Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/12 İlkİlk 123456789101112 SonSon
111 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: FLAŞ sökmeden yazmak için Jtag devre şeması anlatımı ve programı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben bu dirençli devreyi yaptım iki adet vestel vardı elimde flaşı göcmüş çok güzel çalıştı tavsiye ederim ayrıca entegreli devreyi yaptım bir sefer kullanımda bozuldu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar 10 ğündür internette girmediğim yer kalmadı.sorun şu jatag programı. birtürlü başaramadım. kabloyu yaptım balantılar tamam. çihazın uclarınında balantısını yapıyorum,ama birtürlü çihazı tanıtamadım. evdeki saglam çihazada(sunny-7010fta) denedim yok. hatta çihazların işlemçisinin ayaklarına direk baladım-109,110,111,112,113.nolu ayaklarına yok. birtürlü çihazın bilgileri gelmedi programa.birtek jtagup programını çalıştırınca(start)dediğimzaman çihazın işlemcisini yazıyor.sizce nerde hata yapıyorum,çihazların bazı yerleri kısa devremi yapılmalı. yoksa ben kabloyu direk çihaza takıyorum. devresini yapmammı lazım . size zahmet bana bu sorunumla ilgilenirsen sevinirim saygılar..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardeş jtag bölümünde dirençli devre şeması var sana 5 adet 100om direnc birde lpt kablosu işini görür suny de denedim çalışıyor kolay gelsin:45:
    Konu ysagdic tarafından (24-02-2009 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı 052morşimşek Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaşlar 10 ğündür internette girmediğim yer kalmadı.sorun şu jatag programı. birtürlü başaramadım. kabloyu yaptım balantılar tamam. çihazın uclarınında balantısını yapıyorum,ama birtürlü çihazı tanıtamadım. evdeki saglam çihazada(sunny-7010fta) denedim yok. hatta çihazların işlemçisinin ayaklarına direk baladım-109,110,111,112,113.nolu ayaklarına yok. birtürlü çihazın bilgileri gelmedi programa.birtek jtagup programını çalıştırınca(start)dediğimzaman çihazın işlemcisini yazıyor.sizce nerde hata yapıyorum,çihazların bazı yerleri kısa devremi yapılmalı. yoksa ben kabloyu direk çihaza takıyorum. devresini yapmammı lazım . size zahmet bana bu sorunumla ilgilenirsen sevinirim saygılar..
    arkadaşım 1. sayfada msj ımda açıkladım orada bağlantı şeması var orayı incele
    bi eminim yaparsın çok kolay))))

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kusura bakmayın arkadaşlar sorun kablo veya programda değilmiş.. benim dell dizüstü bilgisayarımda sorun.masa üstü bilgisayarda denedim ok. bilgisayara ne yapabilirim wall ve ***s programını açınca.şöyle hata veriyor....Could not ocguireI/O. Windows NT/2K users must have adminis trative rights....yazıyor. programın uyumluluk modunu windows98 milenyum yapınca hata vermiyor ama program çihazın özelliklerini ğörmüyor. cevabınızı bekliyorum saygılar..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

laptop kullanmadığım için bu konuda bilgim yok malesef laptopla denemedim hiç
    masaüstü pc de yükledi iseniz demekki program ve devrede bi sorun yok

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yusuf usta ben 3 senedir jtag kullanıyorum çoğu cihazın flashını programlıyorum...fakat siz jtag ile programlanabilen flashlar diye yazdığınız mesajınızda intel flashlarıda yazmışsınız...benim bildiğim intel flashlar sectör korumalı ve jtag v3 ile yazılabilir...

örnek olarak soruyorum... next 8000 cı cihazda TE28F160_C3TD70 flash var... bunu jtag ile nasıl yazdığınızı öğrenebilirmiyim...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sansar50 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yusuf usta ben 3 senedir jtag kullanıyorum çoğu cihazın flashını programlıyorum...fakat siz jtag ile programlanabilen flashlar diye yazdığınız mesajınızda intel flashlarıda yazmışsınız...benim bildiğim intel flashlar sectör korumalı ve jtag v3 ile yazılabilir...

örnek olarak soruyorum... next 8000 cı cihazda TE28F160_C3TD70 flash var... bunu jtag ile nasıl yazdığınızı öğrenebilirmiyim...
    konuya bakarsa inşallah öğrenebilirsin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

slmlar bende next ye- 2000 cı plus var .
    8888 arızada flash güm.
    içinde 10 haneli soket yeri (PİN) var bu 20 li soket yeri (PİN) işe yararmı birde jtagla olurmu. next 10 pin olduguna göre baglanış ve şase degişirmi saygılar...bu iş.
    Konu sercol tarafından (20-06-2009 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir. Sebep: flass

Kullanıcı Bilgi Menüsü

usb ve com1 adaptor al ve oyledene

Sayfa 3/12 İlkİlk 123456789101112 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri