Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: xp hristiyan simgesimi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart xp hristiyan simgesimi

az önce gelen bir email

Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz ?
    Sürekli Elimizin Altında Olan, Her Alanda Kullandığımız "Windows XP nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz ?"
    Mesih'in 2000'li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da, kendi çapında bir "Mesih operasyonu" yürütmüş.

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.
    KURTARICI WİNDOWS!
    Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.
    HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da "x" harfi "khi", "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece, Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.
    MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!
    Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.
    "HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI

Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.
    Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMACIM WINDOWS'U KÖTÜLEMEK DEĞİL ÇÜNKÜ BENDE BİR WINDOWS KULLANICISIYIM. AMA SİZE ŞUNU ÖNERMEK İSTİYORUM: PARDUS (TÜRK İŞLETİM SİSTEMİ)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

pardus türk işletim sistemi değildir nerden çıkarıyosunuz işletim sistemi yapmak bu kadar kolay olsa idi her ülke yapardı pardu linux tur türk değildir alman malıdır

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bana göre tamamiyle şehir efsanesi
    zaten hristiyanlard son dönemlerde biliçlendiler
    abartı bir mevzu gündem oluşturmak başka birşey değil
    selametle
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

olsa ne olur. müslümanlğımızdan mı olacağız.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

adamlar bu tür programlarla heşeyimizi takip ediyorlar bu bizim için büyük bir antikap

Kullanıcı Bilgi Menüsü

birileri bi tarafından böyle şeyleri durmadan üretiyorlar.
    şehir efsanesi. Uydurmaca...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hrıstıyan olayı +degılmı yav bunlar masal.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

keşke bizde böyle bir program yapsakta amblemini "hilal" koysak...
    adamların inancı ne ise ürettiklerine koyabilir...o şekilde satabilir...
    alıp almamak bize kalmış...
    ayrıca bişey soracağım...
    piyasada xp nin alternatifi varmı? ille de türk olması gerekmez...müslüman bir ül***e ait olsada olur...
    selametle

Kullanıcı Bilgi Menüsü

warsayalım hıristiyan simgesi ne yapacaz bilgisayarları çöpe mi atıcaz ya artık maddi dünya ile manevi dünya yı ayıralım zamanında da futbol topunu da şehit edilen bir sahanenin başından esinlenilmiş ndiye oynatılmazdı bu işler boş işler bu zihniyette gittiğimiz için hep hıristiyan icatlarına mahkum kaldık

Kullanıcı Bilgi Menüsü

puhahahahaaa guzel fıkra imişşş doğrusu bravoo bizim cocuklara dewam etsinler boylee )))))))))))))))))

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri