Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Wireless Modem Kablosuz Modemlerde Sinyal Gücü

Kullanıcı Bilgi Menüsü

New41 Wireless Modem Kablosuz Modemlerde Sinyal Gücü

Arkadaşlar kablosuz wireless modemlerin çekişini arttırmak için bulunduğu bölgenin etrafını açık tutmanız gerekiyor. Sinyaller düz gider. Evinizin son odasına koyacağınız bir modemi evin sonundan kullanmanız zor olabileceği için evinizin orta bölümlerine yerleştirebilir veya cama yakın bir alana koyabilirsiniz.

Çeşitli desibellerde antenler satılmaktadır bunları kullanabilirsiniz. ( Asla uzatmalı kablolu anten olmasın) Antenin yekpare düz anten olması gerekmektedir. Normalde 1 db lik antenler bulunur modeminizde. 12 db antenleri temin edebilir bunlarla değişiklik yapabilir access pointe gerek kalmadan çekişinizi arttırabilirsiniz. Modeminizin çıkış gücünde bir değişiklik olmayacağı için 12 mbps çekiş olan bir modem ortalama 36 ya çok düşük bağlantı iyi bağlantıya çıkabilir.

Bulunduğunuz ortamda 5-10 wireless görünüyorsa kanallarınızın çakışmasıda muhtemel buda düşük çekiş seviyesine neden olur. Kanal değiştirmeyi deneyebilirsiniz. (sık sık kopanlar da bunu deneyebilir).

Soğuk veya barometrik basınç değişiklileri yada havadaki elektrik yükü de çekiş gücüne direk etki eder bunun gibi günlerde modeminizin yerini değiştirmeniz gerekebilir. Bazı günlerde yayın şiddeditinin azalmasının nedeni budur.

Sistemin yeniliği ve insan sağlığına ilerleyen günlerde ne gibi etki yapacağı halen tartışılsa da çoğu hekim tarafından insan sağlığına zararı olduğu dile getirilmektedir. Bu nedenle modemlerinizi kullanmadığınız odalar kurun yukarıda bahsetmiş olduğum kısa bilgileri tekrar gözden geçirin eminim güçlü sinyal alacaksınız.

alıntı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ya bana bilgisi olan bi arkadaş yardım etsin lütfen... Benim IP numaram bu günlerde kendiliğinden değişti acaba bi sorun mu var? bazen önceki IP numarası çıkıyo...merakımı gideren olursa sevinirim...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı hasan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Ya bana bilgisi olan bi arkadaş yardım etsin lütfen... Benim IP numaram bu günlerde kendiliğinden değişti acaba bi sorun mu var? bazen önceki IP numarası çıkıyo...merakımı gideren olursa sevinirim...
    DNS ayaraları auto ise değişir modem kapatıp 6-7 saniye sonra aç
    ip adres değişir sorun değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri