Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Dreamboxu Laptop Eterneti Üzerinden İnternete Bağlanması (Wriles Kullananlar için)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

güncel

Kullanıcı Bilgi Menüsü

malesef w7 starterde ağ köprüsü oluşturulamadığından alet nete bağlanmıyor. benim gibi uğraşıpta takılan arkadaşların bilgisine.

Alıntı windows.microsoft Nickli Üyeden Alıntı
    Ağ köprüsü. Windows 7 Starter çalıştıran bir bilgisayar ağ köprüsü oluşturamaz, ancak bir ağ köprüsünün parçası olarak farklı bir ağdaki bilgisayarlarla iletişim kurabilir. Ağ köprüsü oluşturmak için, Windows 7'nin Starter'dan başka bir sürümünü çalıştıran bilgisayarı kullanmanız gerekir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bugün netbook'a uğraşarak w7 home premium yükledim. artık ağ köprüsü oluşturabilicem.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ben de denedi win7de 64 bitde ama yapamadım
    yardımcı olabilirmisini yada 64 bit win7 de olmuyormu??

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Burda Anlatacağım uygulama Vista 32 bit işletim sistemi üzerinde uygulanmıştır. Günümüzde Laptop lar artık masaüstü bilgisayarların yerini almaya başladı ve internet hizmeti veren firmalarında Wriles sistemlerıni artırmaları ve evde kullandığımız yada komşularla ortak kullandığımız wrıles modemlerle internete bağlanmaktayız. Tabi burda evde diğer kullandığımız cihazlarda kablolu bağlantı gerekebiliyor bunlardan biride dreambox yani bizim tabirimizle rüya kutumuz. Normalde acces poınt ilede dreamboxu nete bağlayabiliriz ama burda hem masrafsız hemde daha basit bir yol ile dreamboxu nete bağlayıp dosya indirebilir serverimizi kullanabiliriz.

Lazım olan ekipmanlar

1. Croos eternet kablo
    2. Laptop (Wrıles ile nete bağlanan)
    3. Dreambox

1. İlk olarak Laptopumuzdan BAŞLAT menüsünden AĞ kısmına giriyoruz.

2. AĞ menüsünde yukarıda bulunan Ağ ve Paylaşım merkezınden Ağ Bağlantılarını Yönet kısmına giriyoruz.

3. Ağ Bağlantılarını Yönet kısmında özellikle ilk dikkat etmemiz gereken nokta Yerel Ağ Bağlantısının ETKİN olması gerekir eğer ETKİN değilse etkinleştiriyoruz. Daha sonra Koblusuz Ağ bağlantısının üzerinde Sağ tuş yapıp Özelliklerden Paylaşıma giriyoruz ve Paylaşımı devreye alıyoruz.

4. Paylaşımı aktifleştirdikten sonra aynı menüde olan Ayarlar kısmına giriyoruz bu kısımda Güvenli Web Sunucusu(HTTPS) ve Web Sunucusu(HTTP) işaretleyip her iki seçeneği seçip DÜZENLE seçeneğini kulanıp karşımıza gelen menüde Laptopumuzun IP sini yada Bilgisayar Adını yazıyoruz. Bu işlemler bittikten sonra tüm menülerden TAMAM a tıklayıp çıkıyoruz.

5. Kablosuz Ağı Paylaşıma açtığımız zaman ilk başta BAŞLAT müsünden girdiğimiz AĞ kısmında İnternet Gatewey Device Kısmı çıkar. Bu simgeye çift tıklayarak hem aktif hale getiriyoruz hemde Yerel Ağ bağlantısının yeni bir ıp gurubu almasını sağlıyoruz. Aktif olduğu zaman bilgiler gelir.

6. İnternet gatewey aktif ettikten sonra Ağ Bağlantılarından Yerel Ağ Bağlantısının Aldığı Ip adresıne bakıyoruz. Bunun için Yerel Ağ bağlantısı üzerinde sağ tuş yapıp özelliklere giriyoruz özelliklerden İnternet Protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) kısmına giriyoruz. Burda benım bilgisayarımın Yerel Ağ bağlantısı 192.168.0.1 almış. Normalde Modemın IP gurubu 1 ama burda varsayılan ağ geçitleri çakışmaması için farklı bir IP gurubu atanıo. Laptoumuzun wrıles ınternet bağlantı IP si 192.168.1.2 iken eternet kartımız 192.168.0.1 oldu bu kısımda hiç birir işlem yapmadan çıkıyoruz.

7. Eternet Kartının IP gurubunu da öğrendikte sonra Laptopla işimiz bitti. Şimdi Dreamboxa IP ayarlarını yapmaya geldi. İletişim kurulumunda Dreambox a eternet kartımızın IP gurubu ile aynı olan bir IP veriyoruz ben 192.168.0.100 verdim. Nameserver ve gatewey de 192.168.0.1 verdım ve kayıt ettım.

LAPTOP ve DREAMBOX un ayarlarını tamamladıktan sonra croos kablo ile bağlantıyı yapıyoruz. Bundan sonrasında serverinizdeki kanalları izleyin yada dosya indirin seçim sizin. Bu konu ile bir çok soru vardı inşallah yardımcı olabilmişimdir. Herkeze kolay gelsin. Selametle.
    benım ıcın faydalı bır bılgı tsekkurler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aynı şeklde yapıyorum dreambox a baglanıyor pc. ip adresini yazdıgımda cihaza baglanabiliyorum.ama cihaz internete baglanmıyor tanımlanmayan ag internet erişimi yok diyor.windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum önerilerinizi bekliyorum...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

BENDE HALA ÇÖZMEDİMMMM. dreambox ıp sini girdiğimde içini görebiliyorum. fakat internet veremiyorum. offf

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı enverates Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    aynı şeklde yapıyorum dreambox a baglanıyor pc. ip adresini yazdıgımda cihaza baglanabiliyorum.ama cihaz internete baglanmıyor tanımlanmayan ag internet erişimi yok diyor.windows 7 ultimate 32 bit kullanıyorum önerilerinizi bekliyorum...
    benımkıde arkadasın soyledıgınden oluyor yok mu yardım windovs7 ultımate de kurulmuyormu yoksa

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Baran99 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Volkan hocam merhaba windows 7 de bunu gerçekleştirmek istiyorum bazı ayarlamaları yaptım Wireless ayarlarından paylaşıma açıp Htpp ve Https lerine çentik fala nattım ancak windows 7 de baglantı ayarlarında İnternet Gatewey Device görünmüyor o olmadan yapamaz mıyız? Birde bir başka forumda KAblosuz Baglantı ve Yerel Ag baglantıs simgelerini CTRL tuşuna basılı tutarak her ikisinide seçtikten sag tıklayıp BAGLANTILARI KÖPRÜLE seçeneği var onu yaptıgımda Ag baglantısı oluşturmak için İnternet Baglantısı Paylaşımı tarafından kullanılmayan en az iki lan veya Yüksek hızlı internet baglantısı seçmelisiniz diye uyarı alıyorum bu konuda yardımcı olabilirsiniz?

Yukarıdaki yazıyı buğün gördüm gateway e gerek olmadığını söylemişsiniz, peki Paylaşımı verip gerekli ayarları yaptıktan sonra Yerel ağ Bağlantısı Tanımlanamayan Ağ olarak belirtiliyor, ve Ağın Paket kısmına baktığımda sürekli gönderiyor ama Karşıdan alma ''0'' buda cihazla bağlantıyı gerçekleştiremediğini gösteriyor. Acaba Yerel Ağ baglantısına net sağlayamadıgımız için olabilir mi?
    volkan usta yardımlarınızı beklıyoruz ne olur acıl

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Baran99 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hocam merhaba valla yardım edersen çok sevinirim, evet olay çok basit pc de mevcut olan baglantıyı ağ paylaşımı yaparak ağa baglı olan Ethernet baglantısına internet vermiş oluyoruz.Ama gel gör ki bir türlü yapamadım.

Win7 kullanıyorum, Wireless baglantıyı paylaşıma açıyorum yerel ağ baglantıda da Tcp/İp ksımına gelince ip gir deyince zaten direkt otomatik ip atanıyor ama Yerel ag baglantısı yani Ethernette bir süre kum saati bekledikten sonra TANIMLANAMAYAN AĞ olarak kalıyor. Bu durumda Ethernetimize Net Gelmemiş oluyor. Tanımlanamayan ağ ı engelleyen sebepler guvenlik duvarları, anti virüs veya modemden ip alamadığı durumlarda çıkan bir durumdur. Güvenlik duvarlarını pasif ettim ağları yok say dedim. Avtivirüs kaldırdım. Ama hala Tanımlanamayan ağ dedi. İnterneti şu şekilde alıyorum

Modem > Acces Point > Laoptop Pcim (Wireless) Bağlantı > Ethernet > Dreambox

Acaba Wireless Ağı paylaşıma açtıktan sonra Lan Ethernet baglantıyı direkt MODEM veya ACCESS POİNTle ilişkilendirmem mi gerekiyor?

Ekran görüntüsü
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    arkadaslar yardımlarınızı beklıyoruz

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri