Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0

Sonuçlar: Eczanelerin Kepenk Kapatmasını Haklı Bi Neden Olarak Buluyormusunuz?

Katılımcı sayısı
467. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Evet Haklı Buluyorum

127 27.19%
  • Hayır Haksız Buluyorum

340 72.81%
Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
53 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Eczanelerin Kepenk Kapatmasını Haklı Bi Neden Olarak Buluyormusunuz?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşlar ithal ilaç olsun olmasın ilaç fiatları malesef ciddi anlamda astronomiktir ve geçen 2 gün önce oğlumun bademciği şişmişti doktor arkadaşımın bana telefonla yazdırdığı ilacı eczaneden almaya gittim fiatına biii baktım şaştım kaldım sadece 1 ilaç parası 26 milyon ne bu ya doktor bey 1 reçete yazsa eczaneye ödenecek meblağ nerede baksanız 100 milyon civarında bu ilaçların değil depoya eczaneye maliyetleri 30 milyonu geçmemiştir ilaç deposunda çalışıan bir sürü arkadaşım var ilaç fiatlarınıda çok iiii biliyorum baktım ceybimde oğluma ilaç alacak para yetişmedi bende direk devlet hastahnesine gittim bi baktım bayramın birinci günü ve önümde en az 200 kişi vardı hadi burdan diğer ssk binasına gidelim dedik 1 saat sonra sskye vardım acil fişi kestirdiler bana 17 milyon küsür üstelik oğlum 18 yaşın altında ve sgk kurumunda 18 yaş altı bedava muayene olma hakkı olmasına rağmen benii bilgilendirmeden illede o 17 milyon küsür parayı zorla yatırttılar ne diyecem bilmiyorum ssk binası benden 50 km uzak taxi parası hastahade muayene ücreti eczanede yüzdelik yeter artık yaaa nedir bu çektiğimiz,arkadaşlar eğer dünyada reelkarnasyon denen bişi varsa ben tekrar dünyaya gelmek asla istemem azaptan işkenceden beladan zevaldan başka bişi yaşamıyorum saygılarımla aliharbiye
    LEBEN ?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sistemi istismara açık halde kurup,birileri bunu kötüye kullandıktan sonra kemerleri sıktırıp dürüst çalışanında nefesini kesmek adalet değildir...sistemi baştan sağlam kurup denetimi sağlam yaparsan bu tip işlere gerek kalmaz...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ağzına sağlık aynen katılıyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bende oyumu kaptmamaları yönünde kullandım. neden çünkü insan sağlığı çok önemli. bu yüzden alamayanların her ilacı alabilmesi için bunun olması gerekliydi. zarara konusuna gelince zaten şimdi eçzacı arkadaşlar stoklu çalışmıyorlar. acil ilaç flosu mevcut. müşteriye şimdi elimizde yok 15 dakikada gelir deyip yarım saat bekliyoruz. bunun için ben o kadar zarar edeceklerini sanmıyorum. saygılar.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

işin iç yüzünü pek bilmiyorum ama eczaneler haksız bana kalırsa ne de olsa kardan zarar edecekler ...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alah gözlerini doyursun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kasap koyun bisali bir durum bu.eczacı lar %100 rant kavgasında onları ne ilgilendireceki vatandaşın ucuz ilaç alımından.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bizim ülkemizde altılı ganyan bayii ile eczane çok var..eğer bir sektörde gereğinden fazla şube veya dükkan varsa orada işler tıkırığında demektir yani tatlı para var anlamındadır.ben 46 yaşındayım yaşadığım şehirde bugüne kadar hiç görmedimki olağan haller dışında(ölüm,sağlık sorunu,başka ile taşınma)altılı ganyan bayii veya eczane işletmecisi veya sahibi deyişsin.adam eczaneyi kapatıyor bakıyorum iki hafta sonra şehirin bir başka noktasına daha görkemli lüks ve geniş ebatlarda eczane açmış,yanlız eczane deyil birsüre sonra evde arabada hatta yanındaki bayanlarda deyişiyor...sonra kardeşim bu ilaç firmaları demekki çok güzel paralar kazanıyorlarkı her elamanının altında deyişik markalarda araçlarla eczanelere doktorlara girip çıkmalar sıra bekleyen hastaları rahatsız ediyor,sokaktaki vatandaşında dikkatini çekiyor yani bu firmaların depoları yokmu,dağıtım yapan klima soğutmalı kamyon kullanmazlarmı...burada bana tam bizim ülkemize özgü karşılıklı çıkar ilişkisi çıkıyor karşımıza..insanların ağrısını sızısını suistimal edip üretenden reçeteye yazan doktordan ilacı elimize veren eczacıya kadar kurulan bir saadet zincirinin her halkasının zıkkımlandığı bu adına sağlık denilen sektörün yeniden yapılandırılıp çekidüzen verilmesinin gerektiğine inanıyorum...
    CİMBOMLU

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı BasriMutaf Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    eczacı diyorki ;
    ben bu ilacı 10 tlye aldım.
    devlet diyo yarı yarıya satacaksın.
    eczacıda diyoki 5 tlye satacaksam aradaki farkı ver bana. çünkü ben bu ilacı 10tlden aldım

Şimdi olaya hayır diyen arkadaşlar, sizin ticaret yapmak için aldığınız bir ürünün yarı fiyatına satmak istermisiniz.
    100 tlye bir mal alıp 50tlye satmak istermisiniz..

Hükümetin saçmalaması bu iş
    olay belli...
    hocam indirim olacagı belli idi stok yapmasın artı devlet dıyorkı eger elinde varsa bunların farkı ödenecek onların derdı bu degıl onlar fıyatlar düşmesın fiyatlar düşerse ciro düşercek kar da düşecek

Kullanıcı Bilgi Menüsü

eczacı ürünün kampanyalarını fatura ederken devlete bunu söylüyomu depolardan bire bir kampanyalı alıyor buna ne demeli???

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri