Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dreambox Eutelsat Transponderları V/H

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Dreambox Eutelsat Transponderları V/H

Arkadaşlar dreambox ile eutelsat w3a da transponder taraması yaptığımda hiçbir transpondera kilitlenemiyor. lnb lof/l değerleri ile de oynadım ancak sonuç değişmedi.

manual ayar yaptığımda ise H değerlerine 765 sayısını eklediğimde sinyal yakaladım. aynı şekilde V değerlerinden de 430 sayısını çıkarttığımda sinyal yakalayabiliyorum ancak tüm transponderlarda işlemiyor bu iş. başına böyle birşey gelen var mı? neticede kanalların bir kısmı var bir kısmı yok. bu rakamların meali nedir neden böyle olur bilen varsa aktarabilirse sevinirim.

not. uydu merkezi , lnb universal dir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Mdu2 lnb kullanıyorsan lnb frekanslarını 9550-10600 yap eşik 11700 olsun açmıyan frekanslara 675 ekle vertical yap manuel tarat kanal açılacaktır.Bu işlemleri yaptıktan sonra bir daha aynı kanal üzerine geldiğinde kanal açılmazsa cihazı kanal üzerindeyken kumandadan kapa aç kanal açılacaktır.Başka çözümü yok arkadaşım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hocam bende 675 değil 765 ekleyince geliyor sinyal ne kerametse onu çözemedim sağolasın.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aynen dediğin gibi dreamboxu sürekli kapatıp açıyorum bunun başka çözümü yokmudur?

neredeyse hiçbir kanal ilk seçtiğimde çıkmıyor, kapatıp açıyorum çıkıyor.

bunun bir kolay yolu olmalı değil mi?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı trooper1 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    aynen dediğin gibi dreamboxu sürekli kapatıp açıyorum bunun başka çözümü yokmudur?

neredeyse hiçbir kanal ilk seçtiğimde çıkmıyor, kapatıp açıyorum çıkıyor.

bunun bir kolay yolu olmalı değil mi?

arkadaşım siz lnb nın unıversal olduğuna emınmısınız unıversal lnb lerde eşik değerleri ve frekanslarla oynamaya gerek yok otomatık taratınca gelir ancak merkezi sistemlerde turksat-hotbird ve digiturk için olan santrallerde MDU lnb kullanılıo ve bu lnb nın eşik frekans değerlri farklıdır. siz lnb nın nasıl olduğuna baktınızmı tek girişlimi yoksa turksat ve hotbırtte olduğu gibi 4 girişlimi.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri