Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 4/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
61 sonuçtan 31 ile 40 arasý

Konu: Dreamboxu Laptop Eterneti Üzerinden Ýnternete Baðlanmasý (Wriles Kullananlar için)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý nurettin01 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    sayýn serkansgrl yazýnýzý gezerken gördüm.bende uzun zamandýr xp olanýný arýyordum.nasýl yapýldýðýný anlatýrsanýz ona göre bizde yaparýz.selamlar.
    arkadaþlar utadýmýn anlattýgý gýbý maksat agý paylaþmak zaten bu olayda herkesýn yaptýgý hata sadece ýp hatasýdýr bu olay zeten usb mobýl modem uzerýndende mumkundur ve zaten net work çalýþma sistemýnden az býraz anlayan olayý çözer yardým isteyen arkadaþlarýmýza teamwier uzerýnde yardým edebýlýrýmm
    Konu serkansgrl tarafýndan (24-10-2010 Saat 15:34 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý serkansgrl Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaþlar utadýmýn anlattýgý gýbý maksat agý paylaþmak zaten bu olayda herkesýn yaptýgý hata sadece ýp hatasýdýr bu olay zeten usb mobýl modem uzerýndende mumkundur ve zaten net work çalýþma sistemýnden az býraz anlayan olayý çözer yardým isteyen arkadaþlarýmýza teamwier uzerýnde yardým edebýlýrýmm
    Hocam merhaba valla yardým edersen çok sevinirim, evet olay çok basit pc de mevcut olan baglantýyý að paylaþýmý yaparak aða baglý olan Ethernet baglantýsýna internet vermiþ oluyoruz.Ama gel gör ki bir türlü yapamadým.

Win7 kullanýyorum, Wireless baglantýyý paylaþýma açýyorum yerel að baglantýda da Tcp/Ýp ksýmýna gelince ip gir deyince zaten direkt otomatik ip atanýyor ama Yerel ag baglantýsý yani Ethernette bir süre kum saati bekledikten sonra TANIMLANAMAYAN AÐ olarak kalýyor. Bu durumda Ethernetimize Net Gelmemiþ oluyor. Tanýmlanamayan að ý engelleyen sebepler guvenlik duvarlarý, anti virüs veya modemden ip alamadýðý durumlarda çýkan bir durumdur. Güvenlik duvarlarýný pasif ettim aðlarý yok say dedim. Avtivirüs kaldýrdým. Ama hala Tanýmlanamayan að dedi. Ýnterneti þu þekilde alýyorum

Modem > Acces Point > Laoptop Pcim (Wireless) Baðlantý > Ethernet > Dreambox

Acaba Wireless Aðý paylaþýma açtýktan sonra Lan Ethernet baglantýyý direkt MODEM veya ACCESS POÝNTle iliþkilendirmem mi gerekiyor?

Ekran görüntüsü
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Konu Baran99 tarafýndan (26-10-2010 Saat 17:41 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Baran99 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Hocam merhaba valla yardým edersen çok sevinirim, evet olay çok basit pc de mevcut olan baglantýyý að paylaþýmý yaparak aða baglý olan Ethernet baglantýsýna internet vermiþ oluyoruz.Ama gel gör ki bir türlü yapamadým.

Win7 kullanýyorum, Wireless baglantýyý paylaþýma açýyorum yerel að baglantýda da Tcp/Ýp ksýmýna gelince ip gir deyince zaten direkt otomatik ip atanýyor ama Yerel ag baglantýsý yani Ethernette bir süre kum saati bekledikten sonra TANIMLANAMAYAN AÐ olarak kalýyor. Bu durumda Ethernetimize Net Gelmemiþ oluyor. Tanýmlanamayan að ý engelleyen sebepler guvenlik duvarlarý, anti virüs veya modemden ip alamadýðý durumlarda çýkan bir durumdur. Güvenlik duvarlarýný pasif ettim aðlarý yok say dedim. Avtivirüs kaldýrdým. Ama hala Tanýmlanamayan að dedi. Ýnterneti þu þekilde alýyorum

Modem > Acces Point > Laoptop Pcim (Wireless) Baðlantý > Ethernet > Dreambox

Acaba Wireless Aðý paylaþýma açtýktan sonra Lan Ethernet baglantýyý direkt MODEM veya ACCESS POÝNTle iliþkilendirmem mi gerekiyor?

Ekran görüntüsü
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

pm olarak ýletiþime gec yardým edeyým çözemedýysen

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Mrb, Dm500 kullanýcýsýyým. Laptop ile wireles internet baðlantýmý Cross kablo ile vista iþletim sisteminden bu baslýðý takip ederek yaptým ve 2 aydýr kullanýyordum. Laptopa win 7 64 bit kurdum, ayarlarý aynen yaptým ama tanýmlanamayan að yüzünden baðlantý kuramadým.

Baran99 un ayný problemi ile karsý karsýyayým. Gateway var eskisi gibi calýsýyor gozukuyor. hatta yerel baðlantýdan veri akýsýnda da sorun yok gidip geliyor.

Cihazýn ipsini yazdýgýmda ara yüzüne ulasabiliyorum, kanal deðiþim vs yapabiliyorum ama internete girmediði için serverýmý kullanamýyorum. Kaspersky i.s. 2011 kapattýysamda olmadý. Yapanlar yardýmcý olursa sevinirim.
    Konu virtue tarafýndan (30-12-2010 Saat 22:20 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: ekleme

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý serkansgrl Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    pm olarak ýletiþime gec yardým edeyým çözemedýysen
    Msj sayým ve yeni kullanýcý oldugum için msj atamýyorum.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

hala yapabilmiþ deðilim

Kullanýcý Bilgi Menüsü

tel n73 bluetooth ile w7 iþletim sistemli netbook ile nete balanýyorum. ama (OTA) sað týklayamýyorum?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

cabloyu deðiþtirdim ve að baðlatýlarýnda birden çok að göründü. burdan sonrasý için yarýmcý olabilecek varmý?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu ekranda sol tarafta baðdaþtýrýcý ayarlarýný deðiþtirin diye bir yer olmasý lazým. oraya girmenýz gerekiyor.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bu ekranda sol tarafta baðdaþtýrýcý ayarlarýný deðiþtirin diye bir yer olmasý lazým. oraya girmenýz gerekiyor.
    evet üstat var sonrasýnda ne yapmam gerekiyor (pc ile pek aram yok) yönlendirirsen sevinirim.

Sayfa 4/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri