Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/8 İlkİlk 12345678 SonSon
74 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Trident 5303 usb Appl Hatası düzeltme yazılımı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ustam peki güncel k e y, kanal listesi ve yazılımı bir arada nasıl bulacağız?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

emegene saglık usta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Trident,yazılım ve ***&kanal listesi.

Alıntı artworks Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ustam peki güncel k e y, kanal listesi ve yazılımı bir arada nasıl bulacağız?
    Bunlar bir arada olacak diye bir zorunluluk yoktur.Yeni yazılım olursa siteye
    eklenir.Softcam derseniz günlük olarak çıkan ***leri oluşturacağınız softcam
    dosyasına ekleyip,uygun loader ile cihazınıza atarsınız.Yeni kanal
    eklenirse uyduya manuel olarak aratıp cihaza kaydedersiniz.
    Verilen kanal listeleri her kullanıcı için uygun olmayabilir,mesela birisinde sadece
    türksat vardır,kiminde türksat&hotbirt vardır böyle değişir gider.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı croos Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bunlar bir arada olacak diye bir zorunluluk yoktur.Yeni yazılım olursa siteye
    eklenir.Softcam derseniz günlük olarak çıkan ***leri oluşturacağınız softcam
    dosyasına ekleyip,uygun loader ile cihazınıza atarsınız.Yeni kanal
    eklenirse uyduya manuel olarak aratıp cihaza kaydedersiniz.
    Verilen kanal listeleri her kullanıcı için uygun olmayabilir,mesela birisinde sadece
    türksat vardır,kiminde türksat&hotbirt vardır böyle değişir gider.
    Croos usta orası öyle ama bu şekilde Trident için uydudan güncellemenin durmuş olası bir çok kişi için hiç iyi bir durum değil hatta cihazı çöpe atmak demek. Ben 2 yıldır bu cihazın kullanıcısıyım ve bir çok kişi sayemde DSR 5303 sahibi oldu ve hep iyi ki almışım diyorlar ama önce Thor'un bitmesi ve sonra da uydudan güncellemenin bitmesi bu cihazı standart kullanıcı için sıradan cihaz haline getirdi.

Önceden uydudan tek güncelleme ile hem yazılım hem kanal listesi hem de k e y listesi alabilen cihaz şimdi yok onu yükle yok bunu yükle sonra bunu ekle durumuna geldi. Kimse bunlarla uğraşmaz bence. RS kablosu dersiniz adam öylece yüzünüze bakar.

Ben Thor ikinci antenimi şimdi Hellas'a çevirdim herşey ok ama uydudan güncelleleme olmadığı için "costumer id errror" alıyoruz günellesek bile. Hem yeni yazılımı yükleyeceğim üstelik bu ingilizce, hem kanal listesi yükleyeceğim ve hem de güncel k e y listesi yükleyeceğim. Uygun bir yolunu yılbaşına kadar bulamaz isem ben Trident'i bu işlerle ilgisi olmayan sadece Turksat seyretmek isteyen bir akrabama vereceğim.

Cihazım 1.29 boot lu yazılım kısmında da şu yazıyor. V2.90 magic 3.54. Hellas sattaki kanalları izleyebilmem için sırasıyla ne yapmam gerekiyor. Önerilerini bekliyorum ustam. İzmir/Poligon'dan saygılar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Uydudan güncelleme.

5301&5303 trident cihazlar ile uydudan güncelleme yapınca yanlış yazılım diye
    uyarı geliyor deniyor du.Ben denememiştim,bu yazıyı yazarken güncelleme
    yazılımını yükleyip güncelledim.Cihaz normal olarak güncelleme yazılımını aldı
    *** ve kanallar yüklendi.
    Sadece versiyon 2.90 yzl. 3.79 olarak yüklendi hellas auto bis tv auto çalışıyor.Herhangi bir yazılım hatası mesajı vermedi.
    Yanlış yazılım hatası vermesinin sebebi de düşük versiyon yüklü iken(3.54)olabilir.Benim cihazımda da versiyon2.90 yzl 3.79 idi.yazılım ayni kaldı kanallar ve ***ler değişti.
    Aşağıya eklediğim yazılımları sırası ile cihaza yükle ondan sonra güncelleme yap
    bakalım sonuç ne olacak.
    Boot 1.29 olan cihazlar için yazıyorum bu yazıyı.
    Verdiğim uydu günc.yzl.orijinaldir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ustam teşekkürler dediklerini yarın yapacağım fakat sormak istediğim bir konu var. Kanal listesini almadan yapsam olmaz mı? Çünkü geçen denedim listeyi bin uzantılı alıyor ama read deyince ama write deince sdx uzantılı dosya istiyor. Eğer bu yazılımla hem son yazılım olacak hem de güncellleme yapacaksa sorun yoktur. Bakalım. emeğin için sağol.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Durum hakkında bilgi vermedin.
    Ne olup bittiğini yazarsan ileride başka arkadaşlarda faydalanır.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Croos usatm özel mesajla da attım ama arkadaşların da haberi olsun diye tekrar yazıyorum. Düne kadar defalarca yaptığım işlemi şimdi yapamıyorum. RS232 kablosu devamlı takık makinaya upload tool LINKING yazılı şekilde kalıyor Upgrad Aplicationda seçip yükleme yapmaya çalışınca. Çözmeye çalışıyorum olmadı haftasonu cihazı getireceğim sana.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ustam kısa bir araştırma sonucu sorunun kaynağını buldum. Benim COM1 portu gitmiş. Sıkça birçok kişinin başına gelen bir olaymış bu. PCI COM portu kartı almam gerekiyor. Bir arkadaştan buldum onu takıp deneyeceğim haftasonuna kadar. Bu arada COM portundan direk kablo bağlantısı ile takılan cihazlardan dolayı bu sorun sıklıkla başa gelen bir durummuş. Com1 üzerinden makina ile bağlantı kuramayan arkadaşlara duyurulur.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı artworks Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ustam kısa bir araştırma sonucu sorunun kaynağını buldum. Benim COM1 portu gitmiş. Sıkça birçok kişinin başına gelen bir olaymış bu. PCI COM portu kartı almam gerekiyor. Bir arkadaştan buldum onu takıp deneyeceğim haftasonuna kadar. Bu arada COM portundan direk kablo bağlantısı ile takılan cihazlardan dolayı bu sorun sıklıkla başa gelen bir durummuş. Com1 üzerinden makina ile bağlantı kuramayan arkadaşlara duyurulur.
    com port a bir şey olmamıştır.Menü 7777 internet seçili kaldı ise pc cihazla iletişim kuramaz.menü 7777 inactive yaparsan port çalışır.Bir de böyle dene
    zamanında bende öyle hataya düştüm ****** port taktım.Şimdi com1+3+4 olmak
    üzere 3 adet port var pc de.
    Dene bakalım.

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri