Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arasý

Konu: sunny 7011dcýz sinyal görmüyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart sunny 7011dcýz sinyal görmüyor

deðerli arkadaþlar herkesin bayramýný kutlarým bende sunny 7011dcýz cihaz var ne yaptýmsa sinyal görmüyor orj yazýlým attým kurtarma yazýlýmý attým olmadý tesisatým saðlam tunerde arýza bulamadým sorun ne olabilir yardým edebilirmisiniz saygýlar

Kullanýcý Bilgi Menüsü

besleme voltajlarýný kontrol et 24v çýkýyormu çýkýyorsa tunerden 13v-ve 18v çýkmasý lazm çýkmýyorsa eðer LNB entegresi arýzalanmýþtýr eðer tunerdende voltajlar çýkýyorsa büyük ihtimal tuner arýzalýdýr.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Arkadaþlar benim SUNNY 7011 uydu cihazý elektrik kesilip gelince çalýþmadý.
    ne yapmam gerekir. bilen var mý. içinde sigorta yok. biraz elektronikten anlarým.
    hiç bir þey göstermiyor.. bilen lütfen cevap versin.. hangi parçasýný degiþmemiz
    gerekir. Cihaza sanki elektrik girmiyor gibi. ayný cihazdan yiðenimede almýþtým.
    onu aldým. fiþe taktým oda çalýþmadý. þasýrdýk kaldýk.. siviçmodda mý arýza var acaba
    kondanstörlerde olabilir mi... 24v. çýkýþý var...önünde ýsýk yok sinyal yok....
    ACELE CEVAP BEKLÝYORUM.

saygýlarýmla

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý MURTAZ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    Arkadaþlar benim SUNNY 7011 uydu cihazý elektrik kesilip gelince çalýþmadý.
    ne yapmam gerekir. bilen var mý. içinde sigorta yok. biraz elektronikten anlarým.
    hiç bir þey göstermiyor.. bilen lütfen cevap versin.. hangi parçasýný degiþmemiz
    gerekir. Cihaza sanki elektrik girmiyor gibi. ayný cihazdan yiðenimede almýþtým.
    onu aldým. fiþe taktým oda çalýþmadý. þasýrdýk kaldýk.. siviçmodda mý arýza var acaba
    kondanstörlerde olabilir mi... 24v. çýkýþý var...önünde ýsýk yok sinyal yok....
    ACELE CEVAP BEKLÝYORUM.

saygýlarýmla
    24 v un çýkmasý önemli deðil beslemede kondansatörleri deðiþtirip test etmen gerekli büyük ihitimal kondansatörlerden ama hangisi olduðunu kimöse tam net söyleyemez kondansatörleri deðiþtirerek test et. zaten fazlada kondansatör yok.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý Volkan Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    24 v un çýkmasý önemli deðil beslemede kondansatörleri deðiþtirip test etmen gerekli büyük ihitimal kondansatörlerden ama hangisi olduðunu kim se tam net söyleyemez kondansatörleri deðiþtirerek test et. zaten fazlada kondansatör yok.
    Deðerli arkadaþlar,
    SUNNY 7011 ve diðer cihazlarýn çoðunun içindeki besleme paneli ayný....
    ben bunlarý serviste gördüm. benim cihaz ceryan kesildimi bazen açýlýyor
    bazen açýlmýyordu. 5-6 defa kapatýp açýnca çalýþýyordu. en sonunda hiç açýlmadý.
    Arkadaþlar, bana sitemizde konuyla ilgili bilgi verdiniz. fakat ben yine
    servise gittim. orda gördüm ki bir çok uydu cihazýn içindeki besleme
    katý ayný þimdi burda yapýlacak iþ çok kolay....

bu gibi arýzalarda C-118 olan kondansatörü (470 Mf. 16 Volt),
    yine C-121 olan kondansatörü (1000 Mf. 16 Volt) olarak deðiþtirmiþler..

5 tane arýzalý olarak gelip te serviste tamir görmüþ olan besleme katýnda
    hep ayný kondansatörleri deðiþmiþler. Özellikle dikkat ettim, hep ayný kondansatörler deðiþmiþ....
    Demek oluyorki arýza bu iki kondansatörler de
    Þimdi çok güzel çalýþýyor.

C-118 kondansatör 470 Mf. 16 V.
    C-121 kondansatör 1000 Mf. 16 V. olarak deðiþecek...

Bu bilgiyi sizinle paylaþmak istedim.

Saygýlarýmla,
    MURTAZ.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Deðerli arkadaþlar SUNNY uydu cihazlarýnda bu sorun
    çok oluyor... Hepinizin faydalanmasýný isdedim..
    Saygýlarýmla;
    MURTAZ

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bilgi paylaþýmýnz için hepinize teþekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri