Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: gece düşen sinyal seviyesi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart gece düşen sinyal seviyesi

merhabalar.. siriusa ayarlı 90 lık bir çanağım var.yer orta anadolu.. bu uyduda gece sinyal seviyelerinde düşme oluyor..gündüz ise sinyal seviyeleri yükseliyor.. bunun sebebi ne olabilir.. sorun çanak yönünde mi yoksa lnb ayarında filan mı?fikirlerinizi bekliyorum..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bunu yaz aylarındada yapıyormu eğer yenı başladı ise lnb de sorun olabilir. Çanak ayarının tam olduğuna emın olun tekrar yaparsa lnb yı değiştirin.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bende tam tersi oluyor.Yer Afyon.Eutelsatw3 çanağı ile tek lnb den sirusu da alıyorum.PG ve PB de saat 13 den itibaren 33 kalitede olan yayın gece geç sattlerde 25-26 düzeylerine iniyor ve donmalar mozaiklenmeler başlıyor.Diğer kanallar TET,KRT vs ise 55-57 kalitede gece ve gündüz iyi...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı diskriminant Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bende tam tersi oluyor.Yer Afyon.Eutelsatw3 çanağı ile tek lnb den sirusu da alıyorum.PG ve PB de saat 13 den itibaren 33 kalitede olan yayın gece geç sattlerde 25-26 düzeylerine iniyor ve donmalar mozaiklenmeler başlıyor.Diğer kanallar TET,KRT vs ise 55-57 kalitede gece ve gündüz iyi...
    şimdiye kadar herşey normalken bende de aynısı olmaya başladı. lnb değiştirdim hiç bir şey farketmedi. şimdi teknik yardım alıp anten ayarı yaptırmak istiyorum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

evet sorun var...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

slm mrb arkadaşlar benim nilsat çanağım var sabah 10855 bide 11727 frekansalardan yayın alabiliyorum ama akşam oldumu sinyal zayıflıyor sadece bu 2 frekans sorun neydendir apartmanda oturuyorum 3 çanağım türksat nilsat hotbird yardım bekliyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sinyal düştüyü zaman çanak ayarını ya yapınız yada yaptırınız, haliyle bakım gerekli olabilir.
    LEBEN ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri