Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: İst.B.B.Spor Haber Hattı..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Muhahaha İst.B.B.Spor Haber Hattı..

Ayakta durduğumu ispat etmek gerekiyor"
    İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Fenerbahçe'den transfer ettiği Can Arat, yeni takımında ayakta durduğunu ispatlamaya çalışacağını söyledi.
    Can Arat, Futbol Federasyonu'nun aylık resmi yayın organı Tam Saha dergisinin ağustos sayısında yer alan röportajında, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yeni bir hayata başladığını belirterek, şunları kaydetti:
    ''Bir nevi her şeye sıfırdan başlıyorum. Aslında ispat ettiğim bazı şeyler var, kendimi kanıtladığımı düşünüyorum ama var olma savaşı vermek için yapmam gereken yeni şeyler de var. Takım değiştirmemin zamanı gelmişti diye düşünüyorum. Büyükşehir Belediyespor bu nedenle benim için en doğru tercih olarak göründü. Çünkü kendini kanıtlamış Can Arat'ın ayakta durduğunu ispat etmek gerekiyor artık. Bazı şeylerin tesadüf olmadığını, tesadüfle buralara gelmediğimi göstermeliyim.''

Hedefinin lacivert-turunculu takımda başarılı olduktan sonra milli takıma gitmek olduğunu dile getiren Can Arat, ''Benim öncelikli hedefim yeni kulübümde başarılı olmak. Ondan sonrasını zaman gösterecek. (A) Milli Takım'a geri dönmek en önemli amaçlarımın başında geliyor. Göstereceğim performansla bu hedefe umarım ulaşırım'' dedi.

Göstereceği performansla 'Dört Büyükler'den birisinde oynamak istediğini de belirten Can, sözlerini şöyle sürdürdü:
    ''Sonuçta kim istemez ki? Profesyonel bir futbolcuyum ve performansım beni nereye taşırsa bunu değerlendiririm. Ben kaliteme güveniyorum. Yapacağım şeyleri de biliyorum. Yaptığım hataların farkındayım. Her ne kadar hatalarım büyütüldüğü kadar olmasa da bugüne kadar bu hatalardan hep ders çıkardım. Kendine güvenmek önemlidir. Ben hata yaptıktan sonra, örneğin Fatih Terim bana güven verdi. Bir sonraki maçta, 'Sana güveniyorum' dediği zaman ben her şeyimle kendimi veririm ve tam konsantrasyonla o maça çıkarım. Ben bu güveni Abdullah Avcı'yla da yakalayacağımı düşünüyorum. Tercihimin en büyük sebebi Abdullah Avcı'dır.''

Can Arat, İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak bu sezon hedeflerinin UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak olduğunu dile getirerek, ''Bu kaliteye sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Takımın geçen sezon oynadığı maçlara bakın. Çok kolay maçlar kaybedilmiş. Bu sezon takım daha bilinçli, daha kuvvetli. Ben UEFA'yı zorlayabileceğimizi düşünüyorum. Benim takım arkadaşlarımın hedefleri var. Onlarla sürekli konuşuyoruz, kimisi yurt dışına gitmeyi hedefliyor, kimi dört büyüklere. Hedefleri olan oyuncuların başarıya ulaşmaları daha kolay olur. Takımın ortak hedefi ise UEFA Avrupa Ligi'ne gitmek'' diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

"UEFA hedefiyle mücadele edeceğiz"

Turkcell Süper Lig takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un teknik direktörü Abdullah Avcı, bu sezon ligde UEFA hedefiyle mücadele edeceklerini söyledi.
    İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Hollanda'nın Arnhem kentine bağlı, Hoenderloo kabasında Golden Tulip Hotel'de 9 Temmuz'dan bu yana sürdürdüğü kamp sona erdi.

Teknik direktör Avcı, Hollanda kampını AA muhabirine değerlendirirken, şunları söyledi:
    ''Burada 5 hazırlık maçı oynadık. Her şeyden evvel çalışma ortamı, saha, iklim son derece iyi. Bizim adımıza fiziksel çalışma ve hazırlık maçları yaptığımız ve futbolcularımızın antrenmanlara katılımı son derece yüksek. İki tane ufak tefek sakatlıklarımız oldu. Bugüne kadar 17 günlük süreç bizim adımıza olumlu geçti.''

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un bu sezon Turkcell Süper Lig'de 3. sezonunu oynayacağını anımsatan Abdullah Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
    ''Büyükşehir Belediyespor her sene üstüne koyarak giren bir takım. Bu sene UEFA Avrupa Ligi gibi bir hedef açıkladı. Buna koşmak için yarışacak. Ligin ***ifli takımıyız, değişik sonuçlar alabiliyoruz. Seyircinin en azından kafasında şu var, İstanbul Büyükşehir Belediyespor takımı futbol oynamaya çalışıyor. Bu bizim için önemli, istikrarlı bir kulübüz, hocasıyla, başkanıyla ve futbolcu topluluğuyla istikrarın olduğu yerde de başarı olur. Biz bu sene çıtamızı biraz yükselttik. İlk sene 12. olan, geçen sene 9. bitiren bir takım olarak bu sene daha yukarılara çıkmak UEFA Avrupa Ligi'ne kupası katılmak ve Türkiye Kupası'nda da yol almak düşüncesindeyiz.''

-HER SENE ÜSTÜNE KOYUYORUZ-
    Takımdan Erman, Kerim, Adriano, Tjikizu gibi önemli isimlerin ayrıldığını ve bunların takım için önemli oyuncular olduğunu vurgulayan Avcı, ''Yerlerine gelenler ise hakikaten fizik kalitesi yüksek, rekabet ortamını arttığımız transferler oldu. Eksiklerimizi mevkisel olarak yerlerine koyduğumuz oyuncular oldu. Her sene üstüne koyuyoruz, bu sene de koyacağız diye düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Gidenlere karşılık Sivasspor'dan Sylla ile Herve Tum'u Erman'a karşılık aldıklarını, ayrıca Fenerbahçe'den Can Arat, Konyaspor'dan Oğuz, Kocaelispor'dan Taner Gülleri'yi transfer ettiklerini belirten Avcı, ''Şu anda bir eksiklik görmüyorum, zaten transferi kapattık. Eksiklik görürsek, transfer yapabilecek kapasitemiz var. Bu sene tercih edilen kulüp olmak bizi son derece mutlu ediyor'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İstanbul BB. Sofya'yı geçemedi!

Yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren Turkcell Süper Lig takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor, oynadığı 5. hazırlık maçında Bulgaristan 1. Lig takımlarından Lokomotiv Sofya ile 2-2 berabere kaldı.
    Lacivert-turunculu ekip, Bulgar rakibi karşısında ilk yarısını 2-0 önde tamamladığı müsabakadan 2. yarıda yediği gollerle 2-2 eşitlikle ayrıldı.

İstanbul ekibinin gollerini 31. dakikada İbrahim Akın, 36. dakikada da yeni transferlerden Kanfory Sylla attı. Bulgar temsilcisinin golleri ise 53. dakikada Spisic ve 78. dakikada Assamoa'dan geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Hollanda'daki son hazırlık maçını yarın İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımıyla yapacak ve 25 Temmuz'da yurda dönecek.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İstanbul BŞB sonunu getiremedi!

Kamp çalışmalarını Hollanda`da sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye burada oynadığı beşinci hazırlık maçında Bulgaristan 1. Lig takımlarından Lokomotiv Sofia'yla 2-2 berabere kaldı.
    İstanbul Büyükşehir Belediye Bulgaristan 1.Lig takımlarında Lokomotif Sofia ile 2-2 berabere kaldı.

İlk yarının son dakikalarında 41. dakikada İbrahim Akın'la öne geçen ve 44. dakikada bu sezon Sivasspor'dan transfer ettiği Herve Tum'un golüyle farkı ikiye çıkaran turuncu lacivertliler, ikinci yarıda 64.dakikada Spisic ve 79. dakikada Asamoah'dan gelen gollere engel olamadı ve maç 2-2 berabere sonuçlandı.

Abdullah Avcı'nın talebeleri Hollanda'daki son hazırlık maçını 24 Temmuz`da İsrail`in Maccabi Tel Aviv takımıyla yapacak ve 25 Temmuz'da yurda dönecek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Avcı hedefi açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un, 2009-2010 sezonu hazırlıklarına başladığı Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki ilk etap kampı sona ererken, teknik direktör Abdullah Avcı hedefleriyle ilgili konuştu.
    Teknik direktör Abdullah Avcı, Kartepe Tepesi'ndeki ilk etap kampı sonrası, yaptığı açıklamada, Kartepe'de katılımı yüksek, yeni transferlerin birbirine uyum sağladığı, fizik kalitesinin güçlendiği, sakatlıkları az bir kamp dönemi geçirdiklerini belirtti.

İkinci etap kamp çalışmalarına 8 Temmuz'da Hollanda'da başlayacaklarını ifade eden Avcı, ''İkinci etap kamp çalışmalarımızı Hollanda'da 25 Temmuz'a kadar sürdüreceğiz. Orada Hollanda, Bulgaristan ve İsrail takımlarıyla 6 hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Hazırlık maçları taktiksel oyun üzerinden, ligde oluşturacağımız kadro üzerinden bize test olacak'' dedi.

Avcı, ligde ''renkli'' bir futbol sergilediklerini ifade ederek, ''Takım beni heyecanlandırıyor, umarım bu heyecan lig sonuna kadar oyuncularımda ve bende devam eder. Lig hedefsiz olmaz, gerçekçi hedefler koymamız lazım. Bu sene ligde altıncılık ile dokuzunculuk arasını hedefleyen, mücadele eden, istikrarlı oynayan, kazanma karakteri olan, UEFA Avrupa Ligi'ni kovalayan bir takım olacağız. Özellikle bunun yanında, Türkiye Kupası'nda önemli yerlere gidebilen bir takım olmamız lazım'' diye konuştu.

Fair-play'in kendileri için çok önemli olduğunu da vurgulayan Avcı, Fair-play Ligi'nde de ''doğru yerde durmak'' istediklerini sözlerine ekledi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri