Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Usb Bellekten Windows XP Kurulumu (Flash Bellek)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Usb Bellekten Windows XP Kurulumu (Flash Bellek)

Arkadaşlar CD-DVD devri kapanmaya başladı artık küçücük flaşh diskler bir dvd den daha fazla kapasiteye sahıp. Pc lerde artık disket sürücüler iptal edildi yakında cd ve dvd romlarda bu gidişle kullanılmayacak. Birde Arızalı cd rom ve dvd rom sürücülerde karşımıza cıkıo.

Öncelikle PC'nizi mutlaka MS-DOS Sisteminde başlatabilmelisin.

1) Bunun içinde USB Flash Belleğinizi MS_DOS'tan başlanacak şekilde ve FAT yada FAT32 dosya sistemi ile biçimlendirmeniz gerekiyor. Birde bilgisayarınızın anakartının bıos özelliklerınde boot menusunde USB den başlangıç seçeneği olması gerekiyor ve usb den başlangıcı seçmek zorundasınız.(Yeni nesil anakartlarda bu secenek var ama maalesef eski anakartlarda bu seçenek yok)
    a) Flash Belleğinizi MS-DOS ile açmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz:

Önce Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. şu dosyayı indiriniz.

2) USB Flash belleğinizi takıp FAT yada FAT32 olarak biçimlendiriniz.
    3) İndirdiğiniz Winİmage dosyasını açınız.
    4) Sonra Win98.exe dosyasını bu pencereye bırakınız.

5) Daha sonra resimde görülen ayarları yapınız. Ve tıklayınız.

6) İşlem bitince programı kapatıp, USB Flash belleğinizi açınız.
    7) Şimdi belleğinize yeni bir klasör açıp "AA" ismi veriniz.(Arzunuza bağlı olarak başka isimde verebilirsiniz, ancak MS-DOS'ta çağrı yaparken fazla yazmayalım diye ben bunu örnek verdim.)

8) "AA" isimli klasörün içine, WinXP CD'sinde bulunan tüm dosyaları kopyalayınız. (Tabiiki CD Rom'unuz bozuk olduğundan bu işlemi başka bir bilgisayarda yapmak zorundasınız.)
    9) Bu işlemlerden sonra da PC'nizi USB Flash Bellekten başlatınız
    10) PC'niz en sonunda MDOS'ta;
    A://
    şeklinde görünecektir. Bundan sonra aşağıdaki işlemleri yapınız:
    1) A://(USB Flash bellek Sürücü harfiniz)
    2) A:/Cd AA (Yaratıp ta ismini AA koyduğumuz klasör)
    3) A:/AA>Cd i386 yazıp, Enter'a basınız.("i" harfine dikkat: Büyük harf yazıyorsanız "I" olmalıdır.)
    4) A:/AA/I386>WINNT yada winnt yazın ve Enter'a basınız.
    5) Kurulum başlayacak ve bildiğiniz CD kurulumu gibi yükleme devam edecektir.
    DİKKAT :WinXP Dosyalarını HDD'nizin herhangi bir bölümüne kaopyalarsanızda, bu kez A:// kısmına bu HDD Sürücünüzün ismini de verebilirsiniz!!!

Not: kopyaladığınız xp cd sınde I386 klasörunun içinde mutlaka WINNT exe yada WINNT32 exe dosyalarının bulunduğunu kontrol edin katılımsız kurulum olan cd lerde olmayabiliyor.
    Konu Volkan tarafından (04-04-2009 Saat 19:25 ) değiştirilmiştir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

emeğine sağlık :45:
    usta cd romdan kurtulmuş oluruz...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardeş benuğraştım beceremedim.
    1) A://D: (USB Flash bellek Sürücü harfiniz) yazıp Enter'a basınız.
    5) D:/Cd AA (Yaratıp ta ismini AA koyduğumuz klasör)
    3) D:/AA>Cd i386 yazıp, Enter'a basınız.("i" harfine dikkat: Büyük harf yazıyorsanız "I" olmalıdır.)
    6) E:/AA/I386>WINNT yada winnt yazın ve Enter'a basınız.
    7) Kurulum başlayacak ve bildiğiniz CD kurulumu gibi yükleme devam edecektir.

sıralamada yanlışlık ve eksiklik var ilgilenirseniz sevinirim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı rahim1960 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    kardeş benuğraştım beceremedim.
    1) A://D: (USB Flash bellek Sürücü harfiniz) yazıp Enter'a basınız.
    5) D:/Cd AA (Yaratıp ta ismini AA koyduğumuz klasör)
    3) D:/AA>Cd i386 yazıp, Enter'a basınız.("i" harfine dikkat: Büyük harf yazıyorsanız "I" olmalıdır.)
    6) E:/AA/I386>WINNT yada winnt yazın ve Enter'a basınız.
    7) Kurulum başlayacak ve bildiğiniz CD kurulumu gibi yükleme devam edecektir.

sıralamada yanlışlık ve eksiklik var ilgilenirseniz sevinirim
    ne gibi arkadaşım

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sıralama 1-5-3-6-7 şeklinde 2. sıra ve 4. sıra görünmüyor.ayrıca 5. sıra 1. sıradan sonra geliyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aklıma takılan bir yer daha var biz xp genelde c: surucusune kuruyoruz komutda ise D: surucusu seciliyor bunu açıklarsanız sevinirim yanlışlık yapmayalım C: yerine D: surucusune kurmayalım xp yi hocam Saygılar...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı mertcan25 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    aklıma takılan bir yer daha var biz xp genelde c: surucusune kuruyoruz komutda ise D: surucusu seciliyor bunu açıklarsanız sevinirim yanlışlık yapmayalım C: yerine D: surucusune kurmayalım xp yi hocam Saygılar...

arkadaşım sen hiç wındows kurmadın yada yukarıyı okumadın ordakı D flaş dısk sürücü harfi bu değişebilir siz kendı pc nızdekı sürücü harfınızı yazacaksınız. ayrıca xp kuracağınız sürücü burda secılmıo oda ayrı bırkonu kurulum başladıktan sonra zaten xp size sorar ne reyı biçimlendirip nereye kurulsun die.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yapamayan arkadaşlar konuya bir daha baksınlar kendım denedım ve nasıl yapıldığını bıraz daha ayrıntılı yazdım ve gereken yerleri düzelttim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler. bi deneyeyim..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

harika bir çalışma vede gördüğüm kadarıyla birazda zor ama çok gerekli bir şey olduğu kesin çok teşekkürler ediyorum saygılarımla aliharbiye
    LEBEN ?

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri