Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/8 İlkİlk 12345678 SonSon
72 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: eski siyah beyaz televizyonlar para ediyor(muş)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar türkiyenin her tarafında bir söylentidir gidiyor bu söylentileri hiç bir yetkili duymaz görmezmi gerçekse gerçek desinler yok değilse işin dolandırıcılık ayağı varsa vatandaşı haberdar etsinler. veya bilim adamlarımız bilimsel bir açıklama yapsınlar. kimisi gençlik iksiri diyor. kimisi silah yapımında kullanılıyor diyor. değişik değişik söylentiler var.SELAMLAR

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar sakın üstünüze alınmayın ama bir deli kuyuya bir taş atmış ama herkes inanmış meselesi varya buda öyle bir iş......lütfen mantıklı olalım alan ortada yok satan ortada yok mantıksız bir olay..hadi var diyelim bu iş resmi olsa alan sahsın yeri mekanı olur öyle değilmi?lütfen resmi olmayan birşeye kalkışmayalım tşk...beni sorarsanız bendebir elektronikçiyim elimde varsabile bunu devlet yetkililerine vermeyi tercih ederim.......

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Eski televizyon dedikodusu ortalığı karıştırdı

KONYA Televizyon ve Radyo Tamircileri Odası Başkanı Kadir Erölmez, sanal alemde ‘1950- 1965 yılları arasında Almanya'da üretilen televizyonların içerisinde çok değerli kırmızı civa var ve yüksek fiyatlara satılıyor’ iddialarının dolaştığını belirterek, bunu duyan insanların televizyon tamircilerine akın ettiğini söyledi. Erölmez, “İddialara asılsız” dedi.

Bu civanın cep telefonu sinyalini kestiği, altın ve petrol aramada kullanıldığı gibi söylentilerin bulunduğuna dikkat çeken Erölmez, “İnternet ortamında, bu televizyonların fiyatlarının 35 bin TL'den başlayarak 100 bin TL'ye kadar çıktığı söyleniyor. Cep telefonu sinyalini kestiği, altın ve petrol aramada kullanıldığı gibi dedikodular yayılıyor. Ama tamamen asılsız. Kesinlikle böyle bir şey yok. Televizyon içinde ne civa ne de kimyasal bir madde var. Televizyon içindeki aletlerin hepsini biliyoruz. Bir spekülasyon var. Ya vatandaşlar dolandırılacak ya da birileri rant peşinde. Ben yıllarca televizyon tüpü imal ettim. Tüpün içende ne olduğunu bilirim” dedi. Günde en az 10-15 kişinin bu konu ile ilgili bilgi almak televizyonunu kucaklayarak geldiğini ya da telefon açtığını ifade eden Erölmez, “Vatandaşlarımız böyle şeylere aldanmasın ve bu söylentilere kulak asmasın” diye konuştu.

Televizyon tamircisi Hamdi Kaya da bu söylentinin kulaktan kulağa şehir efsane gibi dolaştığını söyledi. İş yerine günde 20- 25 kişinin geldiğini belirten Kaya, “Vatandaşlar bize gelip siyah beyaz televizyonlarının içinde kırmızı civa olduğunu ve bunun yüksek para ettiğini söylüyorlar. 20 bin TL’ye satıldığını anlatıyorlar. Ama ne alan ne de satan kimseyi görmedik. Günde 20- 25 kişi gelip bunu bize bunu soruyor. Özellikle siyah beyaz ve Alman malı televizyonları soruyorlar. Böyle bir civa olduğunu ben görmedim. Eski ustalarıma sordum onlarda görmediklerini söylediler. Sadece duyum üzerine geliyorlar. Ama ne amaçla kullanıldığını bilmiyorlar. Kimisi hastalara enjekte edildiğini, kimisi bomba yapımında kullanıldığını, kimisi de altın aramada kullanıldığını söylüyor. Yani bir efsane gibi bu dolaşıyor ortalıkta. Ama aslı yok” dedi.

INTERNETTE DOLAŞAN MAİL

İnternette dolaşan ve insanların birbirlerine de gönderdiği mail'lerden biri şöyle:
    “Zengin Oldunuz! Elinizde 1950 - 1965 yılları arasında Almanya’da üretilmiş eski siyah beyaz grundig televizyonlardan ya da aynı yıllarda üretilmiş eski ev eşyalarından varsa zengin olabilirsiniz! Bu televizyanların ve eski eşyaların içerisinde bulunan kırmızı civa cep telefonu sinyallerini kesiyor. İnsan sağlığı için büyük önem taşıyor. Pek çok insanının o yıllarda Almanya’ya gidip geldiğini biliyoruz. Elinizde bu tür televizyon ve eski eşya varsa bize ulaşın. Fiyatları 35 bin TL’den başlaryarak 100 bin TL’ye kadar çıkıyor.”

Bazı internet forum ve ilan sitelerinde siyah-beyaz televizyon arayanların ilanları dikkat çekiyor. Bir internet sitesine verilen ilan şöyle:
    ‘Eski gurindig marka siyah beyaz tv. Ben bu eski TV'lerden 2 bin 500 TL'ye alıyorum. Elinde olan beni ‘ahmet4.... @hotmail.com’ ya da 0539 .....22 nolu telefondan ulaşabilir. Aradıgım tv markası Gurindig ama asıl tv'nin özelliği cep telefonu TV'nin üstüne koyunca ‘Şebeke yok’ yazıyor olması gerekiyor cep tlfonunda... TV'nin içindeki parça yandaki resimde görülüyor kızıl cıva tüpün içerisinde açıklaması da bu yeter mi”

TÜBİTAK'ın yanıtı

TÜBİTAK Bilim Teknik Dergisi’nin internet sitesinde, bir okuyucunun ‘Kırmızı civa’ ile ilgili sorusuna dergi yönetimi şu cevabı veriyor:
    “Eldeki verilere göre, böyle bir kimyasal yok. Varlığına dair söylentiler, 1992 yılında ITAR-TASS adlı Rus haber ajansından kaynaklanan bir habere dayanıyor. Söylentilere göre, cıva tuzları yoğun radyasyona tabi tutulduklarında kırmızıya dönüşüyor ve güçlü bir füzyon bombası yapımı için elverişli bir malzeme haline geliyormuş. Söylentiler ABD Temsilciler Meclisi'nin bir alt komisyonunca araştırılmış ve asılsız oldukları sonucuna varılmış. Ancak söz konusu haberin ardından, uluslararası alanda uzunca bir süre, ‘kırmızı cıva’ satmaya yönelik teklifler dolaşmaya başlamış. Bu tekliflerin bazıları da, Irak'ın o zamanki yönetim organlarına yapılmış. İleri sürülen örnekler, kırmızı boyalı cıva imiş. Fakat bilindiği kadarıyla, bu ‘dolandırıcılık’ girişimlerinin hiçbiri başarıya ulaşamamış.”

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yaa varya bana bile her gün bunu soran var yaa...
    acayip komik geliyor bu işler bana

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı BasriMutaf Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    yaa varya bana bile her gün bunu soran var yaa...
    acayip komik geliyor bu işler bana
    Aynı dert bendede var onune gelen bana soruyor:49:
    Kim Olursan OL Bir Gün Mezar Taşında İki Satır Yazı Olursun...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Delinin biri kuyuya taş atmış kimse çıkarmayı başaamamış ne deyim ben

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar olayı birde bu yönden düşünün . 20-30 yıl önceki teknoloji ile yapılan bu malzemeler,şimdiki teknoloji ile çin'de 1000 katı daha ucuza yapılmazmıki. bilim adamları yeni birşey üretmek için trilyonlar harcayıp yeni sektörler yaratmaya calışıyorken, eski teknolojideki bir maddeyimi yapamazlar hemde bukadar pahalı ise..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben denedim gerçekten kesti.şebeke gidiyo
    ustamda o lambaların sıfırlarından var ama alan yok

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aklı işi deil okadar para verip almak

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar bu tamamıyle bir dolandırıcılıktır. Kimse inanmasın Bizde bu konuda bazı şeyler yaşadık kesinlikle böyle birşey yok aldanmayın ve inanmayın. Saygılar

Sayfa 4/8 İlkİlk 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri