Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
38 sonuçtan 31 ile 38 arası

Konu: Usb Bellekten 4 adımda WINDOWS 7 Kurulumu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

emeğine sağlık usta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Usta benim sorunun kaynağı ne olabilir ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı xp_n3r00 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hocam benimki zaten usb flash disk. Cd falan kullanmadım açıkçası. Program ile iso dosyasını seçip herşeyi yapıyorum işlem bitiyor. Boot ederken A disk read error occured diyor. Halbuki usb flash diskim yeni(usb adı Toshiba Trans Memory , aNakart AsRock p4i65g)
    ctrl alt delete yeniden başlat diyor'mu...?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Evet aynen öyle diyor. Diğer usb ( Kingston data traveler 8 gb) denedim bu sefer de missing operation system yazıyor ama bunda ctrl+alt+delete yok. Sorun bios tan sanki ama ben bir türlü ayarlayamadım. Bu arada F2 ile bios menüsüne F11 ile de boot pop up window u açabiliyorum. Ordan usb yi seçip başlatmaya çalışıyorum ancak her iki usb farklı hatalar veriyor
    Konu ayran tarafından (06-03-2010 Saat 16:35 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı xp_n3r00 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Evet aynen öyle diyor. Diğer usb ( Kingston data traveler 8 gb) denedim bu sefer de missing operation system yazıyor ama bunda ctrl+alt+delete yok. Sorun bios tan sanki ama ben bir türlü ayarlayamadım. Bu arada F2 ile bios menüsüne F11 ile de boot pop up window u açabiliyorum. Ordan usb yi seçip başlatmaya çalışıyorum ancak her iki usb farklı hatalar veriyor

After you successfully install Windows NT on a system partition that uses the FAT16 file system and then convert that partition to the NTFS file system, you may receive the following error message when you restart your computer:
    DISK READ ERROR OCCURRED
    This may occur even after an apparently successful conversion of a FAT16 drive in an extended partition or on a non-boot partition to NTFS.

If you then view the partition information using the MS-DOS Fdisk tool, the active partition may be reported as type HPFS.

This behavior can occur if the the computer's CMOS settings for the hard disk are incorrect. For example, the disk may be set to Normal in the CMOS, when it should be set to Autoselect or LBA.

Select the correct CMOS setting for the drive before partitioning and formatting the drive and installing Windows NT. For information about setting your computer's CMOS settings, please refer to your computer's documentation or manufacturer.

* Microsoft Windows 2000 Server
    * Microsoft Windows 2000 Advanced Server
    * Microsoft Windows 2000 Professional Edition
    * Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
    * Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
    * Microsoft Windows NT Server 4.0 Enterprise Edition

Kaynak : Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

yukarıda microsoftun sorununuz için ççözüm önerisidir.

Kısaca Fat olan sistemi ntfs yaptığınız için hddniniz yeni ayarları algılayamadığını veya first boot ekranına hdd seçili olmadığını (F10) ile seçip kurabilirsiniz. Size önerdiği ise fdisk atıp yeniden kurmanız ...

Size kendi önerim ise : önce ankartınıza sata driverleri tanıtın . sonra biosta hhdnin ( master ) olduquna emin olun kurulum tamamladıktan sonraki açılıştan önce fist boot u hhd olarak ayarlayın....

veya:
    1).bilgisayarın bağlantılarını kontrol et
    2).bios ta hdd 1. sırada gözüksün (yani flash diskin...!)
    ayrıyetten hdd formatı ntfs olması lazım fat sa böle hatalar yapabilir
    yani dediğim gibi 1ve2. şıkları yaptığında olmasa hdd yi sektörleriyle beraber tam bi ntfs formatıyla biçimlendirme yap

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende hem samsung 80 gb hem de yeni seagate 320 gb lık iki adet sata hdd var. Bu yüzden dvd-rom iptal(zaten okuma sorunu vardı). tüm birimlerde ntfs dosya sistemi olduğunu özellikler sekmesinden gördüm yani fat sistemi yok. Neyse ben biraz daha uğraşıp size sonucu yazarım

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürelr

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kısmet bugüne imiş teşekkürler.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri