Arkadaşlar şu an en çok kullanılan server türü CCcam bunun sebebide bu serveri oluşturan kişilerin ellerındeki kartları birbirleri ile paylaşıp tek bir server çevirmeleri örnek vermek gerekirse A kişisinde Freex paketine ait kart var B kişisinde DORÇEL grubuna ait kart var bunlar local kartlarını birleştirip bir server gibi kişilere CLİNE satırı satıolar tabi bu şekilde Local birleşim yapılan serverde cihazın aşırı ısınıması netin yavaşlaması ayrıca kullanıcı sayısının aşırı olması nedeni ile donmalar fazla olmaktadır. Tabi birde şu var bazı serverciler paraya kıyıp bütün kartları alıp kart okuyucular ile PC üzerinden yapıo ve donma olayı nerdeyse yok denecek kadar tabi bu serverinde fiyatıda buna göre.

Yukarıda yazdıklarım nasıl bir paylaşım kullanıyoruz neler yapılıyor bilin die açıklamalarda bulundum.

Şimdi Gelelim CCcam Server bilgilerini cihazımızda nereye atıyor ne işlemler yapıyoruz.

Dreambox ta CCcam serverin CFG dosyası VAR/ETC içindeki CCcam.cfg dosyasıdır. Addonstan CCcam indirildiği zaman bazı image serverlerinde cfg dosyası otomatikman iner bazılarında ise cfg dosyasını ayrı indirmek gerekir.

Server aldığınız serverci size aşağıda örnek olarak verdiğim gibi bir CLİNE satırı verir.

PHP- Kodu:
Csupersat.no-ip.org 17500 Byvolkan 12345 

Bu CLİNE satırını CCcam.cfg dosyasının içine kopyalamınız gerekır bunun için yapmanız gereken cihaza bağlanıp VAR/ETC içindeki CCcam.cfg dosyasının üzerinde sağ tuş yapıp Düzenle diyere açmak. İlk açtığınız zaman CFG dosyasının içinde bir çok yazılar notlar göreceksiniz bunların hepsini silin sonrasında size verilen CLİNE satırını oraya yapıştırın yalnız koyalarken üstten bir satır boşluk bırakın bazı imagelerde CCcam.info lar Cline satırını görmeyebiliyor.

Yukarıda açıkladığım şekilde düzenlene bir CFG dosyasında prıo dosyaları ve softcam dosyaları çalışmazlar içinde aşağıda bir örnek veiyorum bu örnekte prıo-softcam-auto*** çalıması için gerekli ayarlar mevcut.

PHP- Kodu:
Csupersat.no-ip.org 17500 ByVolkan 12345

WEBINFO USERNAME 
root 
WEBINFO PASSWORD 
0078 
WEBINFO LISTEN PORT 
16001 
CHANNELINFO FILE 
: /var/etc/CCcam.channelinfo 
CAID PRIO FILE 
: /var/etc/CCcam.prio 
PROVIDERINFO FILE 
: /var/etc/CCcam.providers 
SOFT
*** FILE : /var/***s/SoftCam.*** 
AUTOROLL FILE : /var/***s/AutoRoll.*** 

En üstte bulunan Cline satırını açıklıyayım.

supersat.no-ip.org : Servercinin DYNS adresi. Yani İP adreine yönlendirio.
17500 : Kullanılan port
ByVolkan : Server Kullanıcı adı
12345 : Server şifreniz.

Aşağıda iki adet CFG dosyası verıyorum. Ama burda şuna açıklık getirmek istiyorum arkadaşlar CLİNE satırını CFG dosyasını düzenleyerek girmeniz CAM daha iyi çalışmasını sağlar eğer kendı pcnızde yedek olarak aldığınız CFG dosyasını cihaza yüklersenız bazı imgelerde servere bağlanamama ve kopmalar yaşayabilirsiniz.

NOT: Başka kişilere clınt satırı verme işlemi serverci izin veririse olur zaten bu özelliği açması lazım yada açık olupta siz izin almadan bunu yaparsanız serverci sizi silebilir. Bu konunun tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorum ama araştırmalara devam ediyorum bilgim dahilinde paylaşmaya devam edeceğim.