Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon
61 sonuçtan 41 ile 50 arasý

Konu: Dreamboxu Laptop Eterneti Üzerinden Ýnternete Baðlanmasý (Wriles Kullananlar için)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

güncel

Kullanýcý Bilgi Menüsü

malesef w7 starterde að köprüsü oluþturulamadýðýndan alet nete baðlanmýyor. benim gibi uðraþýpta takýlan arkadaþlarýn bilgisine.

Alýntý windows.microsoft Nickli Üyeden Alýntý
    Að köprüsü. Windows 7 Starter çalýþtýran bir bilgisayar að köprüsü oluþturamaz, ancak bir að köprüsünün parçasý olarak farklý bir aðdaki bilgisayarlarla iletiþim kurabilir. Að köprüsü oluþturmak için, Windows 7'nin Starter'dan baþka bir sürümünü çalýþtýran bilgisayarý kullanmanýz gerekir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Bugün netbook'a uðraþarak w7 home premium yükledim. artýk að köprüsü oluþturabilicem.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ben de denedi win7de 64 bitde ama yapamadým
    yardýmcý olabilirmisini yada 64 bit win7 de olmuyormu??

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Burda Anlatacaðým uygulama Vista 32 bit iþletim sistemi üzerinde uygulanmýþtýr. Günümüzde Laptop lar artýk masaüstü bilgisayarlarýn yerini almaya baþladý ve internet hizmeti veren firmalarýnda Wriles sistemlerýni artýrmalarý ve evde kullandýðýmýz yada komþularla ortak kullandýðýmýz wrýles modemlerle internete baðlanmaktayýz. Tabi burda evde diðer kullandýðýmýz cihazlarda kablolu baðlantý gerekebiliyor bunlardan biride dreambox yani bizim tabirimizle rüya kutumuz. Normalde acces poýnt ilede dreamboxu nete baðlayabiliriz ama burda hem masrafsýz hemde daha basit bir yol ile dreamboxu nete baðlayýp dosya indirebilir serverimizi kullanabiliriz.

Lazým olan ekipmanlar

1. Croos eternet kablo
    2. Laptop (Wrýles ile nete baðlanan)
    3. Dreambox

1. Ýlk olarak Laptopumuzdan BAÞLAT menüsünden AÐ kýsmýna giriyoruz.

2. AÐ menüsünde yukarýda bulunan Að ve Paylaþým merkezýnden Að Baðlantýlarýný Yönet kýsmýna giriyoruz.

3. Að Baðlantýlarýný Yönet kýsmýnda özellikle ilk dikkat etmemiz gereken nokta Yerel Að Baðlantýsýnýn ETKÝN olmasý gerekir eðer ETKÝN deðilse etkinleþtiriyoruz. Daha sonra Koblusuz Að baðlantýsýnýn üzerinde Sað tuþ yapýp Özelliklerden Paylaþýma giriyoruz ve Paylaþýmý devreye alýyoruz.

4. Paylaþýmý aktifleþtirdikten sonra ayný menüde olan Ayarlar kýsmýna giriyoruz bu kýsýmda Güvenli Web Sunucusu(HTTPS) ve Web Sunucusu(HTTP) iþaretleyip her iki seçeneði seçip DÜZENLE seçeneðini kulanýp karþýmýza gelen menüde Laptopumuzun IP sini yada Bilgisayar Adýný yazýyoruz. Bu iþlemler bittikten sonra tüm menülerden TAMAM a týklayýp çýkýyoruz.

5. Kablosuz Aðý Paylaþýma açtýðýmýz zaman ilk baþta BAÞLAT müsünden girdiðimiz AÐ kýsmýnda Ýnternet Gatewey Device Kýsmý çýkar. Bu simgeye çift týklayarak hem aktif hale getiriyoruz hemde Yerel Að baðlantýsýnýn yeni bir ýp gurubu almasýný saðlýyoruz. Aktif olduðu zaman bilgiler gelir.

6. Ýnternet gatewey aktif ettikten sonra Að Baðlantýlarýndan Yerel Að Baðlantýsýnýn Aldýðý Ip adresýne bakýyoruz. Bunun için Yerel Að baðlantýsý üzerinde sað tuþ yapýp özelliklere giriyoruz özelliklerden Ýnternet Protokolü sürüm 4(TCP/IPv4) kýsmýna giriyoruz. Burda beným bilgisayarýmýn Yerel Að baðlantýsý 192.168.0.1 almýþ. Normalde Modemýn IP gurubu 1 ama burda varsayýlan að geçitleri çakýþmamasý için farklý bir IP gurubu atanýo. Laptoumuzun wrýles ýnternet baðlantý IP si 192.168.1.2 iken eternet kartýmýz 192.168.0.1 oldu bu kýsýmda hiç birir iþlem yapmadan çýkýyoruz.

7. Eternet Kartýnýn IP gurubunu da öðrendikte sonra Laptopla iþimiz bitti. Þimdi Dreamboxa IP ayarlarýný yapmaya geldi. Ýletiþim kurulumunda Dreambox a eternet kartýmýzýn IP gurubu ile ayný olan bir IP veriyoruz ben 192.168.0.100 verdim. Nameserver ve gatewey de 192.168.0.1 verdým ve kayýt ettým.

LAPTOP ve DREAMBOX un ayarlarýný tamamladýktan sonra croos kablo ile baðlantýyý yapýyoruz. Bundan sonrasýnda serverinizdeki kanallarý izleyin yada dosya indirin seçim sizin. Bu konu ile bir çok soru vardý inþallah yardýmcý olabilmiþimdir. Herkeze kolay gelsin. Selametle.
    beným ýcýn faydalý býr býlgý tsekkurler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ayný þeklde yapýyorum dreambox a baglanýyor pc. ip adresini yazdýgýmda cihaza baglanabiliyorum.ama cihaz internete baglanmýyor tanýmlanmayan ag internet eriþimi yok diyor.windows 7 ultimate 32 bit kullanýyorum önerilerinizi bekliyorum...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

BENDE HALA ÇÖZMEDÝMMMM. dreambox ýp sini girdiðimde içini görebiliyorum. fakat internet veremiyorum. offf

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý enverates Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    ayný þeklde yapýyorum dreambox a baglanýyor pc. ip adresini yazdýgýmda cihaza baglanabiliyorum.ama cihaz internete baglanmýyor tanýmlanmayan ag internet eriþimi yok diyor.windows 7 ultimate 32 bit kullanýyorum önerilerinizi bekliyorum...
    benýmkýde arkadasýn soyledýgýnden oluyor yok mu yardým windovs7 ultýmate de kurulmuyormu yoksa

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Baran99 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Volkan hocam merhaba windows 7 de bunu gerçekleþtirmek istiyorum bazý ayarlamalarý yaptým Wireless ayarlarýndan paylaþýma açýp Htpp ve Https lerine çentik fala nattým ancak windows 7 de baglantý ayarlarýnda Ýnternet Gatewey Device görünmüyor o olmadan yapamaz mýyýz? Birde bir baþka forumda KAblosuz Baglantý ve Yerel Ag baglantýs simgelerini CTRL tuþuna basýlý tutarak her ikisinide seçtikten sag týklayýp BAGLANTILARI KÖPRÜLE seçeneði var onu yaptýgýmda Ag baglantýsý oluþturmak için Ýnternet Baglantýsý Paylaþýmý tarafýndan kullanýlmayan en az iki lan veya Yüksek hýzlý internet baglantýsý seçmelisiniz diye uyarý alýyorum bu konuda yardýmcý olabilirsiniz?

Yukarýdaki yazýyý buðün gördüm gateway e gerek olmadýðýný söylemiþsiniz, peki Paylaþýmý verip gerekli ayarlarý yaptýktan sonra Yerel að Baðlantýsý Tanýmlanamayan Að olarak belirtiliyor, ve Aðýn Paket kýsmýna baktýðýmda sürekli gönderiyor ama Karþýdan alma ''0'' buda cihazla baðlantýyý gerçekleþtiremediðini gösteriyor. Acaba Yerel Að baglantýsýna net saðlayamadýgýmýz için olabilir mi?
    volkan usta yardýmlarýnýzý beklýyoruz ne olur acýl

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Baran99 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Hocam merhaba valla yardým edersen çok sevinirim, evet olay çok basit pc de mevcut olan baglantýyý að paylaþýmý yaparak aða baglý olan Ethernet baglantýsýna internet vermiþ oluyoruz.Ama gel gör ki bir türlü yapamadým.

Win7 kullanýyorum, Wireless baglantýyý paylaþýma açýyorum yerel að baglantýda da Tcp/Ýp ksýmýna gelince ip gir deyince zaten direkt otomatik ip atanýyor ama Yerel ag baglantýsý yani Ethernette bir süre kum saati bekledikten sonra TANIMLANAMAYAN AÐ olarak kalýyor. Bu durumda Ethernetimize Net Gelmemiþ oluyor. Tanýmlanamayan að ý engelleyen sebepler guvenlik duvarlarý, anti virüs veya modemden ip alamadýðý durumlarda çýkan bir durumdur. Güvenlik duvarlarýný pasif ettim aðlarý yok say dedim. Avtivirüs kaldýrdým. Ama hala Tanýmlanamayan að dedi. Ýnterneti þu þekilde alýyorum

Modem > Acces Point > Laoptop Pcim (Wireless) Baðlantý > Ethernet > Dreambox

Acaba Wireless Aðý paylaþýma açtýktan sonra Lan Ethernet baglantýyý direkt MODEM veya ACCESS POÝNTle iliþkilendirmem mi gerekiyor?

Ekran görüntüsü
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    arkadaslar yardýmlarýnýzý beklýyoruz

Sayfa 5/7 ÝlkÝlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri