Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 5/9 ÝlkÝlk 123456789 SonSon
81 sonuçtan 41 ile 50 arasý

Konu: TÜRKÝYE 1 ISPANYA 2 yorumlarýnýz

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý f47xfenerli Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    iyide bizim iyi oynadýðýmýzý kim söyledi baþka maçlarmý seyrettik basrý ilk 30dk
    biraz baþabaþtý fakat sorasý tam bir feleket adamlar ayaðýmýza top deðdirmedi yav...
    hocam anlatamadým sanýrým.
    seninde dediðin gibi. iyi oynadýðýn zamanda golü atacaksýn. yoksa atamayana atýyorlar. ama ben senin en son dediðin cümleye katýlmýyorum. ayaðýmýza top deydi. hemde bir çok kez.

tamam ispanya daha iyiydi. yendi budur olay.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

neyse inþallah istanbulda bunlarý yeneriz yoksa afrika hayal olur keza ispanya maçýndan
    sora bosnaya daha sora belçýka deplasmanlarýna çýkacaðýz kaldý ki bizim ispanya ile oynayacaðýmýz gün belçýka bosna ya geliyor bosna evinde de yenerse belçikayý biz
    mendil salamaya baþlarýz.anlayacaðýn durumumuz çok kýrýtik...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

A Milli Futbol Takýmýmýz, 2010 Dünya Kupasý Avrupa Elemeleri'nde en kritik 90 dakikasýna çýkýyor.

Avrupa Þampiyonu Ýspanya ile Avrupa Üçüncüsü Türkiye, Ali Sami Yen'de karþýlaþýyor.

A Milli Futbol Takýmýmýz, 2010 Dünya Kupasý Avrupa Elemeleri'nde en kritik 90 dakikasýna çýkýyor. Milli Takýmýmýz, dünya sýralamasýnýn zirvesinde olan Ýspanya'yý Ali Sami Yen Stadý'nda konuk ediyor.

Mutlak kazanmamýz gereken maç, Ali Sami Yen Stadý'nda saat 21.00'de baþlayacak ve ATV'den naklen yayýnlanacak. Bu zorlu randevuyu Ýngiltere Futbol Federasyonu'ndan Mike Riley yönetecek.

TÜRKÝYE-ÝSPANYA

STAT: Ali Sami Yen
    SAAT: 21:00
    YAYIN: ATV
    HAKEM: Mike Riley

TÜRKÝYE: Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Emre Aþýk, Hakan Balta, Ýbrahim Üzülmez, Sabri, Aurelio, Emre Belözoðlu, Arda Turan, Semih, Tuncay Þanlý.
    Teknik Direktör: Fatih Terim

ÝSPANYA: Casillas, Ramos, Pique, Marchena, Capdevilla, Senna, Xabi Alonso, Xavi, Riera, David Silva, Torres
    Teknik Direktör: Del Bosque

5. Grup'ta puan durumu þöyle:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart A Milliler hazýrlýklarýný tamamladý

A Milli Takýmýmýz yarýn akþam Ýspanya ile oynayacaðý 2010 Dünya Kupasý Avrupa Elemeleri 5. Grup maçýnýn son hazýrlýk çalýþmasýný Ýnönü Stadý'nda yaptý.

Ýlk 15 dakikalýk bölümü basýna açýk tutulan antrenman 1 saat 15 dakika sürdü. Isýnma hareketleri ile baþlayan antrenmanýn sonraki bölümünde Milli Takýmlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim yönetiminde taktik çalýþmaya geçildi.

Ýspanya ile geçtiðimiz Cumartesi akþamý Madrid'de oynadýðýmýz ilk karþýlaþmada sol uyluk ön grup adelesinde hafif zorlanma oluþan ve sonrasýnda takýmla birlikte antrenmanlara katýlamayan Emre Aþýk, probleminin devam etmesi nedeni ile bu akþamki çalýþmada fizyoterepist eþliðinde düz koþu yaptý.

Milli Takým Saðlýk Ekibi, Emre Aþýk'ýn yarýn yapýlacak son kontrollerden sonra oynayýp oynayamayacaðý konusunda Fatih Terim'e kesin bilgiyi verecek.

Antrenmaný, Türkiye Futbol Federasyonu Baþkaný Mahmut Özgener, Baþkanvekili Lütfi Arýboðan ve Milli Takýmlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kýzýl da izledi.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ýspanya Milli Takýmý, son çalýþmasýný Ali Sami Yen'de yaptý

2010 Dünya Kupasý Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta yarýn A Milli Takýmýmýz ile karþýlaþacak olan Ýspanya, son çalýþmasýný Ali Sami Yen Stadý'nda yaptý.

Teknik direktör Vicente Del Bosque yönetiminde gerçekleþtirilen ve yaklaþýk 1 saat süren antrenmanda Ýspanyol futbolcular, pas çalýþmasýnýn ardýndan yarým alanda çift kale maç yaptýlar.

Teknik direktör Del Bosque, son bölümde kimi oyunculara ceza alaný dýþýndan þut çalýþmasý yaptýrýrken, çift kale maçta Fernando Tores'in forvette tek olarak oynamasý ve bu oyuncunun, derinlemesine paslar atýlarak pozisyona sokulmaya çalýþýlmasý dikkati çekti.

Diðer yandan, Ýspanya Milli Takýmý'nýn antrenmanýna, Ýspanyol ve Türk medya mensuplarý büyük ilgi gösterdiler. Çalýþmayý çok sayýda basýn mensubu izledi.

Ayrýca bir grup Ýspanyol taraftar da antrenmana gelerek, ellerindeki bayraklarýyla milli takýmlarýna destek verdiler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ümitler, Ýrlanda Cumhuriyeti'ni 3-0 yendi

Ümit Milli Takýmýmýz, 2011 Avrupa Þampiyonasý Elemeleri 2.Grup'taki ilk maçýnda Ýrlanda Cumhuriyeti'ni deplasmanda 3-0 maðlup etti. Ýrlanda Cumhuriyeti'nin Cork kentindeki Turners Cross Stadý'nda oynanan karþýlaþmada Milli Takýmýmýzýn gollerini 13. dakikada Deniz Yýlmaz, 40. dakikada Emre Özkan ve 90+3. dakikada Ömer Þiþmanoðlu kaydetti.

Teknik Direktör Hami Mandýralý yönetimindeki Ümit Milli Takýmýmýz gruptaki ikinci maçý Haziran 2009'da Ermenistan ile deplasmanda oynayacak.

Stat: Turners Cross
    Hakemler: Stanislav Torodov, Krassimir Krezov, Ivan Valchev (Bulgaristan)
    Ýrlanda Cumhuriyeti: Shane Redmond , Brendan Moloney, Ed Nolan, Darren Dennehy, Ian Bermingham, Stephen Gleeson, David Meyler (Dk 46 James McCarthy), Owen Garvan, Alan Judge (Dk. 81 Christy Fagan), Cillian Sheridan, Jay O'Shea (Dk. 73 Graham Carey)
    Türkiye: Volkan Babacan, Semih Kaya, Aykut Muhammet Demir, Emre Özkan, Ferhat Býkmaz, Aydýn Yýlmaz, Jem Paul Karacan, Soner Aydoðdu (Dk. 42 Murat Ceylan), Ferhat Kiraz (Dk. 70 Tunay Torun), Deniz Yilmaz (Dk. 56 Ömer Þiþmanoðlu), Mustafa Pektemek.
    Yedekler: Fehmi Mert Günok, Cenk Gönen, Tunay Acar, Yiðit Ýsmail Gökoðlan, Serdar Kesimal, Ýsmail Köybaþý, Serkan Þahin, Aydýn Karabulut, Güray Vural.
    Goller: Dk. 13 Deniz Yýlmaz, Dk. 40 Emre Özkan, Dk. 90+3 Ömer Þiþmanoðlu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart 1954 kadrosu Ali Sami Yen'de olacak

A Milli Takýmýn tarihinde katýldýðý ilk Dünya Kupasý olan 1954 finallerine katýlan Milli Takým kadrosu, 1 Nisan'da Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynayacaðýmýz Ýspanya maçýna davet edildi.

1954 Dünya Kupasý'na katýlmak için Mart 1954'te Ýspanya ile 3 tane eleme maçý oynayan kadroda yer alan oyuncular ile 1954 Dünya Kupasý'nda ay yýldýzlý formayý giyen eski milli futbolcularýmýza o maçlarýn anýsýna bir ödül töreni düzenlenecek.

TFF Baþkaný Mahmut Özgener'in de katýlacaðý tören maçtan önce saat 20.30'da Ali Sami Yen stadyumunda saha kenarýnda yapýlacak.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Terim: "Maç kadrosu 80 milyon kiþi"

Terim: "Maç kadrosu 80 milyon kiþi

Milli Takýmlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Ýspanya karþýsýnda yarýn sahaya 11 cesur yürek süreceðini söyledi. Terim, Swissotel'de, Ýspanya maçýyla ilgili düzenlediði basýn toplantýsýnda, herkesin yarýn Ali Sami Yen'de farklý bir milli takým göreceðini ifade ederek, ''Sonuna kadar galibiyeti isteyen, kovalayan milli takým göreceksiniz. Ýstediði sonucu almak için mücadele eden bir takým göreceksiniz. Sabrýmýzý becerimizle birleþtireceðiz'' dedi.

Oyuncularýna sonuna dek güvendiðini kaydeden Terim, ''Ben sahaya 11 tane cesur yürek süreceðim. Stattaki taraftarýmýzla birlikte sahadaki 23 bin kiþiden oluþacak. Zaten ancak bu þekilde kazanabiliriz'' diye konuþtu.

-''PES ETMEYECEÐÝZ''-

Fatih Terim, yarýnki maçta sabrýn hem fizik, hem teknik açýdan kendilerine çok yararý olacaðýný dile getirdi. Ýki takýmýn artýk birbirini çok iyi tanýdýðýný kaydeden tecrübeli teknik adam, ''Geçtiðimiz maçta oyuncularým taktik anlayýþa gol yiyene kadar uydular. Golden sonraki o umutsuzluk bize yakýþmadý. Pes etmek bizim tarzýmýz deðil. Umudu olmayanýn hedefi olmaz. Biz hep böyle devam etmiþtik. Þimdi hem umutluyuz, hem pes etmeyeceðiz. Sabýrlý olmak çok önemli'' ifadelerini kullandý.

-''RAMOS'UN YERÝNE ARDA'YI ÝZLEYECEÐÝZ''-

Ýlk maçýn yýldýzlarýndan Ramos'un Real Madrid'de müthiþ oynadýðýný anlatan Terim, yarýnki karþýlaþmada Ramos ile Arda eþleþmesinin çok güzel tecelli edeceðini söyledi. Terim, kendilerinin de Arda'ya önem verdiðini vurgulayarak, ''Ýlk maçýn galibi Ramos olabilir ama burada Arda'ya çok güveniyorum. Ýnanýyorum ki sahada Ramos yerine Arda'yý seyredeceðiz'' dedi.

-''KENDÝMÝZLE HESAPLAÞIRIZ, AMA ÝLK MAÇ ÝÇÝN BÖYLE BÝR ÞEY GÖRMÜYORUM. AYNI ÞEYLERÝ YÝNE YAPARIM''

Milli Takýmlar Teknik Direktörü Fatih Terim bir soru üzerine, Ýspanya ile Dünya Kupasý Grup Elemelerinde oynadýklarý ilk karþýlaþmasýnda bir hata yaptýðýný düþünmediðini belirtti.

Terim, basýn toplantýsýnda, bir basýn mensubunun, ''Maçtan sonra kendi öz eleþtirinizi yaptýnýz mý'' þeklindeki sorusunu, ''Biz her zaman kendimizle hesaplaþmayý, yüzleþmeyi zaten adet haline getirdik. Ama þöyle maça baktýðým zaman herhangi bir þey görmüyorum. Yapmak istediklerimi yaptým. Yarýn yine olsa, yine ayný þeyi yaparým. Hatta bazýlarýnýn zamanýný daha önceye alýrým'' diye yanýtladý.

Semih'i oyundan almasýnýn eleþtirilmesi hatýrlatýlan Fatih Terim, sözlerini þöyle sürdürdü:

''Oyuncular çýkar girer, tercihler benimdir. O tercihin kimine göre doðru, kimine göre yanlýþ olarak deðerlendirilebilir. Biz ekonomik oynamadýðýmýz için hamle yaptým. Esasýnda ilk 11'de de öyle çýkabilirdim. Takýmýn en saðlýklý durumunda, atak oynatýp bir saat içinde rakibi vurmayý planladým ve pozisyonlarý bulduk. Sonra sahayý parselleme adýna bir tane daha orta saha oyuncusunu kullandýk. Müsaade etsinler de taktik iþlerini bize býraksýnlar. Devre arasýnda bile o deðiþikliði yapabilirdim. Olayý hala bizim ülke tartýþýyor. Artýk baþka ülkelerde bunlar konuþulmuyor. Amacým en diri þekilde takýmý tutabilmekti. Oyuna defans oyuncusu da alabilirdim. Semih'i almayabilirdim, ama Nihat'ýn sahada kalmasýný istedim.''

-KADRO 80 MÝLYON KÝÞÝ-

Fatih Terim, kendi saha ve seyircilerinin mutlaka avantajý olmasý gerektiðini ve bu oyunu hep birlikte oynayacaklarýný dile getirerek, ''Biz saha içinde onlar tribünde. Onlarýn saðladýðý sinerjinin bizimle birleþmesi lazým. Onu hýrsla, arzuyla birleþtirmemiz gerek. Tribündekiler de oyuncularýmýzla birlik olmalý. Sabýr ve coþku en önemli temalarýndan biri. Orada oyun 0-0 iken Ýspanya seyircisi 'oley' çekebiliyor. Yurt içinde ve yurt dýþýnda bize gönül, destek veren, bizimle coþan, bize inanan, yüreklerindeki milli takým sevdalarýný bizden esirgemeyenler, yarýn akþam bizim maç kadromuzu oluþturacak. Siz sormadan ben maç kadrosunu 80 milyon olarak açýklýyorum'' diye konuþtu.

-''HEDEFÝMÝZE ULAÞACAÐIZ, ÝNANCIM AYNEN SÜRÜYOR''-
    Bosna Hersek'in, deplasmanda Belçika'yý yenmesinin ardýndan gruptaki geliþmeleri deðerlendiren Terim, Dünya Kupasý finallerine gideceklerine olan inancýnýn tam olduðunu dile getirdi.

Fatih Terim, Bosna Hersek'in Belçika'yý deplasmanda yenmesinin akýllarýnda olmadýðýný kaydederek, þöyle devam etti:

''Ama bu puan sýralamasý sürprizlerle dolu olarak devam edecek. Burada önemli bir þey var; biz yarýn kaybetmediðimiz taktirde, Bosna Hersek, Belçika'yý yine yense dahi, bizim de her rakibimizi her yerde yenme ihtimalimiz var. Kalan 5'er maçýmýz var. Yarýndan sonra 4'e düþecek ve biz Ýspanya ile oynamayacaðýz. Bütün rakiplerimiz ise karþýlaþacak. Þundan emin olabilirsiniz ki inancým aynen sürüyor. Sonuçlar böyle olsa da umudumuzu kaybetmeyeceðiz. Bizim hedefimiz dünya kupasýna gitmek. Bunu her þekilde arzuluyoruz, istiyoruz. Bu isteðimizi baþaracaðýmýzdan da hiç þüphemiz yok. Ýnþallah orayý yakalayacaðýz. Orada çok seyredilen ve güçlü bir Türkiye olacaktýr, diðer þampiyonalarda olduðu gibi.''

-''KAZANIRSAK TARÝHE GEÇERÝZ''-

Toplantýya katýlan Ýspanyol bir gazetecinin, ''Medyada (Ýspanya'yý yenersek tarihe geçeriz) sözünüzü okudum. Ayrýca Sevilla'ya transferiniz konuþuluyor. Bu doðru mu'' þeklindeki sorusunu Terim, ''Ben maçtan sonra ilk defa konuþuyorum. Ama Ýspanya 30 maç yenilmemiþ. 30 maçtan sonra 'Kime yenildiniz?' derlerse otomatikman Türkiye'nin adý geçecek. Yani bu söze itirazým yok. Sevilla'ya gelince, herhangi bir þeyle uðraþacak durumum yok. O sonraki mevzular. Þimdi hedefimiz sadece Ýspanya'' diye yanýtladý.

-''FAIR PLAY ORTAMI SAÐLAYACAÐIZ''-

Fatih Terim, orta sahada çok top çevirebilen Ýspanya ile zemini güzel olan Ali Sami Yen Stadý'nda oynamanýn bir hata olup olmadýðýnýn sorulmasý üzerine de ''Statü gereði sahayý en az 3 ay önce bildirmeliyiz. Ýspanya bizi dünyanýn en önemli stadýnda aðýrladý. En iy atmosferde ve bize Real Madrid'in tesislerini vererek aðýrladý. Yok, sýcak yere götürseydik, zemini kötü yerde oynatsaydýk gibi þeyleri aþtýk. En güzel þekilde misafir edeceðiz. En iyi saha þartlarýný, en güzel soyunma odasý þartlarýný saðlayacaðýz. Fair play'in önde olduðu ortamý saðlayacaðýz. Bu durumda kazanýrsak çok mutlu olacaðýz. Bunun dýþýndakini kabul etmiyoruz'' diye konuþtu.

Taraftarlardan da sabýrlý olmalarýný isteyen Terim, kendilerinin sabýrlý oynayacaklarýný, taraftarlardan da bunu beklediklerini söyledi.

-''ÝSPANYA'YA 1-0 YENÝLMEMÝZE RAÐMEN ELEÞTÝRÝLÝYORUZ''-

Fatih Terim, maçtan sonra yapýlan eleþtirilerin sorulmasý üzerine, ''Türkiye çok güzel iþler yapmýþ, bir yere gelmiþ ki Ýspanya'ya yenilmemize raðmen eleþtirilebiliyoruz'' dedi.

Terim, ''30 maç yenilmemiþ, dünya sýralamasýnda 1. takýma yenilmenin hesabý soruluyorsa, bundan mutlu olmalýyýz'' dedi.

Fatih Terim, devamlý kazanmanýn veya kaybetmenin Ýspanya'da çok önemli bir güveni olduðunu belirterek, ''Ferdi yeteneði yüksek oyunculara sahip. Bütün olarak iyiler. Hiçbir taraflarýnda eksik yok'' diye konuþtu.

-''POZÝSYON YAKALAYACAÐIZ''-

Maçta hiçbir zaman oyun anlayýþlarýndan vazgeçmeyeceklerini anlatan Terim, beraberliði ilk planda düþünmediklerini kaydetti.

Fatih Terim, ancak maç içinde geliþen durumlara göre beraberliði de düþünebileceklerini belirterek, þöyle konuþtu:

''Ýspanya'ya itirazýmýz yok. Durumlarýna duyduðumuz saygýyý ifade ediyoruz. Ama bizim daha çok puana ihtiyacýmýz var. Pozisyon bulabileceðimizden eminim, yeter ki atabilelim. Kýrýlma anlarýnda o golleri atabilseydik, þu an çok baþka þeyler konuþuyor olabilirdik. Ýnþallah yine o þeyleri konuþuruz.''

Benim son oynadýðýmýz maçta en üzüldüðüm konu budur. Golden sonra her zaman gösterdiðimiz geri dönüþü, pes etmemeyi, umutsuz olmamalýyý, gösteremedik. Hakem düdük çalana kadar bitmeyecek. O yüzden oyuncularým, bunun bilincinde. Onlara güveniyoruz, güvendiðimiz için buradayýz. Kaybetsek dahi herkeste iz býrakabiliyoruz. Onlar bunu hak edebiliyorlar. Yarýn çok daha farklý bir konumda olacaðýmýza yürekten inanýyorum.

-''KADRODA DEÐÝÞÝKLÝKLER OLABÝLÝR''-

Terim, kadroda bazý oyuncularda deðiþiklikler olabileceðini söyledi.

Emre Aþýk'ýn sakatlýðýnýn bulunduðunu ve durumuna bugün bakacaklarýný anlatarak, ''Ýki maç üst üste 4 gün arayla oynamanýn dezavantajlarý var. Onlarý kaldýrma adýna bazý oyuncularý deðiþtirebiliriz'' dedi.

Fatih Terim, Aurelio'nun Avrupa'nýn en önemli oyuncularýndan biri olduðunu ve kendisinden yarýnki maçta çok iyi performans beklediðini vurguladý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu mac ýspanyollar ýcýn zor geeccek.savvunmayý kalabalýk tutmalý ayaga paslarla rakýbýn ustune gýtmelý ýlerý uctaký semýhe kanatlardan paslarla gol aramalýyýz.bu macta arda kendýný gostermeli...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

GooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooL
    26. dakika: Ve golü bulduk. Arda sol kanattan mükemmel ortaladý. Tuncay zor pozsiyonda pasýný Semih'e attý. Semih boþ kaleye topu gönderdi ve top aðlara gitti. 1-0

Sayfa 5/9 ÝlkÝlk 123456789 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri