Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arasý

Konu: ''Halka açýk'' kablosuz internet baðlantýsý kullanlara

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart ''Halka açýk'' kablosuz internet baðlantýsý kullanlara

Bir kafede dizüstü bilgisayarýnýz, netbook'unuz ya da cep telefonunuz ile ücretsiz internetin keyfini çýkartýrken hackerlarýn hedefi olabilirsiniz.

Ýnternet tarayýcýnýn belleðini uzaktan sahte internet sayfalarý sunarak zehirleyen Hackerlar, kredi kartý ve kimlik bilgileri gibi hayati önem taþýyan verileri sizden çalabilir.

En ciddi güvenlik konferanslarýndan birisi olan Black Hat'da bunun asýl olabildiði açýkça sergilendir. Kismet kablosuz að tespit sistemi ve saldýrgan tespit sistemi geliþtiricisi ve güvenlik araþtýrmacýsý Mike Kershaw, bu tehlikenin gerçek ve büyük olduðunu belirtti.

Açýk aðlarda koruma ve önlem olmadýðýný aktaran güvenlik uzmanlarý, kablosuz eriþim noktasýna sýzýlarak, buradan istenilen bilgisayara baðlanýlabileceðini belirtiyorlar.

Bir saldýrganýn 802.11 kablosuz að üzerinden internet tarayýcýsýnýn cache belleðini bir JavaScript dosyasý ile kolayca kaçýrabileceðini belirten Kershaw, kafeden ayrýlan kullanýcýnýn "Ayvayý yediðini" söyledi.

Kullanýcý iþe de eve de gitse bir kez kontrolü ele geçirilen bilgisayarýný kullanmayý ve hassas bilgilerini yüklemeyi sürdürüyor.

Geçtiðimiz yýl içerisinde toplanan verileri, tarayýcý önbelleði zehirleme yönteminin çok etkili olduðunu gösteriyor.

Kullanýcýlar bu belleði düzgün temizlemezlerse zehirli kalan önbellek, hackerlarýn kontrolünde tehlike saçmaya devam ediyor.

Kullanýcý banka yerine sahte bankaya yönlendirilip hesabý boþaltýlabiliyor. Korunmanýn yolu ise hesabýnýz boþalmadan internet tarayýcý önbelleðini boþaltmak. Ancak dizüstü bilgisayarda bu kolay olsa da kaç kiþi iPhone'daki tarayýcý önbelleðini boþaltýyor?

Bu son soruyu aslýnda Kershaw soruyor ve çok önemli bir noktaya deðiniyor, bilgisayarlarýmýzda güvenlik önlemleri almaya iyi kötü alýþýrken bir de cep telefonlarýnda güvenlik için ayarlarý kurcalamak, temizlik yapmak zorundayýz.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bilgilendirme için teþekkürler.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

o deðilde bedava keskin sirke baldan tatlýdýr. bu bi gercek....
    konu ile alakasýz ama;
    ülkeimizde bu tür hizmetler pahalý oldukça wirelles üzerinden adsl paylaþýmý veya kaçak olarak paylaþým sürekli olacaktýr.
    49 tl ödüyorum ne zamandan beri yazýk yaa. adsl bu kadar pahalý olmamalý, telefon görüþmeleri pahalý olmamalý.
    hollanda belçika bulgaristan ve almanyada tanýdýklarým var. kýyaslanamayacak kadar pahalý kullanýyoruz... ötesi yok..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bende dükkanda kablosus modem kullanýyordum ama modeme þifre koymuþtum hani her ay 1 inde kotalar sýfýrlanýr ya bende 1inde internete girmemiþtim 2 sinde dükkana bi geldim adsl kotayý sorguladýðýmda 5 gb kota gitmis kasým ayýnda modemimin þifresini hacketlemiþler bende hemen kablosus modemi söküp yerine kablolu modem takmýþtým aslýnda bu sölediðim konuyla alakalý olmayabiir ama bilgilendirme için ha bide ALLAH'tan internet sýnýrsýzdý...

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý xxman Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    bende dükkanda kablosus modem kullanýyordum ama modeme þifre koymuþtum hani her ay 1 inde kotalar sýfýrlanýr ya bende 1inde internete girmemiþtim 2 sinde dükkana bi geldim adsl kotayý sorguladýðýmda 5 gb kota gitmis kasým ayýnda modemimin þifresini hacketlemiþler bende hemen kablosus modemi söküp yerine kablolu modem takmýþtým aslýnda bu sölediðim konuyla alakalý olmayabiir ama bilgilendirme için ha bide ALLAH'tan internet sýnýrsýzdý...

o iþler çocuk oyuncaðý oldu artýk.
    wirelles modemin þifresini kýrmada biþi yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri