Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Avermedia 700 pro

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon5 Avermedia 700 pro

Avermedia 7000 pro marka bir uydu alıcım var. küçük çaplı birde çanağım. Sadece türksat ı çekmesini istiyorum. Sistemi kurdum bağladım. çanağın yönünü diğer uydulara bakarak ayarlamaya çalıştım. Fakat sinyal gücü %60-70 ler seviyesinde iken Sinyal kalitesi sıfır. Ne gibi bi ayar yapmam gerek ? Uydudan pek anlamıyorum açıklama yaparken biraz detaylı bilgi verirseniz sevinirim. İyi forumlar
    Konu powercemo tarafından (24-08-2009 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım öncelikle pcde tv kartı için hangi programı kullanıyosun vede arama yaptın mı codecleri yükledin mi dıseq kullanmıyosunuz deme bu sorularımı cvplayın gerisine bakcaz..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

pc de kart değil . anlatmış olduğum olay uydu alıcısı receiver ile ilgilidir. normal çanak var manuel. çapı küçük olan çanaklardan. tek çanak tek LNB sadece turksat için uyduda ne gibi ayarlar yapamam gerek. Sinyal kalitesi hiç artmıyor sürekli sıfır. sinyal gücü 60-70 ler seviyesinde !

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım anteni göz kararıyla ayarlaman çok zor ancak uydu alıcını ve tv'yi antenin yanına kadar getireceksin ve sinyale bakarak çanağı yavaş yavaş diğer antenlrin yönüne bakarak sinyal yükselene kadar çevireceksin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

benim bildigim avermedia 700 pro tv kartı neyse sinyali bulmak için cihazzzda kanal var mı yoksa eger cihazınız ayarlarından manuel aramaya girin ve 12731 v 3333 frekansını yazın sonra kablo baglantıları yapılmıştır herhalde çanagı çevirin sizin orda nasıl duruyo bilmiyom ama o frekansa sinyal gelinceye kadar çanagı çevirin bulunca arama yaptırın tamamdır.. birde lnb ayarı var lnbyi hafif saga dogru çevirmeyi unutmayın..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Yargıç arkadaş sizin dediğiniz yöntemle baktım. Sinyal gücünü bulup sinyal kalitesini bulmaması sanırım receiver ayarlarından kaynaklanıyor. Receiverda nereye hangi değerleri yazmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilir misiniz ? Sistem yukarıda anlattığım gibi. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. Uydu alıcısına linkten bakabilirsiniz. Pc kartı Değil arkadaşlar ! Kanallar Yüklü uyduda. ayarları yapıp sinyali bulursam görüntü gelir gibi.
    Konu powercemo tarafından (24-08-2009 Saat 00:50 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İlk önce TRT-1 Kanalını bul Frekansı 11919 V 24444 doğruysa bu frekans üzerindeyken çanağını sinyali bulunca yavaş yavaş çevirerek kaliteyi bul ve kalitede yükselmeye başlayınca sinyal ve kalite düşmeden çanağı sabitle en son ATV -11628 H 6666 frekansına bak oda sinyal ve kalitesi yüksek olmalı en son lnb'yi hafif sağa çevirirsin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

siz benim dedigimi yapmıyosunuz vede ben belirttim olabilir dedim çeşit çeşit uydu cihazı var arkadaşım herneyse umarım bulursunuz kanalları.. ayrıca bulamazsanız ugraşmayın uyducu çagırın ikidk. yapsın onlarıda düşünmek lazım..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Peki Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler. Deniyeceğim inş yaparım , olmazsa bi uyducu çağırcaz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

el becersisi lazım dostum lnb ayarı çanak ayarı çok önemli kanal bul sık geçle olmuyo en ufak rüzgarda gidebilir ha ugraşır yaparım diyosan meraklıysan saatlerce ugraşıp yaparsın yapılmıcak hiç bişey yoktur ugraşmıcam diyosan bilenlere bırakcaksın..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri