Star TV ekranlarında çok yakında yeni bir dizi daha ekrana gelecek: “Maskeli Balo”... Burcu Kara, Burak Hakkı ve Aytaç Arman’ın başrolleri paylaştığı dizi bir milletvekili ile kızlarının çevresinde dönen olayları konu alıyor. Bu ilginç projenin detaylarını Hakkı ve Kara’ya sorduk.

BURAK HAKKI: BU DİZİ İÇİN FİLM TEKLİFİNİ REDDETTİM
* Bu dizi için Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. projesini geri çevirdiğiniz doğru mu?

- Doğru, çünkü önemli olan projenin içeriği. ışleyişi ve hikayesi daha çok hoşuma gittiği için bu işin içinde yer almayı tercih ettim. Diğer arkadaşlarım gibi “illa bir Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. filmi çe***im” durumum yok.

* Dizi daha garanti bir iş mi sizce?

- Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. da garanti... Maddi açıdan bakarsanız aynı durumdalar... Aslında “Dudaktan Kalbe”den sonra bir sene ara vermek istedim. Sonra başka teklifler de gelmiş olmasına rağmen “Maskeli Balo” ekibine katılmak istedim.

* Projede sizi cezbeden neydi?

- Gerçeğe uygun olması...

* Dizinin konusundan söz eder misiniz?

- Bir milletvekilinin düzgün yüzünün ardında yatan karanlık gerçekleri gösteriyoruz. Bu milletvekilinin kızları var. Ve biz sadece o milletvekilinin ailesinin değil Türkiye’deki gençlerin nereye gittiğini irdeliyoruz. Ben de burada doğrularının peşinde bir muhabiri canlandırıyorum.

MUHABİRLİK ZOR GELMEDİ

* Evet, siz Mehmet adlı bir gazeteciyi canlandırıyorsunuz.

- Mehmet, madalyonun öteki yüzünü araştırırken hiç tanımadığı birinden bazı bilgiler almaya başlıyor.

* Muhabirlik zor geldi mi?

- Ben 1994’te modelliğe başladım. Ve bugüne kadar muhabirlerle hep çok iç içe oldum. Aşağı yukarı neler yaşadıklarını biliyorum.

* Rol icabı hem motor kullanıyorsunuz hem de fotoğraf makinesi...

- Onlar gerçek hayatımda da var zaten. Motor da kullanıyorum fotoğraf da çekiyorum.

* Sizi su altında fotoğraf çekerken görebilecek miyiz?

- Zaten çekiyorum, eğer senaryoya öyle bir sahne eklerlerse oynarım tabii.

* Burcu Kara sizinle oynayacağı için heyecanlıydı, ya siz neler hissediyorsunuz?

- Birbirimizi çok iyi tanıyoruz. ıyi arkadaşım, iyi de anlaşıyoruz.

BURCU KARA: ZEYNEP GERÇEK ADIM GİBİ OLDU

* Siz bu projeye nasıl dahil oldunuz?

- Daha görüşmeye ilk gittiğim gün ne istediklerini bildiklerini fark ettim. Başka projeler de vardı, ama bu projenin detaylarını alınca diğerleri için görüşmeme gerek bile kalmadı. Çünkü hikayeden çok etkilendim.

* Yine Zeynep olarak izleyici karşısına çıkacaksınız...

- Evet, adım “Elveda Derken”de olduğu gibi yine Zeynep... Bu ismin bana uğur getirdiğini düşünüyorum. Kendi adım gibi oldu artık.

* Zeynep nasıl biri peki?

- Muhafazakâr bir ailenin kızı. Ama zaman geçtikçe herkes birbirinin gerçek yüzünü görüyor, o tatlı yuva darmadağın oluyor.

* Zeynep’in hayatına giren erkek, onun için ailesinden bile önce mi gelmeye başlayacak?

- Öyle bir zaman gelir ki aşık olduğun insan sadece sana verdiği güvenle ilk sıraya yerleşebilir.

* Burak Hakkı ile aynı projede yer almayı çok istediğinizi söylemiştiniz...

- Burak kardeşim gibi sevdiğim biridir. Bu yüzden Burak’la oynayacağım için çok mutluyum.