Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/5 12345 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Akdeniz Bölgesi Haber Platformu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Noel Baba Kilisesi rekor kırdı

Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan Noel Baba Kilisesi'ni geçtiğimiz yıl 321 bin 743 kişi ziyaret etti.

Milattan sonra dördüncü yüzyıldan kalma dünyaca ünlü Noel Baba Kilisesi, 2005 yılında ziyaretçi ve gelir açısından en üst seviyeye ulaşarak rekor kırdı.

Noel Baba Kilisesi'ni geçtiğimiz yıl 18 bin 9'u yerli olmak üzere toplam 321 bin 743 kişi ziyaret etti. Ziyaretlerden ise 1 milyon 68 bin 703 YTL gelir elde edildi.

Kiliseyi bir önceki yıl 18 bin 58 yerli, 255 bin 475 kişi ziyaret etmiş ve ziyaretlerden 852 bin 835 YTL gelir elde edilmişti.

Demre'de bulunan Myra Antik Kenti'ni ziyaret edenlerin sayısı da 2005 yılında artış gösterdi.

Myra Antik Kenti'ni geçtiğimiz yıl ziyaret eden 14 bin 702'si yerli toplam 346 bin 501 kişi, 1 milyon 167 bin 598 YTL gelir bıraktı.

Antik kenti 2004 yılında 16 bin 189'u yerli, toplam 283 bin 814 kişinin ziyaret ettiği ve bu ziyaretlerden 904 bin 114 YTL gelir elde edildiği belirtildi.

Alıntı cnnturk.com
    YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN
    YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Akdeniz Bölgesi Haber Platformu

Doğu Akdeniz turizmcileri, Antalya'ya alternatif arayan turistlerin beklentilerine cevap verebilmek için hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

2006 yaz sezonundan umutlu olduklarını dile getiren Mersin Turizm Derneği Başkanı Mustafa Kale, İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya'dan 120 bin geceleme için rezervasyon yaptıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yılın sezonunu kapatmadan yeni sezon için tanıtım çalışmalarına başladıklarını ve Almanya fuarına katıldıklarını anımsatan Kale, turistlerin 15 mayıstan itibaren gelmeye başlayacaklarını da belirtti.

Kale, ''turist kafilelerini 15 ekime kadar ağırlayacağız. Bu sayı 2007 sezonu için 500 bin gecelemeye çıkacak'' dedi.

Yerli turiste zam yok

Bu yıl yerli turistler için zam yapmama kararı aldıklarını da belirten Kale, geçtiğimiz sezonda dört yıldızlı otelde 80 YTL, sezon dışında 50 YTL olan fiyat tarifesinin bu yıl da süreceğini açıkladı.

Kale, tur organizasyonu firmalara Antalya'daki fiyatların yüzde 60 daha fazlasını vermelerine rağmen Mersin'in tercih edildiğine de dikkat çekti.

Mersin Turizm Derneği Başkanı Kale, ''sadece beş yıldızlı oteller turiste cazip gelmiyor. Doğal ve tarihi güzellikler ön planda. Bu fırsatı Doğu Akdeniz turizmcileri olarak değerlendireceğiz'' dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Adana Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Nesrin Göçhan ise tur organizasyonu yapan firmalarla yaptıkları görüşmelerde, 2006 yaz sezonunun olumlu geçeceği sinyallerini aldıklarını açıkladı.

Doğu Akdeniz'in iklim koşulları sayesinde yılın 11 ayında turist ağırlayabilecek özelliklere sahip olduğunu belirten Göçhan, ''teşvikten yararlanamayan Hatay, Mersin ve Adana gibi Doğu Akdeniz kentleri sıkıntılarını turizmle açabilir. 2006 sezonunun iyi geçeceği sinyalleri alıyoruz'' dedi.

Alıntı cnnturk.com
    YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN
    YADA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Akdeniz Bölgesi Haber Platformu

Bayan sürücüleri aklayan başarı

Özel Damlataş Sürücü Kursu öğrencilerinden Ceren Kaya, ehliyet sınavında Antalya birincisi oldu

- Mustafa KURT

Antalya'da yapılan ehliyet sınavında 6 bin 356 kişi arasında birinci olan Ceren Kaya, "Bayanlar trafikte zayıftır" sözünü de çürüttü. Özel Damlataş Sürücü Kursu öğrencilerinden olan 22 yaşındaki Ceren Kaya, B sınıfı sürücü ehliyeti için girdiği dört sınavdan aldığı 396 puan ile Antalya bölgesinde birinci oldu. Bu kapsamda Özel Damlataş Sürücü Kursu, Kaya'nın başarılı performansını ödüllendirdi. Ödül töreninde konuşan Ceren, "Bir bayan olarak birinci olmam beni daha da çok sevindirdi. Çünkü erkekler genelde bayanların araç kullanımından şikayetçi" dedi. Kaya, arabasının olmadığını ancak babasının arabasını arada bir kullanabileceğini söyledi. Damlataş Sürücü Kursu Kurucu Başkanı Selahattin Kızılkaya ise, "Alanya eğitim konusunda Antalya'nın çok önünde. Sürücü sınavında Antalya'da en yüksek puanı alan öğrencinin Alanya'dan çıkması bunu bir kez daha gösterdi" dedi.
    Kaya'nın başarısının kendilerini gururlandırdığını söyleyen Kızılkaya, "Ehliyet sınavında başarılı olan öğrencilerimizi geleneksel hale getirdiğimiz televizyon ile ödüllendiriyoruz. Öğrencilerimizden Kaya'ya da televizyonunu gururla sunuyoruz" diye konuştu.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ya muzo bu kadınlar ciddi ciddi iş yapıyor yaw
    ben bile ehliyeti zor aldım maşallah bu kadın 1. olmuş
    selametle..
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İstisnalar kaideyi bozmaz..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Kuş gribine meydan okudu

Çıplaklı Belediye Başkanı Hasan Uysal, çiftliğinde bulunan kanatlı hayvanlardan belediye çalışanlarına ziyafet çekti. Uysal, "Kuş gribinden bu kadar korkulmamalı" dedi.

- Mustafa KURT

Çıplaklı Belediye Başkanı Hasan Uysal, kuş gribine meydan okudu. Kendisine ait çiftlikte bulunan tavuk, ördek, keklik gibi hayvanları kuş gribi testinden geçiren Başkan Uysal, dün belediye çalışanlarını toplayarak tavuk ziyafeti verdi. Türkiye'de kuş gribi hastalığının yarattığı korku nedeniyle tavukçuluk sektörü darbe yerken sektöre en önemli destek Çıplaklı Belediye Başkanı Hasan Uysal'dan geldi. Uysal, tavukları kontrol ettirdiğini ve tavuklarda kuş gribi virüsünün olmadığını belirterek, gereken önlem alındığı taktirde kuş gribinin bulaşmasının söz konusu olmadığını söyledi. Çıplaklı'da kuş gribinin olmadığını söyleyen Başkan Uysal, yemek sonrası yaptığı açıklamada, "Beyaz eti önce ben yiyorum. Sonra vatandaşıma yediriyorum. Denetim altında bulunan hayvanlarda kuş gribi hastalığı olmaz" dedi. Çiftliğindeki hayvanları kuş gribi testinden de geçirdiğini söyleyen Uysal, hiç bir olumsuzluğa rastlamadığını açıkladı. Uysal, "Devamlı hayvanlarımı ilaçlıyorum. Bu hayvanları açık alana salmıyor ve beslenmelerine dikkat ediyorum" diye konuştu.
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Söylediklerinin tümü doğru..
    Ancak millet ürkmüş bir kere.. ne yapsan çaresiz.. kolay kolay çoğunluk yemez artık. ne derse desin... sektör çok zor durumda şu an..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Polise yumruk attı Uyuşturucu operasyonunda yakalanan G.Ç, polise yumruk attı

- Eylem BORUÇ

Operasyonla yakalanan G.Ç, bir polis memuruna yumruk attı. Uyuşturucu suçundan serbest kalan zanlı, görevli memura mukavemet suçundan sorgulanıyor. İddiaya göre olay önceki akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Obagöl Mevkii'nde bir eve baskın düzenledi. Evde bulunan Ö.K. (24), D.U. (23) ve G.Ç'nin (27) üzerlerinden 6'şar gram esrar çıktı. Karakola gitmeyi kabul etmeyen şahıslar polisle tartışarak kavga etti. şahıslardan G.Ç, bir polis memurunun gözüne yumruk attı. Zanlılar dün çıkarıldıkları mahkemede uyuşturucu suçundan serbest bırakıldı. Polise yumruk atan G.Ç'nin sorgusu ise haber servise hazırlandığı saatlerde devam ediyordu.

Users Awaiting Email

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Oh ne ala memleket gerçekten suç olan şeyler cezasıs kalıyor ufak tefek olaylar öne çıkıyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Balıkçı Kadir'in şaşırtan yaşamı
    Alanyalılar'ın yakından tanıdığı 204 kilogram ağırlığındaki Kadir Oktay ile 125 kiloluk eşi, ulaşımlarını 1970 model bir motosikletle sağlıyor

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

- Fazıl TUNÇ (AA)

Alanya'nın 'Balıkçı Kadir' olarak tanıdığı 204 kilogram ağırlığındaki Kadir Oktay ile 125 kilo olan eşinin yaşamı, görenleri şaşırtıyor. Geçimini balıkçılık
    yaparak sağlayan Kadir Oktay, eşi Zerrin Oktay ve 15 kilogram ağırlığındaki 2
    yaşındaki çocukları ile 1970 model bir motosikletle ulaşımlarını sağlıyor.
    AA muhabirinin sorularını yanıtlayan 38 yaşındaki Kadir Oktay, 20 yaşındayken
    toptancı halinde hamallık yapmaya başladığını ve o yıllarda 90 kilogram
    olduğunu anlattı. Daha sonra bir tekne satın alarak balıkçılığa başladığını ve
    hızla kilo almaya başladığını ifade eden Oktay, şu anda 204 kilograma
    çıktığını söyledi. Eşinin de 125 kilogram olduğunu anlatan Oktay, aşırı
    kilolarının kendilerini üzdüğünü ancak yaşama küsmediklerini belirtti. İki
    yaşında ve 15 kilogram ağırlığında bir de çocukları bulunduğunu kaydeden
    Oktay, şöyle konuştu:
    BİR MOTOSİKLETTE 344 KİLO AĞIRLIK
    ''Aşırı kiloluyuz diye insanlardan uzaklaşmadık. İşlerimizden hiç vazgeçmedik.
    Halen balıkçılık yapıyorum. Yakaladığım ve diğer balıkçılardan satın aldığım
    balıkları da motosikletimle özel müşterilere servis yapıyorum. Bazen pazarda,
    bazen toptancı halinde satış yapıyorum. İşlerimi yaparken eşim de bana
    yardımcı oluyor. İkimiz, sürekli olarak 1970 model motosikletin üzerindeyiz.
    Görenler biraz şaşırıyor. Aslında ben de şaşırıyorum bu motosikletin bizi
    nasıl taşıdığına ama taşıyor işte. İnsanlar bize trafikte meraklı gözlerle
    bakıyorlar. Bunlar beni çok rahatsız etmiyor. Alıştım artık. Zaten hayatımın
    hiçbir döneminde kilolarımı kompleks yapmadım.''
    Eşiyle birlikte hayata sıkı sıkıya bağlı olduklarını, işlerinden arta kalan
    zamanlarında çocuklarını parka götürdüklerini, yürüyüş yaptıklarını ve dost
    ziyaretlerine gittiklerini ifade eden Kadir Oktay, kilolarını çok problem
    yapmamakla birlikte yine de zayıflamak istediklerini, bunun için de yeni bir
    program uygulamaya başladıklarını söyledi.
    Alanyaspor Kulüp Başkanı'nın, kendisini zayıflatmak için bir hastaneyle
    anlaştığını ve tahlillerinin yapıldığını belirten Kadir Oktay, en kısa zamanda
    150 kilogramın altına düşeceğini bildirdi.
    Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu'nun da 150 kilogramın altına düşmesi
    halinde kendisine yeni bir motosiklet hediye edeceği konusunda söz verdiğini
    belirten Oktay, otomobil alacak durumu olmadığını, olsa bile ehliyeti
    bulunmadığı için kullanamayacağını kaydetti. Oktay, kendisi açısından
    motosikletin daha kullanışlı bir ulaşım aracı olduğunu sözlerine ekledi.
    Kadir Oktay'ın, eşi Zerrin Oktay da eşiyle mutlu bir yaşamı olduğunu belirterek, ''Aşırı kilolarımıza rağmen normal insanlar gibi yaşayabiliyoruz.
    Ancak yine de biraz zayıflamak istiyoruz. Yürüyüş yapabiliyoruz ama koşamıyoruz, denize giremiyoruz. Hareketlerimiz biraz kısıtlı oluyor. O nedenle ikimiz de zayıflamaya çalışacağız'' diye konuştu.
    Eşiyle birlikte motosiklete binmekten korkmadığını da dile getiren Zerrin Oktay, ancak motosikletin çok eski olmasından dolayı tedirginlik duyduğunu, motosikletin jantlarında eğilme meydana geldiğini vurguladı.
    Oktay, 36 yıllık bir motosikletin, çocuklarıyla birlikte bindiklerinde 344 kilogram ağırlığı taşımasının, herkes gibi kendisini de şaşırttığını sözlerine ekledi.

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri