Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Dreambox 500 S Telsiz Telefon Problemi Çözümü (Kanal Donmalar-Kýrýlamalar)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Dreambox 500 S Telsiz Telefon Problemi Çözümü (Kanal Donmalar-Kýrýlamalar)

Dreambox 500 S sahiplerinin Diseqc problemi hariç birde TELSÝZ Telefon problemi var. Telsýz telefonun Dreamboxa yakýn olmasý ayný oda ayný evde olmasý bazen sinyali düþük kanallarda sorun yaratmakta donmalar olmakta cihazýn sinyalini düþürmektedir. Telsiz telefonun adaptörünü elektirikten çektikten sonra kanallardaki donmalar gitmektedir. Tabi artýk her evde artýk Telsiz telefon bir gereksinim haline geldi nasýl dreamden vazgeçilmiyorsa Telsiz telefondan da vazgeçilmio.

Ben burda yaptýðým denemeler sonucu ve araþtýrmalar sonucu kendý cihazýmda bu sorunu çözdüm ve bunu burda resýmli olarak çözüm yolunu sunuyorum ama her cihazda olurmu bunu tam olarak test etmedim.

ÝLK OLARAK BU SORUNDA BU ÝÞLEMLERÝ YAPMADAN ÖNCE KONTROL EDÝLMESÝ GEREKEN ÖNEMLÝ NOKTALAR VAR.

1. ÇANAK ve LNB ayarýnýz tam olarak hassas olmasý gerekir.

2. KABLO ve DÝSEQC kaliteli olmasý gerekir.

3. KABLODA herhangi bir fazla uzunluðu rulo yapmamak gerekir kýrýlma ve eðilme noktalarý fazla olmamasý ve ezilmemiþ olmalýdýr.

4. Dreambox larýn en büyük sorunu ADAPTÖR dür. Adaptörün Voltaj ve akým çýkýþýnýn yeterli deðerlerde olmasý gerekir. Mümkünse yüksek amperli adaptör kullanmakta fayda var.

Bu 4 önemli unsurda problem olmadýðýna eminseniz ve halen Telsiz telefon sinyali etkiliyorsa aþaðýdaki iþlemi denemenizi tavsiye ederim.

1. MENÜ - KURULUM - SERVÝS ARAMA -UYDU YAPILANDIRMAYA giriyoruz. Burda normalde 4 çýkýþlý diseqc kullanan kullanýcýlar DiseqC AB ile 4 uydu seçeneðini kullanýyorlar. Burda biz Standart Dýþý Kullanýcýyý seçiyoruz.

2. Standart dýþý kullanýcýda kaçtane uydu kullanýyorsak ona göre LNB 0 dan baþlayarak SARI tuþa basarak uydu ekliyor ve kullanacaðýmýz uydularý seçiyoruz. Sonra ilk olarak LNB O üzerine gelip OK tuþuna basýp LNB ayarlarýný yapýyoruz. Bu kýsýmda Eþik deðeri standart olarak 11700 dür.

3. En önemli kýsým bu Eþik deðeri LNB EÞÝK deðeri 11700 ve yukarýsý olduðunda düþük sinyallerde BER deðerinin yükselmesine ve cihazýn sinyale kitlenememesine yol açarak kanallarda donmalar meydana geliyor. Burda EÞÝK deðerini 11600 yapýyoruz ve daha sonra aþaðýda Sonraki Sayfa kýsmýna giriyoruz.

4. LNB yapýlandýrma kýsmýnda Diseqc Kipi kýsmýnda Version 1.1 seçiyoruz.

Diseqc parametresý kýsmýnda hangi uydu diseqc in hangi giriþine takýlý ise ona göre seçimizi yapýyoruz. Bu kýsýmda A/A:1 A/B:2 B/A:3 B/B:4 numaralý giriþleri karþýlamktadýr.

Siralama tekrarýnýda Ýþaretliyoruz.

En son olarak yaptýðýmýz iþlemleri KAYIT ediyoruz.

Yukarýda yaptýðýmýz iþlemleri diðer uydular içinde yapýyoruz ancak eðerki diðer uydularda sinyallerde sorun yoksa EÞÝK deðerini deðiþtirmemize gerk yok ama diðer ayarlarý yapmak zorundayýz.

Ýnþallah probleminiz çözülür. Zira ben Eutelsat 3 W aparat ile aldýðýmdan bazý kanallarda ve Türksatta ATV de Telsiz telefon çalýþýrken kýrýlmalar oluyordu eþik deðerini 11600 yaptým ve düzeldi.

Herkeze kolay GELSÝN.
    Konu Volkan tarafýndan (04-11-2009 Saat 14:32 ) deðiþtirilmiþtir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Payla$im için tskler usta

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler saðolasýn deneyelim bakalým

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bilgi için teþekkürler. bende 500s c.tesi aldým hala kullanýcam. çanak ayarýný bir türlü yapamadým. bet oraný çanaðý alakasýz yere çevirsem bile 2254 gibi oranda kalýyor.diðer sinyallerde 30 ila 60 arasý idi. standart dýþý yaptýðýmda bet oraný aynýydý ama diðer sinyaller 86 ila 90 arasý oldu. eutelsatta tarama yaptým 10 gibi türksat kanalý çýktý. onlarý açtý. uyducuya gittim tekrar 4 lu uydu ayarý yaptý. yanlýþ dedi :S onlarla oynarsam server ýn yazýlýmýnýn bozulcaðýný söyledi. anlayamadým. ben makinemi karýþtýramýcakmýyým :S Telsizde var evde. Atv açýlýyor ama show gibi 1-2 kanal açýlmýyor. iyice kafam karýþtý yaa

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Ýþe yarýyor. paylaþým için teþekkürler...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teþekkürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Teþekkürler....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler inþallah çözülür

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Payla$im için tskler abi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bakalým ne olacak

11. 09-02-2010, 16:39

Sebep
    ÖZEL MESAJ YOLLAMAK ÝÇÝN SAGA SOLA TEÞEKKUR MESAJI YOLLAYIN

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri