri gelmedi programa.birtek jtagup programını çalıştırınca(start)dediğimzaman çihazın işlemcisini yazıyor.sizce nerde hata yapıyorum,çihazların bazı yerleri kısa devremi yapılmalı. yoksa ben kabloyu direk çihaza takıyorum. devresini yapmammı lazım . size zahmet bana bu sorunumla ilgilenirsen sevinirim saygılar..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardeş jtag bölümünde dirençli devre şeması var sana 5 adet 100om direnc birde lpt kablosu işini görür suny de denedim çalışıyor kolay gelsin:45:
    Konu ysagdic tarafından (24-02-2009 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar 10 ğündür internette girmediğim yer kalmadı.sorun şu jatag programı. birtürlü başaramadım. kabloyu yaptım balantılar tamam. çihazın uclarınında balantısını yapıyorum,ama birtürlü çihazı tanıtamadım. evdeki saglam çihazada(sunny-7010fta) denedim yok. hatta çihazların işlemçisinin ayaklarına direk baladım-109,110,111,112,113.nolu ayaklarına yok. birtürlü çihazın bilgileri gelmedi programa.birtek jtagup programını çalıştırınca(start)dediğimzaman çihazın işlemcisini yazıyor.sizce nerde hata yapıyorum,çihazların bazı yerleri kısa devremi yapılmalı. yoksa ben kabloyu direk çihaza takıyorum. devresini yapmammı lazım . size zahmet bana bu sorunumla ilgilenirsen sevinirim saygılar..
    arkadaşım 1. sayfada msj ımda açıkladım orada bağlantı şeması var orayı incele
    bi eminim yaparsın çok kolay))))

Sayfa 3/12 İlkİlk 123456789101112 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri