Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/8 İlkİlk 12345678 SonSon
72 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: eski siyah beyaz televizyonlar para ediyor(muş)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dün benim baldız bana telefon etti sende siyah beyaz tv varmı dedi yok dedim bulursan haber ver dedi olayı anlattı bana bilmiyorum dogrumu yanlışmı bu seyler..
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı BasriMutaf Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    konuyu ben açacaktım ama sen açtın.
    o fısıltı bizim buradada farklı şekilde aksediliyor.
    eski siyah beyaz grundig televizyonlardan arıyor millet. 2000 dolar veren varmış beko servisinde çalışan bir arkadaşımdanda bunu duyunca çok şaşırdım. içinde kırmızı civamı ne varsa işte ondan varmış. çok para ediyormuş. benim duyduğum bu..
    Basri kardeş ben konuyu 10.3.2009 da GRUNDIG bölümünde açmıştım.herhalde yanlış yere konu açtık. SELAMLAR

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı beydemir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Basri kardeş ben konuyu 10.3.2009 da GRUNDIG bölümünde açmıştım.herhalde yanlış yere konu açtık. SELAMLAR
    Konuyu birleştirdim hocam tek konuda devam ederiz..:45:
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu singer dikiş makinası da para ediyormu acaba bizde bi tane var eski annemin gelin olurken aldığı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ya bende 4 tane vardı hepsini attım çöppe eskiciye vereyim dedim almadı ben attım desenize şimdi kıymete bindi demekki eski eşyallrı atmakla hata yapıyoruz boşuna dememişler sakla samanı gelir zamanı diye

6. 28-03-2009, 12:43

Sebep
    Mesaj tekrarı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Selam ark,yer manisa turgutlu burdada bu söylenti oldukca yaygın,
    özellikle grındik soruyorlar fiat 5000 ile 15000 tl ne hikmettir anlamadım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

*****bu kırmızı civa olayı etrafta çok dolaşmaya başladı. ben de size birşey söyleyeceğim: bunu görmüş ve bilen insanlar var mesela, 1999 yılında bir arkadaşımız felç geçirdi, iyileşmek için türkiyede gitmediği doktor kalmadı, sadece bir profesor kırmızı civadan bahsederek bunu bulmasını ve bunun 1 gramının 1/5 ini vücuda enjekte edeceğini sonrasında iyileşeceğini söylüyor.daha sonra bu maddeyi buluyorlar ama tabi ona lazım olandan çok fazlasını buluyorlar fiyatı yüksek olduğu için satın almıyor profesoruna konuyu açıyor profesoru da kendisinin bunu toplu halde satın alabilecek güçte olduğunu söyleyip alıyor ve minik bir kısmını enjekte ediyorlar 1 hafta içinde felçli hasta ayağa kalkıyor.
    tabi bu sırada profesor soruyor: siz heryerde bunu soruşturdunuz eğer başka yerde de bulduysanız ben satın alacağım diyor çünkü dünyanın sayılı zenginleri bunun adını gençlik iksiri koymuşlar, paraları da çok olduğu için buldukları yerde bunu satın alıyorlar. aslında olay daha karışık ama bu kadarından birşey anlaşılmıştır umarım.
    kırmızı civanın varlığı ile ilgili şu bilgiye ulaştım: 3 sene öncesine kadar türk ceza kanununda bunun cezası yokmuş alım satımında yani ama şimdi yakalanılacak olursa cezası 36 yıl bilginize *******

Bu yazdıklarınız tamamen şehir efsanesinden, yani yalandan ibarettir. Hiç bir gerçeklik payı yoktur.

Google siyah beyaz tv aramasında bizim gibi oyun forumunu göstermesi ilginç. İşimi ciddi yapıp bu yazılanlara cevap vereceğim.

Civa ilaç değildir.

Civa insan vücudu için son derece zehirli bir maddedir. Civanın 80 mg'ı (1 gramın 12'de biri) insanı öldürür. Civa asla felçli bir insanı iyileştirmez. Civa ile insan iyileştirilemez. Civa ilaç değildir. Civa zehirlidir. Civa böbreklerde takılarak böbrekleri öldürür. Civa ile zehirlenen kişilerin kanı ve organları adli tıpta incelenirse zehirlenme nedeni hemen anlaşılır.

Felçli hastalarının umutlarını "civa uydurması" ile satın almak vicdansızlıktır, yalancılıktır.

Kırmızı civanın ilaç olarak kullanıldığı tamamen uydurma haberdir. Ortadoğuda uzun yaşam için kullanıldığı şeklinde uyduruk haber yapılmıştır. Şehir efsanesi olduğu 2006 yılında BBC tarafından açıklanmıştır. Yazıya ulaşmak için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

"Kırmızı civa" uydurma isimdir.

Kırmızı civa adı tamamen uydurmadır. Civanın oksitlenmesi ile kırmızı renkli civa oluşur. Ancak değerini asla değiştirmez. Çok pahalı olduğu, tüplü televizyonlarda bulunduğu palavradır.

Kırmızı civa askeriyede kullanılan gizli bir madde olduğu, nükleer enerjide, hatta bomba yapımında kullanıldığı iddiası tamamen uydurmadır. Yıllarca önce yayılan şehir efsanesinden ibarettir. Nükleer bomba yapımında kullanıldığı palavradır.

Geçmiş yıllarda Kızıl civayı sözde Sovyetlerin ürettiği yazılmakta. Bizim internette ise nedense yapanlar Almanlar oluveriyor, hem de tüplü televizyonlarda kullanıyorlar. Tamamen palavra.

2004 yılında Viyena'daki Uluslar arası Atomik Enerji Kurumu (International Atomic Energy Authority): Kırmızı civa yoktur, tamamen saçmalıktır açıklamasını yapmıştır. Yazıya ulaşmak için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. .

Kırmızı civa İngilizce'de "Red Mercury" olarak adlandırılır. Wikipedia'da (kızıl civa) Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. tamamen uydurmadır. Burada Red Mercury ile atomik füzyon bombası için gerekli bir madde olduğu iddia ediliyor. Bu madde tamamen uydurmadır. Hoax haberden yayılmıştır. 2003 yılında yayılan hoax habere bakmak için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. .

Kızıl civa ile ilgili atom mühendislerinden çok kez yalanlama olmuştur. İngiliz John Hassard (nuclear physics at Britain's Imperial College, an expert in nuclear weapons proliferation) kızıl civa ile nükleer bombanın imkansız olduğunu açıklamıştır. Daha geniş bilgi için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. .

İngilizce bilenler kırmızı civa, nam-ı diğer Kızıl civa hakkında bilgi istiyorsa Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. .
    Bizim bilim adamlarımız da bu konuda açıklama yapar, bilgi verme işi bize düşmese daha iyi olur

OKYANUSYALI
    Konu okyanusyalı tarafından (28-03-2009 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

son 2 haftadan beri bizede 3-4 kişi sordu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar kesinlikle dolandırıcılıktan başka birşey değil kimseden ne alın nede bu işe karışın bahsedilen tv lerin içinde olan malzemeler elektronik malzeme satan arkadaşlarımızın elinde kaldı çöpe atılıyor artık kesinlikle birkaç uyanık önce bunları toplayıp piyasayı bu konuda inandırdıktan sonra ellerindeki topladıkları tv leri bendede birtane vardiyerek alıcı bulup birşeyden anlamıyormuş havasında saf temiz insanlarda bunların haberleri yok herhalde deyip elinden alıyorlar satmaya kalkıncada kimseye satamıyorlar güzel bir sistem aman uyanık olun kimseden almayın alacak olanlarada fazla ilgi göstermeyin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu iş harbiden azıttı. herkeste bu muhabbet var bizim semtte. köşeyi dönenler yok trilyonlar. aklım şaşıyor yaa

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri