Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 3/8 ÝlkÝlk 12345678 SonSon
74 sonuçtan 21 ile 30 arasý

Konu: Trident 5303 usb Appl Hatasý düzeltme yazýlýmý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ustam peki güncel k e y, kanal listesi ve yazýlýmý bir arada nasýl bulacaðýz?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

emegene saglýk usta

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Trident,yazýlým ve ***&kanal listesi.

Alýntý artworks Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ustam peki güncel k e y, kanal listesi ve yazýlýmý bir arada nasýl bulacaðýz?
    Bunlar bir arada olacak diye bir zorunluluk yoktur.Yeni yazýlým olursa siteye
    eklenir.Softcam derseniz günlük olarak çýkan ***leri oluþturacaðýnýz softcam
    dosyasýna ekleyip,uygun loader ile cihazýnýza atarsýnýz.Yeni kanal
    eklenirse uyduya manuel olarak aratýp cihaza kaydedersiniz.
    Verilen kanal listeleri her kullanýcý için uygun olmayabilir,mesela birisinde sadece
    türksat vardýr,kiminde türksat&hotbirt vardýr böyle deðiþir gider.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý croos Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bunlar bir arada olacak diye bir zorunluluk yoktur.Yeni yazýlým olursa siteye
    eklenir.Softcam derseniz günlük olarak çýkan ***leri oluþturacaðýnýz softcam
    dosyasýna ekleyip,uygun loader ile cihazýnýza atarsýnýz.Yeni kanal
    eklenirse uyduya manuel olarak aratýp cihaza kaydedersiniz.
    Verilen kanal listeleri her kullanýcý için uygun olmayabilir,mesela birisinde sadece
    türksat vardýr,kiminde türksat&hotbirt vardýr böyle deðiþir gider.
    Croos usta orasý öyle ama bu þekilde Trident için uydudan güncellemenin durmuþ olasý bir çok kiþi için hiç iyi bir durum deðil hatta cihazý çöpe atmak demek. Ben 2 yýldýr bu cihazýn kullanýcýsýyým ve bir çok kiþi sayemde DSR 5303 sahibi oldu ve hep iyi ki almýþým diyorlar ama önce Thor'un bitmesi ve sonra da uydudan güncellemenin bitmesi bu cihazý standart kullanýcý için sýradan cihaz haline getirdi.

Önceden uydudan tek güncelleme ile hem yazýlým hem kanal listesi hem de k e y listesi alabilen cihaz þimdi yok onu yükle yok bunu yükle sonra bunu ekle durumuna geldi. Kimse bunlarla uðraþmaz bence. RS kablosu dersiniz adam öylece yüzünüze bakar.

Ben Thor ikinci antenimi þimdi Hellas'a çevirdim herþey ok ama uydudan güncelleleme olmadýðý için "costumer id errror" alýyoruz günellesek bile. Hem yeni yazýlýmý yükleyeceðim üstelik bu ingilizce, hem kanal listesi yükleyeceðim ve hem de güncel k e y listesi yükleyeceðim. Uygun bir yolunu yýlbaþýna kadar bulamaz isem ben Trident'i bu iþlerle ilgisi olmayan sadece Turksat seyretmek isteyen bir akrabama vereceðim.

Cihazým 1.29 boot lu yazýlým kýsmýnda da þu yazýyor. V2.90 magic 3.54. Hellas sattaki kanallarý izleyebilmem için sýrasýyla ne yapmam gerekiyor. Önerilerini bekliyorum ustam. Ýzmir/Poligon'dan saygýlar.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Uydudan güncelleme.

5301&5303 trident cihazlar ile uydudan güncelleme yapýnca yanlýþ yazýlým diye
    uyarý geliyor deniyor du.Ben denememiþtim,bu yazýyý yazarken güncelleme
    yazýlýmýný yükleyip güncelledim.Cihaz normal olarak güncelleme yazýlýmýný aldý
    *** ve kanallar yüklendi.
    Sadece versiyon 2.90 yzl. 3.79 olarak yüklendi hellas auto bis tv auto çalýþýyor.Herhangi bir yazýlým hatasý mesajý vermedi.
    Yanlýþ yazýlým hatasý vermesinin sebebi de düþük versiyon yüklü iken(3.54)olabilir.Benim cihazýmda da versiyon2.90 yzl 3.79 idi.yazýlým ayni kaldý kanallar ve ***ler deðiþti.
    Aþaðýya eklediðim yazýlýmlarý sýrasý ile cihaza yükle ondan sonra güncelleme yap
    bakalým sonuç ne olacak.
    Boot 1.29 olan cihazlar için yazýyorum bu yazýyý.
    Verdiðim uydu günc.yzl.orijinaldir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ustam teþekkürler dediklerini yarýn yapacaðým fakat sormak istediðim bir konu var. Kanal listesini almadan yapsam olmaz mý? Çünkü geçen denedim listeyi bin uzantýlý alýyor ama read deyince ama write deince sdx uzantýlý dosya istiyor. Eðer bu yazýlýmla hem son yazýlým olacak hem de güncellleme yapacaksa sorun yoktur. Bakalým. emeðin için saðol.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Durum hakkýnda bilgi vermedin.
    Ne olup bittiðini yazarsan ileride baþka arkadaþlarda faydalanýr.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Croos usatm özel mesajla da attým ama arkadaþlarýn da haberi olsun diye tekrar yazýyorum. Düne kadar defalarca yaptýðým iþlemi þimdi yapamýyorum. RS232 kablosu devamlý takýk makinaya upload tool LINKING yazýlý þekilde kalýyor Upgrad Aplicationda seçip yükleme yapmaya çalýþýnca. Çözmeye çalýþýyorum olmadý haftasonu cihazý getireceðim sana.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ustam kýsa bir araþtýrma sonucu sorunun kaynaðýný buldum. Benim COM1 portu gitmiþ. Sýkça birçok kiþinin baþýna gelen bir olaymýþ bu. PCI COM portu kartý almam gerekiyor. Bir arkadaþtan buldum onu takýp deneyeceðim haftasonuna kadar. Bu arada COM portundan direk kablo baðlantýsý ile takýlan cihazlardan dolayý bu sorun sýklýkla baþa gelen bir durummuþ. Com1 üzerinden makina ile baðlantý kuramayan arkadaþlara duyurulur.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý artworks Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Ustam kýsa bir araþtýrma sonucu sorunun kaynaðýný buldum. Benim COM1 portu gitmiþ. Sýkça birçok kiþinin baþýna gelen bir olaymýþ bu. PCI COM portu kartý almam gerekiyor. Bir arkadaþtan buldum onu takýp deneyeceðim haftasonuna kadar. Bu arada COM portundan direk kablo baðlantýsý ile takýlan cihazlardan dolayý bu sorun sýklýkla baþa gelen bir durummuþ. Com1 üzerinden makina ile baðlantý kuramayan arkadaþlara duyurulur.
    com port a bir þey olmamýþtýr.Menü 7777 internet seçili kaldý ise pc cihazla iletiþim kuramaz.menü 7777 inactive yaparsan port çalýþýr.Bir de böyle dene
    zamanýnda bende öyle hataya düþtüm ****** port taktým.Þimdi com1+3+4 olmak
    üzere 3 adet port var pc de.
    Dene bakalým.

Sayfa 3/8 ÝlkÝlk 12345678 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri