Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Beklenen oldu!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Soccerball Beklenen oldu!

Üstüste 2 maçı tribün olayları nedeniyle yarıda kalan ve bu maçlardan ilkinde hükmen mağlup ilan edilen Diyarbakırspor hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'ndan beklenen karar çıktı!

TFF Yönetimi yaptığı toplantıda, İBB-Diyarbakırspor maçınının sonucunu 1-0 olarak tescil etti. Hükmen mağlubiyet kararı çıkmadığı için Diyarbakırspor da küme düşmekten kurtulmuş oldu. Bilindiği üzere bir sezonda iki kez hükmen mağlup ilan edilen takımlar otomatikman bir alt kümeye düşürülüyor.

TFF Başkanvekili Lütfü Arıboğan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Sizlerle 3 gün içinde bir kez daha birlikte olduk. Yakından takip ettiğiniz üzere TFF Yönetim Kurulu olağanüstü bir toplantı yaparak geçtiğimiz Pazar günü yarıda kalan İBB-Diyarbakırspor müsabakasını görüştü.

Toplantıda 88. dakikada tatil edilen maçın hakem ve temsilcilerinin görüşlerini dinledik. Bununla birlikte mevcut tüm görüntüler, TFF Hukuk Müşavirliği ile birlikte bir kez daha analiz edildi. Ayrıca İstanbul Valiliği'nin maçla ilgili görüşlerini, aldığı önlemleri değerlendirdik. Bu kapsamda TFF Yönetim Kurulu'nun söz konusu maçla ilgili aldığı karar şöyle:

Futbol Müsabaka Talimatı'nın 21. maddesi hükümleri çerçevesinde, İBB-Diyarbakırspor müsabakasının; İBB lehine 1-0 devam ederken, hakem tarafından tatil edilerek yarıda kaldığı 88. dakikadaki sonucu olan 1-0 ile tescil edilmesine karar verildi.

Özellikle İBB-Diyarbakırspor maçının ardından kamuoyunun hemen hemen her kesiminden bu maçla, ligimizle ve Türk futbolu ile ilgili çok çeşitli yorumlar yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu olarak tüm bu yorumları çok dikkatlice inceleyerek, gerekli değerlendirmeyi yaptık.

Türkiye Futbol Federasyonu özerk ve bağımsızdır. Kararlarını kendi kanunu, statüsü ve talimatları ışığında verir.

TFF Yönetim Kurulu'nun bugün sizlerle paylaştığım kararlarında da sadece futbolun yasal dinamiklerinin etkili olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.

Tüm bu yaşananlar uzun süredir Spor Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı ile birlikte üzerinde çalıştığımız Sporda Şiddet Yasası'nın yeni halinin süratle Meclisimizden geçmesi ihtiyacını ortaya koymaktadır."

ÖZGENER UKRAYNA'DAN GELİP TOPLANTIYA KATILDI
    TFF Başkanı Mahmut Özgener, bugün Ukrayna'dan gelerek, ayağının tozuyla toplantıya katıldı. Türkiye'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecinde, Avrupa ülkeleri ziyaretleri kapsamında Slovakya ve Ukrayna'ya giden Mahmut Özgener, başkan vekili Lutfi Arıboğan, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Yıldırım ve Levent Kızıl, bugün Ukrayna'dan İstanbul'a dönerek, saat 16.10'da İstinye'ye geldiler. Daha önce 15.30'da başlayacağı bildirilen toplantı, başkan ve yöneticilerin gelmesinin ardından 40 dakika geçikmeli başladı.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu karara hiç şaşırmadım diyarbakırın normal yoldan bile düşmesini engelleyecekler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bence en doğru karar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı kucer06 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Bu karara hiç şaşırmadım diyarbakırın normal yoldan bile düşmesini engelleyecekler.
    Evet usta talimata göre düşmesi lazım ama düşürülmedi,bu olay yarın başka bir takımın başına gelirde küme düşürülürse sen o zaman bak kıyamete.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Baldemir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Evet usta talimata göre düşmesi lazım ama düşürülmedi,bu olay yarın başka bir takımın başına gelirde küme düşürülürse sen o zaman bak kıyamete.
    aynen katılıyorum olacağıda o zaten ...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

zorla kaşınıyorlar.hiç oynatmayacaklar aslında...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri