Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 16/20 ÝlkÝlk ... 67891011121314151617181920 SonSon
191 sonuçtan 151 ile 160 arasý

Konu: CCcam.cfg dosyasýný Düzenleme

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teþekürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

GÜZEL OLMUÞ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart tþkler

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþlar þu an en çok kullanýlan server türü CCcam bunun sebebide bu serveri oluþturan kiþilerin ellerýndeki kartlarý birbirleri ile paylaþýp tek bir server çevirmeleri örnek vermek gerekirse A kiþisinde Freex paketine ait kart var B kiþisinde DORÇEL grubuna ait kart var bunlar local kartlarýný birleþtirip bir server gibi kiþilere CLÝNE satýrý satýolar tabi bu þekilde Local birleþim yapýlan serverde cihazýn aþýrý ýsýnýmasý netin yavaþlamasý ayrýca kullanýcý sayýsýnýn aþýrý olmasý nedeni ile donmalar fazla olmaktadýr. Tabi birde þu var bazý serverciler paraya kýyýp bütün kartlarý alýp kart okuyucular ile PC üzerinden yapýo ve donma olayý nerdeyse yok denecek kadar tabi bu serverinde fiyatýda buna göre.

Yukarýda yazdýklarým nasýl bir paylaþým kullanýyoruz neler yapýlýyor bilin die açýklamalarda bulundum.

Þimdi Gelelim CCcam Server bilgilerini cihazýmýzda nereye atýyor ne iþlemler yapýyoruz.

Dreambox ta CCcam serverin CFG dosyasý VAR/ETC içindeki CCcam.cfg dosyasýdýr. Addonstan CCcam indirildiði zaman bazý image serverlerinde cfg dosyasý otomatikman iner bazýlarýnda ise cfg dosyasýný ayrý indirmek gerekir.

Server aldýðýnýz serverci size aþaðýda örnek olarak verdiðim gibi bir CLÝNE satýrý verir.

PHP- Kodu:
    Csupersat.no-ip.org 17500 Byvolkan 12345 

Bu CLÝNE satýrýný CCcam.cfg dosyasýnýn içine kopyalamýnýz gerekýr bunun için yapmanýz gereken cihaza baðlanýp VAR/ETC içindeki CCcam.cfg dosyasýnýn üzerinde sað tuþ yapýp Düzenle diyere açmak. Ýlk açtýðýnýz zaman CFG dosyasýnýn içinde bir çok yazýlar notlar göreceksiniz bunlarýn hepsini silin sonrasýnda size verilen CLÝNE satýrýný oraya yapýþtýrýn yalnýz koyalarken üstten bir satýr boþluk býrakýn bazý imagelerde CCcam.info lar Cline satýrýný görmeyebiliyor.

Yukarýda açýkladýðým þekilde düzenlene bir CFG dosyasýnda prýo dosyalarý ve softcam dosyalarý çalýþmazlar içinde aþaðýda bir örnek veiyorum bu örnekte prýo-softcam-auto*** çalýmasý için gerekli ayarlar mevcut.

PHP- Kodu:
    Csupersat.no-ip.org 17500 ByVolkan 12345

WEBINFO USERNAME 
    root 
    WEBINFO PASSWORD 
    0078 
    WEBINFO LISTEN PORT 
    16001 
    CHANNELINFO FILE 
    : /var/etc/CCcam.channelinfo 
    CAID PRIO FILE 
    : /var/etc/CCcam.prio 
    PROVIDERINFO FILE 
    : /var/etc/CCcam.providers 
    SOFT
    *** FILE : /var/***s/SoftCam.*** 
    AUTOROLL FILE : /var/***s/AutoRoll.*** 

En üstte bulunan Cline satýrýný açýklýyayým.

supersat.no-ip.org : Servercinin DYNS adresi. Yani ÝP adreine yönlendirio.
    17500 : Kullanýlan port
    ByVolkan : Server Kullanýcý adý
    12345 : Server þifreniz.

Aþaðýda iki adet CFG dosyasý verýyorum. Ama burda þuna açýklýk getirmek istiyorum arkadaþlar CLÝNE satýrýný CFG dosyasýný düzenleyerek girmeniz CAM daha iyi çalýþmasýný saðlar eðer kendý pcnýzde yedek olarak aldýðýnýz CFG dosyasýný cihaza yüklersenýz bazý imgelerde servere baðlanamama ve kopmalar yaþayabilirsiniz.

NOT: Baþka kiþilere clýnt satýrý verme iþlemi serverci izin veririse olur zaten bu özelliði açmasý lazým yada açýk olupta siz izin almadan bunu yaparsanýz serverci sizi silebilir. Bu konunun tam olarak nasýl yapýldýðýný bilmiyorum ama araþtýrmalara devam ediyorum bilgim dahilinde paylaþmaya devam edeceðim.
    tþkrlr

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler anlatým için

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sagol kardes

Kullanýcý Bilgi Menüsü

saol kardeþ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkür ederim..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tesekkurler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

sagol

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkür

Sayfa 16/20 ÝlkÝlk ... 67891011121314151617181920 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri