Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Eczanelerin Kepenk Kapatmasını Haklı Bi Neden Olarak Buluyormusunuz?

Katılımcı sayısı
467. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Haklı Buluyorum

127 27.19%
  • Hayır Haksız Buluyorum

340 72.81%
Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon
53 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Eczanelerin Kepenk Kapatmasını Haklı Bi Neden Olarak Buluyormusunuz?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

merhaba arkadaşlar ; eczacıların eylemini doğru bulmuyorum şundan daha önce eldeki stokları çıkarın diye epey bir süre verildi bu sürede ellerindeki stokları eritirlerdi ama onların amaci ilaç törüstlerini zengin ederken kendilerinin eline geçecek karda düşme olacak örneğin bir ilaç 100 tl iken %20 KAR 20 TL EDER 50tl olunca 10 tele olur yıllık cirosu 1.000.000.tl. olan bir eczanenin 500.000.tl.ye düşecek bu oranda kar yarıya düşacak, ama asıl vurgunu vuran yabancı ve yerli ilac karterlerinin karlarda düşecek.. yukarda bir arkadaşımın memur eylemide aynı demesini şahsen kınıyorum çünkü onlar emeklerinin karşılığını almak için bu eylemi yaptılar işverene karşı oturup pazarlık edecek bir sendikası olsun istiyorlar kapitalist bir düzende insanların tek tarafılı sömürülmesine karşı duralım.bunun için memurların eylemleri haklıdır ve destekliyorum.hepinize saygı ve sevgilerimi iletirim hoşca kalın.
    Konu kesmin tarafından (05-12-2009 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kardan zarar etmek işlerine gelmiyor..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Tam tersi şekilde ilaçlar yücde 70 zamlansa idi ellerindeki mal bi okadar zamlanıcak idi ve bunu daha önce yaşadık ne olucaktı devlete biz birden kar ettik vergimizi verelim diyeceklermiydi, şimdiye kadar kazandıklarına tutsunlar, altın okadar zamlandı elinde altın stoğu bulunan kuyumcularda okadar karlandı ozman altın %50 fiyatı düşse devlete bizim zararımız karşılansın mı demelerilazımdı ,,

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kapatsınlar bakalım. Kaç tanesi destek verecek? Çalışanlarını asgari ücrete talim ederlerken haktan hiç bahsetmiyorlardı. Ucu kendilerine dokununca böyle oldu. Hükümette kapatsalarda ben kendimden birine tüm Türkiye'yi pazarlarım diyor. İlk defa halk yararına yapılmış bir ucuzlamaya karşı çıkılıyor. Vah benim halkıma!!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

değerli dostlar olay belli vatandaş dan yana bir şey olduğu zaman ortalık karışır hem ilaçları pahalı satacaklar hem de yüzdeliklerini alacaklar ilaç zamlandığı zaman anında küpür değişir neymiş zam gelmiş ilaçlarıb üzerinde kaçtane fiyat küpürü olduğunu unutmayalım. sen bir gitte yüzdelik vermeden ilaç almaya çalış bakalım ........ biraz zor alırsın. yalnız şuda bir gerçek bu ilaçlar bu kadar ucuz satılacaktıda niye bu zamana kadar bekletildi. saygılar sunarım.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

saglıgın grevi olmaz hastalarımız onların dükkanınımı açmasını beklicek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Marketlerde 1 yada 4 TL arasında satılan Bir dİş fırçası ecnalerde niçin 7-8 TL olur birde bunu anlatabilseler. Yada kozmetikçi gibi satılarına ne demeli.

bana ucuz ilaç verecek, ssk'lardan ilaç kuyruğunu kaldıran hükümete sonsuz şükranlar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eylemerini başka yollada yapabilirlerdi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eczacı diyorki ;
    ben bu ilacı 10 tlye aldım.
    devlet diyo yarı yarıya satacaksın.
    eczacıda diyoki 5 tlye satacaksam aradaki farkı ver bana. çünkü ben bu ilacı 10tlden aldım

Şimdi olaya hayır diyen arkadaşlar, sizin ticaret yapmak için aldığınız bir ürünün yarı fiyatına satmak istermisiniz.
    100 tlye bir mal alıp 50tlye satmak istermisiniz..

Hükümetin saçmalaması bu iş
    olay belli...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tamam bizim için iyi olacak ucuza alıcaz ama bu işten para kazananlar için kötü olacak.

Sayfa 2/6 İlkİlk 123456 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri