Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: Murat Göðebakan lösemiyi yendi

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Yo2 Murat Göðebakan lösemiyi yendi

Mayýs ayýndan beri lösemi teþhisiyle Memorial Hastanesi'nde tedavi gören ünlü sanatçý Murat Göðebakan kanser hastalýðýný yendi. Tedavisinin ardýndan 7 ay sonra dün ilk kez basýnýn karþsýna çýkan Göðabakan'ýn mutlu ve sevinçli hali gözlerden kaçmadý. Ünlü sanatçý, hastalýðý süresinde kendisiyle yakýndan ilgilenen Hematoloji Uzmaný Doktor Hüseyin Saffet Beköz ile birlikte tedavi süreci ve saðlýk durumu hakkýnda bilgi verdi.

Çok büyük servet sahibi oldum Doktor Beköz "Kemik iliði incelemesinde kan deðerlerinin normal seviyelerde olduðunu gördük. Kendi kök hücrelerini toplayýp saklamak ve gerekirse kullanmak yönünde heyet kararý aldýk. Murat Bey'le ayda bir tetkiklerimiz olacak ama þu an saðlýðýný tehdit edecek bir durum yok." þeklinde açýklama yaparken Murat Göðebakan ise "Ben bir dost kazandým." diyerek can dostum kardeþim dediði doktor Beköz'ün ardýndan söz aldý.

Basýn mensuplarýnýn sorularýný yanýtlarken kimi zaman duygulu anlar yaþayarak gözyaþlarýna hakim olamayan Göðebakan, "Ýkinci hayatýmý yaþýyorum." diyerek þöyle konuþtu;

"Herþeyin bir baþlangýcý ve sonu vardýr. Benim için çok zor bir 7 ay geçti. Hastanede bana çok büyük özveriyle baktýlar, çok iyi davrandýlar, herkese çok teþekkür ediyorum. Bir yapýmcý arkadaþým ziyaretime geldiðinde 'Milyonlarca insan senin için dua ediyor. Bu nasýl bir duygu diye sordu?' Gerçekten Amerika'dan Arjantin'den, Kýrgýzistan'dan yurdun her yerinden telefon geldi. Ben çok büyük bir servet kazandým. Para hiçbir zaman önemli olmadý. Bu serveti kazanmak için bedel ödedim ve þu an aðlamamak için kendimi zor tutuyorum.

Her gün þükrediyorum. Ýkinci hayatýmý yaþýyorum.Param olmasaydý bugün burada olmazdým. Çok pahalý operasyonlar geçirdim." Asilik kanýmda var.

Hastanede kaldýðý 7 ay süre zarfýnda 4 albümlük þarký yaptýðýný söyleyen Göðebakan, "Ben tabularý yýkan adamým. Rockçýyým,asi olmak ruhumda var.Odada konservatuarda çalmadýðým kadar gitar çaldým. Günde 7-8 saat gitar çalýyordum ve hemþirelerden bir kaç kez uyarý aldým. Bu þarkýlarýmý ilk fýrsatta beni hasretle bekleyen sevenlerimle paylaþmak için sabýrsýzlanýyorum. Sahneye çýkmayý çom özledim. 22 Ocak'ta Almanya'daki konserimle birlikte bu özlemim sona erecek. Yaptýðým þarkýlarý ihtiyacý olan arkadaþlara hiç bir bedel almadan vermeyi düþünüyorum."diye konuþtu.

Kurtuluþ aðabeyimin cenazesine gidemedim Ýlk kez bayramýn üçüncü günü dýþarý çýktýðýný ve bayramý ailesyile birlikte geçirmenin sevincini yaþadýðýný söyleyen Göðebakan, geçtiðimiz aylarda kaybetiðimiz þarkýcý Kurtuluþ ve yönetmen Halit Refið'in cenazelerine katýlamadýðý için çok üzgün olduðunu söyledi.

Göðebakan, "O odanýn kaç adým olduðunu doktorlardan daha iyi biliyorum.Odanýn dýþýna çýkmak benim için mükafattý.Ama ben yanýmdaki odada yatan Halit Refið'i bile görmeye gidemedim. Cenazesine katýlamadým. Kurtuluþ aðabeyimin cenazesine gidemedim. Onun için çok üzgünüm. Daha sonra Kabir ziyaretlerine gidebildim " dedi.

Hiç aðlamadým Geçirdiði zor günlerde hiçbirzaman ölümü aklýndan geçirmediðini söyleyen Göðebakan" Herzaman dimdik durmaya çalýþtým. Eþimin ve ailemin yanýnda asla alamadým. Zaten öðrendiðim ilk gece onlara ne söyleyeceðimi bilemediðim için aðlamýþtým. Bir daha da aðlamadým. Çok zor günlerdi doktorlar o hastahane odasý kaç adým bilmezler ama ben biliyorum. Koridora çýkmak bile benim için büyük bir þeydi. Ailemin karþýsýnda hep dik durmaya çalýþtým onlarda benim karþýmda öyle durdular. Hiç aðladýklarýný görmedim. Ve ben kazandým" diye konuþtu.

Not: Alýntýdýr....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ALLAH kimseye böyle bir hastalýk musallat etmesin
    selametle
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    Ýþte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý CABBARÝ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    selametle
    Kocaman bir AMÝN

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Sevindirici haber. geçmiþ olsun tekrar.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý CABBARÝ Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    selametle
    Amin.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

benim için süper bir insan hastalýgý yenmiþ sevindim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri