Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arasý

Konu: Ankaraspor ligden düþürüldü

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý bensu Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Bence en iyi si böyle yarin birgün aziz yildirimda vs.ikinci takimlarini cikarirlar
    cem uzanýn takýmlarý varken bu kanun yokmuydu yada gençlerbirligi oftaþ yada kayseri ersiyes .... aziz yýldýrým istese alýr zaten bir takým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

zaten böyle biþey bekleniyordu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

doðru karar adaletli karar gereðide buydu ... beni þaþýrtan gözlerin hasan doðaný aramasý .... ne alaka yani ortada bi hukuksuzluk var federasyonunun kurallarý gereði gereklenler yapýlmýþ tbrk ediyorum federasyonu bu aldýðý doðru karar için

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Neden Ankaraspor?

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK), Ankaraspor'un Turkcell Süper Lig'den düþürülmesi yönündeki kararýnýn yankýlarý sürerken, eski Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Baþkanvekili Avukat Kemal Kapulluoðlu, ''PFDK'nýn kararýnda ilginç olan nokta, neden sadece Ankaraspor'un seçildiðidir'' dedi. Ankaraspor ve Ankaragücü kulüplerinin PFDK'ya sevk edilme nedeninin, Futbol Federasyonu talimatlarýna aykýrýlýk olarak açýklandýðýný vurgulayan Kemal Kapulluoðlu, ''Eðer bir aykýrýlýk varsa bu iki kulüp için de geçerlidir ki, ihtarname iki kulüp için verilmiþtir. Ancak, PFDK'nýn 15 Eylül'de yaptýðý toplantý sonunda alýnan karara bakýldýðýnda, ceza tayinine yer olmadýðý açýklanan taraf Ankaragücü olurken, Ankaraspor ligden düþürülmüþtür. Talimatlarý iki kulüp de yerine getirmediyse küme düþürülen Ankaraspor neye göre seçilmiþtir'' diye konuþtu.
    -HUKUKÝ SÜREÇ-
    PFDK kararý sonrasýnda halen hukuki sürecin devam ettiðine dikkati çeken Kemal Kapulluoðlu, her açýdan çok karýþýk bir döneme girildiðini vurgulayarak, ''Tahkim Kurulu kararý beklenecek. Bundan sonra gerek kulüp açýsýndan gerek de kulüple sözleþmesi olan futbolcular açýsýndan, hukuki anlamda da karýþýk bir süreç baþlayacak'' dedi.
    Kapulluoðlu, ''Eðer Tahkim Kurulu, PFDK'nýn kararýný onar ve Ankaraspor'un bir alt lige düþmesi kesinleþirse kulübün kadrosunda bulunan futbolcularýn durumu da gündeme gelecek. Futbolcularýn maðdur olmamasý için düþünülen ve TFF'nin 'isterse vereceði' söylenen 15 günlük transfer hakkýnýn, oyunculara fayda getireceðini sanmýyorum. Sonuçta kulübün kapatýlmasý söz konusu olmadýðýndan ve bir alt ligde devam edeceðinden dolayý, sözleþmesini fesih etme veya baþka arayýþlara girecek bu sporcularýn da durumlarý problem yaratacak'' diye konuþtu.
    -ÝÞ MAHKEMELERÝ-
    Ankara Büyükþehir Belediye Baþkaný ve Ankaraspor Kulübü Onursal Baþkaný Melih Gökçek'in, bir þirket olan Ankaraspor'un konuyu iþ mahkemelerine kadar taþýyabileceði yönündeki açýklamalarýný da deðerlendiren Kapulluoðlu, ''Lige tescil edilirken TFF'ye taahhütname veren Ankaraspor, Tahkim Kurulu'nun kararý sonrasý konuyu iþ mahkemelerine taþýrsa Bank Asya 1. Lig'i de kaybedebilir'' dedi.
    Görevleri yasayla belirlenmiþ TFF'nin, ülkede futbolu yöneten ve düzenleyen tek organ olduðuna dikkati çeken Kapulluoðlu, liglere tescil olurken, kulüplerin altýna imza attýðý taahhütnamenin açýk ve baðlayýcý olduðunu ifade etti.
    -3 GÜNLÜK SÜRE-
    Ankaraspor'un, hukuksal süreçteki en önemli dayanak noktasýnýn, talimatlara aykýrýlýklarýn düzeltilmesi için TFF tarafýndan kendilerine verilen 3 günlük sürenin kýsalýðý olabileceðini vurgulayan Kapulluoðlu, ''Geçmiþ dönemlerde, birtakým kulüpler örnek gösterilerek, benzer olaylarýn yaþandýðý þeklinde yapýlacak bir savunmanýn hukukta yeri olmaz. Bu tarz bir savunma Ankaraspor'a fayda saðlamaz'' dedi.
    Kapulluoðlu, Tahkim Kurulu'nun bir alt lige düþürme kararýný onamasý halinde, Ankaraspor'un konuyu FIFA'ya taþýma ihtimali ile ilgili olarak da ''FIFA'nýn bu konuyla ilgili efektif bir karar vereceðini tahmin etmiyorum. FIFA'nýn cevabý sadece yorum þeklinde olabilir'' diye konuþtu.

16.09.2009
    Kaynak : AA

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bundan sonra ne olacak bilen var mý?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ruhi Kurnaz, Ankaraspor Kulübü Batýkent ASKÝ tesislerinde düzenlediði basýn toplantýsýnda, yýllardýr Ankaraspor'un baþkanlýðýný yürüttüðünü, ancak basýndan ve protokolden uzak durmaya çalýþtýðýný belirterek, kulüp baþkanlarýnýn basýnda zaman zaman eleþtirildiðini kendisinin de bu eleþtirilenden uzak durmaya çalýþtýðýný söyledi. Kurnaz, ''Basýnda Avrupa kulüpleri ve baþkanlarý örnek gösterildi. Kulüp açýklamalarýný basýn sözcüleri yapar. Televizyonlar ise karþýlaþma oynanýrken teknik direktörleri ve futbolcularý gösterir. Biz de Avrupa kulübü olma yolunda görevlendirmeler yaptýk. Ekibi kurduk. Herkesin görevi ve konuþacaklarý belli'' dedi.

Ankaragücü Kulübü Baþkaný Ahmet Gökçek'ten spor akademisi mezunu ve futbolu çok seven biri olarak bir çok konuda istifade ettiklerini kaydederek, ''Ahmet Gökçek, kongreden önce 'Ankaragücü'ne baþkan olmak istiyorum' dedi ve düþüncelerimizi sordu. Biz de 'senin yerini doldurmakta sýkýntý yaþarýz, ancak senin baþarýlý olman da bizi sevindirir' dedik. Kendisi de istifa etti ve Ankaragücü kongresinde baþkanlýða aday oldu. Ankaraspor'da benim yöneticilerimden kimse Ankaragücü'ne gitmedi'' diye konuþtu.

-''ELMA, ARMUT SATMIYORSUN, ANONÝM ÞÝRKET SATIYORSUN''-

Ankaraspor olarak Ankara Büyükþehir Belediyesi, siyaset ya da Ankaragücü ile hiçbir baðlantýlarýnýn olmadýðýný vurgulayan Ruhi Kurnaz, þöyle devam etti:

''Biz ayrý bir þirketiz. Ben teknik noktada futboldan anlamam, ama ticaretten iyi anlarým. Yýllardýr ticarette varým. Nasýl kar edilir, zarar nedir bilirim. Biz kulüp olarak bir ticari þirketiz. Ankara Büyükþehir Belediye Baþkaný Melih Gökçek, Ankaraspor'u 3. ligden 1. lige kadar çýkarmýþ bir insandýr. Futbolu, futbolcuyu seven, futbolcularla olmaktan mutluluk duyan ve onlara baba þefkatiyle yaklaþan, ayrýca da tesisleþmeye yatýrým yapan bir belediye baþkanýdýr. Kendisi Ankara için bir þanstýr. 250 lisanslý futbolcu, yaklaþýk 100 personel ve Türkiye'de ilk defa Ankaraspor'un gerçekleþtirdiði 3-13 yaþ arasý öðrencilerimiz var.

6 Eylül'de Federasyondan kulübü 3 gün içinde devredin ya da satýn diye yazý geldi. Allah aþkýna 3 günde 70 milyonun gözü önünde bir anonim þirketi nasýl satarsýn? Burada elma, armut ya da gayri menkul satmýyorsun. Anonim þirket satýyorsun.''

Kulüplerin birleþmesinin kesinlikle söz konusu olmadýðýnýn altýný çizen Kurnaz, Melih Gökçek'in Ankaraspor'u bu noktalara getirmesinin bazýlarýný endiþeye düþürmüþ olabileceðini düþündüðünü ifade etti. Kurnaz, ''Melih Gökçek bu memleketin çocuklarýný yetiþtirdiði için suçlanýyor. Kimin evladý olursa olsun bataklýktan kurtarmalýyýz. Sporun bir amacý da zaten bu trilyonla insan hayatý karþýlaþtýrýlamaz'' dedi.

-''BEN ATATÜRK'ÜN SEVDÝKLERÝNDENÝM''-

Kendisinin Ankaragücü'nün kongresine bile gitmediðini, baþkanlýklarý döneminde Cemal Aydýn ve daha sonra Cengiz Topel Yýldýrým ile toplantýlara katýldýðýný, Ankaragücü'nden baþka kimseyi de tanýmadýðýný belirterek, þöyle devam etti:

''Bizi kandýrmaya kimse çalýþmasýn. Biz yalancý deðiliz. Atatürk'ün 'ben sporcunun ahlaklýsýný severim' sözü vardýr. Ben ahlaklýyým. Ben Atatürk'ün sevdiklerindenim. Ben kimseyi satmadým. Düzce'de belediye baþkanlýðý yaptýðým dönemde 2 deprem yaþadým. Ýþ makineleriyle, kepçeleriyle Ankara Büyükþehir Belediyesi bize yardým etti. Enkazlarýn altýndan insanlar çýktý. Bu insanlar Melih Gökçek'in elini öpmek istediðinde sayýn Gökçek insanlara 'Bu benim deðil Ankaralýlarýn yardýmý'' dedi. Düzce'de beni baþým dik gezdiren bu yardýmlardýr. Belediye baþkanlarýnýn takým baþkaný olamayacaðý için, vefa duygusuyla, arkadaþlarla bir araya geldik ve bu þirketi kurduk. Bu tarihten sonra da belediyenin bir kuruþu þirketin kasasýna girmemiþtir.''

''Bu memleketi hep güçlüler, zenginler, aðalar mý yönetecek'' diye soran Kurnaz, konuþmasýný þöyle tamamladý:

''Güçlüden mi haklýdan mý yanasýnýz? Türkiye Futbol Federasyonu Baþkaný Mahmut Özgener, Altay Spor Kulübü baþkanlýðý yapmadý mý? Levent Kýzýl ve Yunus Egemenoðlu, Bursaspor yöneticiliði yapmadý mý? Onlar Federasyonda yönetici olunca 'gýk' çýkmýyor. Bu memlekette bakanýn oðlu olup iþ yapmayan var mý? Milletvekilinin oðlu olup iþ yapmayan var mý? Kulüp baþkanýnýn oðlu olup iþ yapmayan var mý? Bu memlekette fakirler yönetici olamayacak mý? Varoþtan yönetici çýkmayacak mý? Biz bunun için varýz.''

Ruhi Kurnaz, kulübün satýþ sürecinin devam ettiðini, talip çýkarsa satabileceklerini belirterek, PFDK'nýn kararýna iliþkin bütün yasal haklarýný sonuna kadar kullanacaklarýný sözlerine ekledi.

Bu arada, Ankaraspor Yönetim Kurulu'nun kararý ile futbolculara basýna konuþma yasaðý getirildiði açýklandý.

ANKARASPOR AÞ YÖNETÝM KURULU BASIN AÇIKLAMASI: YARGI KURULLARININ BAÐIMSIZ VE TARAFSIZLIÐINA DÜÞÜRÜLEN GÖLGE TÜRK FUTBOLU ADINA UTANÇ VERÝCÝDÝR

Ankaraspor Anonim Þirketi Yönetimi, kulübün bir alt lige düþürülmesiyle ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun kararý karþýsýnda þaþkýnlýklarýný ifade etmekte zorlandýklarýný bildirdi.

Ankaraspor Kulübü tarafýndan yapýlan yazýlý açýklamada, Türkiye Futbol Federasyonu'nun ''kerameti kendinden menkul bir yaklaþýmla hukukun bütün genel ilke ve prensiplerini ihlal ederek'' baþlatmýþ olduðu sürecin dün akþam saatleri itibariyle yeni bir aþamaya geldiði, farklý bir boyut kazandýðý belirtildi.

Açýklamada, vicdan sahibi her insaný rahatsýz edecek þekilde kulüp ile ilgili verilen karar karþýsýnda artýk þaþkýnlýklarýný ifade etmekte zorlanýldýklarý ifade edildi.

Açýklamada þu görüþlere yer verildi:

''TFF Yönetim kurulunca tamamen soyut, temelsiz ve varsayýmlara dayalý iddialar neticesinde kulübümüze isnat edilen suçlamalara karþý yapmýþ olduðumuz savunmalar baþ vurduðumuz tüm kurullarca hiçe sayýlmýþ en nihayetinde TFF Yönetim Kurulunun talep ettiði ve kararýnda belirttiði istikametti Disiplin Kurulu karar vermiþtir. Bu hukuka aykýrý süreç maalesef orta çaðda kaldýðýný düþündüðümüz 'cadý avý' zihniyetine benzer bir hal almýþ ve sonucunda maalesef kulübümüz haksýz yere cezalandýrýlarak bir alt lige düþürülmüþtür.

Bizzat TFF yönetim Kurulu tarafýndan yargý kurullarýnýn baðýmsýz ve tarafsýzlýðýna düþürülen gölge Türk futbolu açýsýndan utanç vericidir. Her fýrsatta uluslararasý mevzuata ve FIFA ve UEFA kararlarýn atýf yapanlarýn bu kurumlarýn yargýsal yapýlarýný iyi incelemedikleri açýktýr. Anýlan uluslararasý kurullarýn yönetim organlarýnýn herhangi bir disiplin kararý verdikleri ya da tedbir tasarrufuna gittikleri þimdiye kadar vaki deðildir.

Yapýlan tüm hukuka aykýrý uygulamalara raðmen Türk futbol kamuoyunun þüphesi olmasýn ki, vermekte olduðumuz hukuk mücadelesine yýlmadan ve býkmadan haklýlýðýmýzdan aldýðýmýz güçle devam edeceðiz. Verilen son kararla ilgili olarak anlamakta güçlük çektiðimiz husus þudur;

Emsal olarak kabul edilen 1998 tarihli CAS kararýnda hangi yönetici veya hissedarla ilgili þahsi bir disiplin süreci baþlatýlmýþ ve bu kiþiler hakkýnda disiplin cezasýna hükmedilmiþtir?

Yaþanan bu süreç, hukukun hiçe sayýlmasý ve oturulan koltuklarýn þahsileþtirilerek açýkça kötüye kullanýlmasý deðildir de nedir? Anýlan kararlarda ihlalin ne olduðuna iliþkin tek bir cümle bile yer almamaktadýr. Disiplin kurulu kararýnda sayýlan þahýslar hangi ihlale karýþmýþlar, hangi yüz kýzartýcý kararý iþlemiþlerdir?

Þike yaparken suç üstü mü yakalanmýþlar, teþvik primi mi daðýtmýþlar, teþvik primi toplanmasýna ve daðýtýlmasýna aracýlýk, gözcülük veya þahitlik mi yapmýþlardýr? Teþvik primi toplanmasý için þirketlerini ve bürolarýný mý kullandýrmýþlardýr?

Türk futbolunu kaosa sokmak pahasýna güçlerini ve yetkilerini kötüye kullananlar unutmasýnlar ki, hukuk bir gün herkese lazým olacak ve anýlan kararýn altýna imza atýp, kulübümüz ve baþkanýmýzý haksýz yere kamuoyu önünde suçlu konuma düþürenleri ve bu yüz kýzartýcý dönemi tarih kara bir leke olarak yazacaktýr.

Bu haksýz ve mesnetsiz kararýn düzeltilmesi için hukuk nosyonu gerekmeyip, vicdan sahibi olmak yeterlidir!

Kamuoyuna saygýyla duyurulur.''

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý three_20 Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    doðru karar adaletli karar gereðide buydu ... beni þaþýrtan gözlerin hasan doðaný aramasý .... ne alaka yani ortada bi hukuksuzluk var federasyonunun kurallarý gereði gereklenler yapýlmýþ tbrk ediyorum federasyonu bu aldýðý doðru karar için
    neye göre dogru bir karar ne gibi bir þike yapti ankara o zaman ankaragücü niye düþmedi yoksa ona gücümü yetmiyor

Sayfa 2/2 ÝlkÝlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri