Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Kaon Boardlý Cihazlarýn Temel Arýzalarý

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Kaon Boardlý Cihazlarýn Temel Arýzalarý

1-Voltaj giriþi var ve displepyde haraket yoksa beslemedeki PC817 ve TL431-C329 deðiþecek ....

2-Cihaza voltaj giriyor displeye biran voltaj gelip gidiyorsa cihaza program atýlmalý

3-Cihaz kapanýp açýldýðýnda kendini resetliyorsa tunerin, iþlemcinin, flash’ýn ayakLarýný sýcak havayla soðuk lehimden geçirilmeli

4-1030 DCI SKY Recevierlerinde görüntüde donma yapýyorsa yerleþik modül üzerinde bulunan 100 mf 16v yerine 1000mf 16v takýlmalý

5-1030 DCI SKY kart tanýmýyorsa ilk önce program yüklenmeli eðer yine modülü tanýmýyorsa data kablosu kontrol edilmeli

6-Tüm modellerde geç açýlma veya cihaz çalýþýr durumdayken kapanýp açýlýyorsa beslemeden borda giden sokete siyah kablodan itibaren 3. Ve 4. Ayaða 5ohm veya 6 ohm direnç takýlmaLýdýr

7-Tüm Next-Sunny-Ora-Digiçað modelleri dahil sinyal arýzalarý:Sinyal belirli bir frenkanstan itibaren var ise LNB entegresi deðiþecek veya tuner deðiþecek tüm kanallarda sinyal var fakat kanal bulmuyorsa tüner deðiþecek

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sunny 1030 sky cıhaza koan yazılım attıgım zaman sinyal yüzde yüz gösteriyor sinyali nasıl düzeltebilirim acele yardım tesekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar benim de bir sorum olacak daha öncede yaþamýþtým fakat nasýl çözdüm hatýrlayamýyorum cihaz kumanda dan hangi tuþa basýlýrsa sanký basýlý kalmýþ gibi o komutu tekrarlýyor takýlý kalmýþ gibi bu sorunun çözümünü bilen varmý?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

paylaþým için teþekküler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

1030 cihazýma BL618 V1 dönüþüm yazýlýmý yükledim ekranda 4 çizgi ---- çýkýyor yazýlým atamýyorum anlamý nedir bilgisi olan varmý.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

flaþ gitmiþ flaþ deðiþecek

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

....Jtag yapilmali bence...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

next 7600 sky marka receiverim var fullx dosyasını yükleyemiyorum bine hatası veriyor flaşı sökmeden herhangi bir yazılım yada dosya yüklemesi yaparak bunu halledebilirmiyiz saygılar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý alperyýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaþlar benim de bir sorum olacak daha öncede yaþamýþtým fakat nasýl çözdüm hatýrlayamýyorum cihaz kumanda dan hangi tuþa basýlýrsa sanký basýlý kalmýþ gibi o komutu tekrarlýyor takýlý kalmýþ gibi bu sorunun çözümünü bilen varmý?
    Sayýn hocam zaman zaman bizlerde o sorunu yaþadýk.Daha yeni versiyon bir yazýlým atarak yada default yazýlýma dönerek çözülür.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý celal_27 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sunny 1030 sky cýhaza koan yazýlým attýgým zaman sinyal yüzde yüz gösteriyor sinyali nasýl düzeltebilirim acele yardým tesekkürler
    Kaon C boardlý yazýlýmlarýn hepsinde sinyal seviyesi % 100 görünür.Anormal bir durum deðil.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri