Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 4/5 ÝlkÝlk 12345 SonSon
48 sonuçtan 31 ile 40 arasý

Konu: Avermedia Tv kartý için Kullanýlan programlar ve sorunlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý memati_45fb Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    özgür bey size bi sorum olacak benim avermedia galaxy tv kartým var progdvb yi yükleyemedim kart seçiminde kartý görmüyor listesinde yok baþka aver kartý var 2 adet onlarý seçtiðimdede hata veriyo.dvb dream yükledim bu seferde türksat dýþýndaki kanallarý bulamýyo benim diseqc te 1 de türksat 2 boþ 3te sirus 4te hotbird var.averin kendi programýyla hepsini buluyor fakat oda þifrelileri göstermiyo.goldmaster uydu alýcýsý ile problem yok. þimdi sana sorum hangi dvbs programý yükleyim artýbu programa neler atmam lazým sirustaki kanallarý ve türksattaki maçlarý(ntv ntvspor gibi)nasýl çözerim bana detaylý bir yanýt verebilirmisin biraz acamiyim ama bu konularada meraklýyým çok evde hiç olmazsa baðýmsýz televizyon seyredeyim dünkü yanýtýn için teþekkürler ama benim sorunum kanallarda türksat dýþýnda sinyal yokmuþ ben sadece güncel kanal listesini yüklemiþim.programý kaldýrýp tekrar yükledim disqc leri tekrar seçip arama yaptýrdým sadece türksattakileri buldu problem ordan kaynaklanýyormuþ.
    bu sorunun hala devam ediyor mu? yoksa bir çözüm buldun mu? bende de ayný kart var ve prgdvb yide sorunsuz yükledim ve çalýþýyor1 cevabýn olursa eðer detaylý açýklama yaparým...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

aver hala en çok satan kartlardan olduðundan benimde yeni kullanýcýlara bir faydam olmasý dileðiyle tecrübelerimi aktarmak istiyorum; (bunlarý yazmadan bu konudaki geçmiþ soru/sorunlarý okuduktan sonra)
    Avertv galaxyA816 hybrid (Laptop da) kullanýyorum.Kurulumda hiç problem yaþamadým(Ethernet kullanmadðýmdan devredýþýydý).Yalnýz ekte gelen ve mediacenterde DVBS yayýnlarýnýn seyredilmesini saðlayan yazýlýmda(inst.Unýv.DVBS softw)hem spyware-klavyede yazdýðýnýz herþeyi takip eden!) var hem de kesinlikle Wind.Med.Center de çalýþmýyor ve Crash!.. ama aver 6 programý mükemmel çalýþýyor. normal uydu alýcýsýyla bile zayýf olan ve çekmeyen sinyalleri bile kanal taramada yakaladý ve gösterdi...hem görüntü hem ses bence mükemmel. ses stereo deðil diyen arkadaþlar yanýlýyor!(Analog tv kanallarý ve FM radyo hariç) .ayrýca kayýt kalitesi ,epg.,ve birçok özelliði problemsiz çalýþmaktadýr.(mp4/avi/divx/mpg istediðiniz formatda kayýt yapabilmek de artýsý). ençok yaþanýlan kanal gruplarý ve frekanslarýn güncel olma ve tüm kanallarý seyredebilmeniz için þunlar yapabilirsiniz:
    Ýlk þart avertv programýna sað týklyýp Yönetici olarak çalýþtýr seçeneðini seçerek prog.ý baþlatýn...
    (aksi halde yaptýðýnýz deðiþiklikleri kaydetmiyor).
    ilk kanal taramasýný yaptýktan sonra (ki progr.bunda bir deðiþiklik yapmanýza izin vermiyor).programa yeniden yönet.olarak girip Ayarlar dan dijitaltv/programlr(kanallar) seçeneðini seçerek sað üst köþede KOPYALA seçeneðini seçerek ve bir ad vererek UYGULAyý seçin.Daha sonra üstünde ki GELÝÞMÝÞ yazan yere týklayarak açýlan pencerede istemediðiniz tüm kanallarý sað týklayýp Programý Kaldýr sekmesine basarak (maalesef Tek tek) silebilir ve sadece istediðiniz kanallarý içeren bir genel kanal listesi elde edebilirsiniz. Hepsi tamamlanýnca TAMAM sekmesine basarak pencereyi kapatýyor ve eski pencerede yine UYGULA ve sonra TAMAM diyerek çýkýyoruz.Böylece zorda olsa ayný þekilde birçok kanal listeleri yaratabiliyoruz... Ýkinci yol ise daha kolay ve diðer DVBS progr.daki gibi Kanal Gruplarý hazýrlayýp(Favoriler gibi ) bunlara hýzla ulaþmayý saðlamak...
    Bunun için önce yukarýda yaptýðýmýz gibi mevcut ana kanal listesinin bir kopyasýný yapýp ayarlardan çýkacaðýz. Sonra avertv mont.altýnda yer alan ve kumanda etmenizi saðlayan yerdeki Program Listesi tuþuna basýyoruz. ing.anaht.benzeyen AYAR tuþuna basýyoruz.gelen pencerede sað alttaki Artý + tuþuna basýyor ve sað pencerede oluþan kanal grup baþlýðýna bir isim veriyoruz.(Haber kanallarý gibi). Ve sol pencereden ilgili kanallarý(istediðimiz) tek tek üstüne gelerek Sað Ok tuþuna basarak ekliyoruz.Ve istediðimiz diyelim 20 haber kanalý bitince Sol alttaki Onay/Ok. anlamýna gelen Check tuþuna basarak çýkýyoruz.(isterseniz çýkmadan önce bu þekilde önce + ya basarak birçok kanal gruplarý yapabilir bunlara kanal ekleyebiriz ve en sonunda buradan çýkabiliriz. böylece tekrar Program/Kanal listesi ekrana geldiðinde listenin enaltýnda yaptýðýnýz yeni Favori kanal listeleriniz alt alta çýkacaktýr.týklayarak anýnda istediðiniz kanalý hemen seyredebilirsiniz...
    artý tüm bunlarý yapmadan önce özellikle turksat da eksik freknslarý da 2 þekilde tamamlayabilirsiniz:1)Ayarlar dan Digital tv i seçip Turksatýn yanýndaki Geliþmiþ tuþuna týklayýn ve çýkan pencerede gereksiz bir sürü Transp.var(çoðu feed kan.)bunlarý tek tek sað alttaki ÇIKAR a basarak silin.(Boylece uydu tarama zamanýda oldukça kýsalacaktýr),sonra herhng.bir UYDU sitesinden(Lyngsat vb) türksatýn son frek.tabl.gösteren yere gidin ve orada olup Averde olmayanlarýn bilgilerini tek tek girerek EKLE tuþuna basýn(Frek./Sembol/Polarz. yeterli).bu þekilde en güncel ve en doðru kanal bilgilerine sahip olacaksýnýz.TAMAM diyerek çýkýp Uygula diyerek Digital tvnin altýndaki programlar/kanallar a týklayýp sað taraftan Program Tarama yý seçeceksiniz.Ve bittiðinde Uygula tamam diyerek çýkýyorsunuz;iþlem tamam... (Ýsterseniz prog.taramadan önce Hotbird için de aynýsýný yapabilir ve özellikle SKY paketi ile ilgili olan bir sürü transp.i ve DVBS2 olan paketleri silerek hem zaman hemde daha kýsa bir kanal listesi kazanabilir ve böylece düzeltme ve fav.kanal listeleri hazýrlarken de zamandan kazanýrsýnýz...)
    2) sadece turksat da Ayarlar dan Dig.tv pRogramlar/kanallarý a týklayýp saðdan Geliþmiþ i seçip gelen pencerede altda Frek.taramasýna tekli yi seçip Polar.a DÝ***,frekans a 11962 Sembol a 03333 yazýp TARA sekmesine basýn . yukarýda yazdýklarýmla uðraþmadan tüm kanallar bulunacaktýr...

ayrýca prog dvb de aver galaxy yok diyenler yada kart tanýtamayanlar sanýrým ilk kurulumda hata yapýyorlar! Orada sað oka týklayarak kartlarýný seçecekler ve ayrýca kurulum sonrasý Settings den diseq ayarlarýný yaparken kartý Enable yapacaklar ve istedikleri uyduyu ilg.yere girmek için önce kaçlý diseq kullanýyorlarsa onu týklayýp sonra saðdan çift týklayarak ilgili uydularý girmeleri gerekiyor.Burada iþlem hatasý yapýnca bazen ya bir uyduyu görüyor yada aver kartý hiç tanýmýyor.bu kýsmý özellikle doðru yapmalýsýnýz.yanlýþ yapmanýz halinde programý önce kaldýrýp yeniden kurmanýz gerekiyor. Birde hiç elecard la uðraþmayýn orayý kurulum anýnda boþ geçin(týk ý kaldýrýn)ve hep böyle Codec probl.yaþayanlar için söylüyorum(görünt.donmasý,sistemin kitlenmesi,graph çakýþmalarý vb.) öncelikle o meþhur KLite kodek paketini de sisteminizden (özellikle REVO prog.ile) kaldýrýn sonra kayýt defteri ve windowz geçici dosyalarý temizliði yapýn. sistemi kapayýp açýn ve Shark007 sitesinden sisteminize uygun(Win7/Vist/XP,othr) kodek paketini indirin(özellk.win.Media player için tam uyumlu) ve sistemi tekrar kapatýp açýn .ondan sonra istediðiniz aver,dvbprg,ve diðerleri farketmez hemen tüm yayýnlarý ve kanallarý sorunsuz izlersiniz. isteyenler sharký kurduktan hemen sonra Videolan/VLC1.1.0 ý da kurarlarsa artýk her þeyi seyredebilir yada dinleyebilirler...
    sýralama : önce tüm kodek paketleri kaldýrýlýyor.:Cyberlink-Nero-mediaplayer codec pak.-vista cod.pak.-elecard-Gom player-Klite-vb. sonra sharkýn paketi kuruluyor.ardýndan Vlc paketi kuruluyor ve en sonra TV kartý programlarý kuruluyor....

bunlar hep yaþanýlarak öðrenilmiþ tecrübeler-inþaallah sizlerede faydasý olur...

iyi seyirler...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ek not : sharkýn codec paketi ile son surumlerde mp4 ve mov video dosyalarýný açamaz olduðumdan(h264-x264 ile convert ettiðim dosyalar) onu kaldýrýp windows essential codec paketini kurdum ve halen sorunsuz çalýþýyor...ayrýca araþtýrmalarým sonucu dvbviewerin çok daha iyi bir prg.olmasý nedeniyle onu kurdum ve bir kere bile bahsedilen problemleri yaþamadan(ne bloke ne donma ve ne diðrl.)izlemenin tadýný yaþýyorum... darýsý baþýnýza... burada asýl söylemek istegiðim hem donanýmýnýzýn (sistem) hem de kurduðunuz yazýlýmlarýn birbirleriyle uyumlu olmasý ve çakýþmamasý gereðidir..buna dikkat etmelisiniz...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

mertilus kardesým yazdýklarýn ýcýn tesekkurler ýnanký herkes senýn gýbý usenmeyýp býraz zahmete katlanýp yazsa hýc sorun olmayacak sorular cok cevap yok emegýn ýcýn tesekkurler senýn ddýklerýný harfýyen yapacagým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tþkkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

turksat 3a yý eklemek o kadar zor olmasa gerek deneyelim bakalým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart ...

Alýntý Özgür Erge Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþlar avermedia kullanýcýlarý için en uyumlu yazýlýmlarý burda bulabileceksiniz..

Öncelikle avermedia her oynatýcýyla uyum saglamadýgý gibi pcyde acayip yoruyo benim önerim iki tane program
    1.ProgDVB4.80.5
    2-Mytheatre 3.26 bu iki program ile kasmada olmuyor dýseq sorunuda olmuyor

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    cok güzel tskk

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bende avermedia 6 var prog dvb nin son sürümüyle uyuþmadý bide bü sürümü yüklücem bakalým olcakmý teþekkürler

Sayfa 4/5 ÝlkÝlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri