Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 5/5 ÝlkÝlk 12345
47 sonuçtan 41 ile 47 arasý

Konu: Firavunun 3000 yýldýr çürümeyen cesedi-Secdeye Kapanýþ Hali (+16)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Konuyu guncellemek adýna ve ibreti alem için tekrar saol prosieben.Ben suna inanýyorum dunyada yapýlan her birþey diðer tarafa kalmýyor firefunda oldugu gibi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

slm mrb

iþte KUR'AN KERÝM ayeti

Firavun kendini ilah olarak kabul etmekte ve Hz. Musa'nýn Allah'a iman etmesi için yaptýðý davetlere karþý iftira ve tehditle karþýlýk vermektedir. Firavun bu kibirli tavrýný ancak, ölüm tehlikesi ile karþýlaþýp sularýn altýnda kalacaðýný anlayana dek sürdürmüþtür. Kuran'da Firavun'un, Allah'ýn azabýyla karþýlaþtýðýnda, hemen imana yöneldiði þu ayetle bildirilir: Biz, Ýsrailoðullarý'ný denizden geçirdik; Firavun ve askerleri azgýnlýkla ve düþmanlýkla peþlerine düþtü. Sular onu boðacak düzeye eriþince (Firavun): "Ýsrailoðullarý'nýn kendisine inandýðý (Ýlahtan) baþka Ýlah olmadýðýna inandým ve ben de Müslümanlardaným" dedi. (Yunus Suresi, 90)

Biz, Ýsrailoðullarý'ný denizden geçirdik; Firavun ve askerleri azgýnlýkla ve düþmanlýkla peþlerine düþtü. Sular onu boðacak düzeye eriþince (Firavun): "Ýsrailoðullarý'nýn kendisine inandýðý (Ýlahtan) baþka Ýlah olmadýðýna inandým ve ben de Müslümanlardaným" dedi. (Yunus Suresi, 90)Ancak Allah Firavun'un böyle bir anda iman etmesini kabul etmemiþtir. Allah Firavun'un bu samimiyetsiz tavrýný Kuran'da þu ayetlerle bildirir: Þimdi, öyle mi? Oysa sen önceleri isyan etmiþtin ve bozgunculuk çýkaranlardandýn. Bugün ise, senden sonrakilere bir ayet (tarihi bir belge, ibret) olman için seni yalnýzca bedeninle kurtaracaðýz (herkese cesedini göstereceðiz). Gerçekten insanlardan çoðu, Bizim ayetlerimizden habersizdirler. (Yunus Suresi, 91-92) Bu ayetlerde Firavun'a ait cesedin gelecek nesillere ibret olacaðýnýn bildirilmesi, cesedin "bozulmamýþ" olacaðýna bir iþaret olarak kabul edilebilir. Kuran'da 1400 sene evvelden haber verildiði gibi, halen tarihsel bir belge olarak bulunan bir ceset insanlara çok iyi bir ibrettir....saygýlar.....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

SA.Yunus Suresi 90. 91. ve 92. Ayetler:

"Ýsrailoðullarýný denizden geçirdik. Firavun da, askerleriyle birlikte zulmetmek ve saldýrmak üzere, derhal onlarý takibe koyuldu. Nihayet boðulmak üzere iken, “Ýsrailoðullarý’nýn iman ettiðinden baþka hiçbir ilâh olmadýðýna inandým. Ben de müslümanlardaným.” dedi.
    Þimdi mi?! Oysa daha önce isyan etmiþ ve bozgunculardan olmuþtun.
    Biz de bugün bedenini, arkandan geleceklere ibret olman için, kurtaracaðýz. Çünkü insanlardan birçoðu âyetlerimizden gerçekten habersizdir."

1144 yýlýnda vefat eden Zemahþerî, Yûnus Sûresinin sözkonusu âyetinin tefsirini, kendisinden 8 asýr sonra bulunacak olan cesedi âdeta görür gibi yapiyordu:
    "Seni, deniz kenarýnda bir köþeye atacaðýz. Cesedini tam, noksansýz ve bozulmamýþ halde, çýplak ve elbisesiz olarak, senden asýrlar sonra geleceklere bir ibret olmak üzere koruyacaðýz." (Kessaf Tefsiri, Cilt 2, S. 251/252)

Bu olay Kuran-ý Kerimde þöyle anlatýlmaktadýr:

"Bunun üzerine 'asaný denize vur' diye vahyettik. Vurunca parçalandý, herbiri kocaman bir dað oldu." (Þuara, 63)
    "Ýsrailoðullarýný denizden (salimen karþý tarafa) geçirdik" (Yunus, 90)
    "Denizi de (karþý yakaya geçtikten sonra, sana açýlan yolu da kapamayýp) açýk býrak; çünkü onlar (açýk görecekleri bu yola girip) bir ordu halinde boðulmuþ olacaklardýr." (Duhan, 24)
    "Firavun ordusuyla onlarý takip etti. Deniz de onlarý içine alýverdi. Hem de ne alýþ." (Taha, 78)
    "Firavun ve askerleri Ýsrailoðullarýný takip ederken, denizin ayrýlmýþ olan sularýný dehþetle görmüþler fakat kin ve düþmanlýklarýndan dolayý bir anlýk tereddütten sonra onlar da deniz içinde açýlan yola girerek takibe devam etmiþlerdi. Ancak denizin ayrýlmýþ olan sularý tekrar birleþmeye baþlamýþ ve sonunda firavunla birlikte bütün ordusu, tek bir kiþi dahi kurtulamadan sulara gömülmüþtür." (Þuara, 65-66)AEO.:49::45:

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Videosunu ekledim birinci mesaja

[YOUTUBE]nM8S6jxapIk[/YOUTUBE]

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Editör Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Videosunu ekledim birinci mesaja

[YOUTUBE]nM8S6jxapIk[/YOUTUBE]
    Teþekkurler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Guncellendi diyelim 2020 de ibretlik alalým
    Kullandýgým ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bizim firavunda firavunun gördüðü muameleden ders çýkartýp firavunluk etmese bu ALLAH katýnda daha hayýrlý olur sanýrým...
    CÝMBOMLU

Sayfa 5/5 ÝlkÝlk 12345

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri