Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
6 sonuçtan 1 ile 6 arasý

Konu: ÝÇ Anadolu BÖlgesÝ Haber Platformu

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Okullara bilgisayar sýnýfý

Milli Eðitim Bakanlýðý'na baðlý 1500 okula bilgi teknolojileri sýnýfý kurulmasý, 17 bin okula internet eriþimi saðlanmasý ve internet abonelik maliyetlerinin Ulaþtýrma Bakanlýðý'nca karþýlanmasýný öngören protokol imzalandý.

Protokol törenine katýlan Ulaþtýrma Bakaný Binali Yýldýrým, projenin maliyetinin 110 trilyon lira (110 milyon YTL) olduðunu ifade ederek, ''Evrensel Hizmet Fonu'ndan önemli bir bütçeyi Türk milli eðitimine, MEB'in ihtiyaçlarý için ayýrdýk'' dedi.

Protokole göre, Milli Eðitim Bakanlýðý'nýn belirlediði illerdeki okullara bilgi teknolojileri sýnýfý kurulacaðýný, bunun için 24 bin bilgisayar alýnacaðýný kaydeden Yýldýrým, bunun 1500 bilgisayar teknolojileri sýnýfý kurulmasý anlamýna geldiðini kaydetti.

Yýldýrým, Hýzlý internet baðlantýsýnda öðrenci sayýsý itibariyle yüzde 90'a ulaþtýklarýný, kýrsal kesimdeki yüzde 10 oranýnda öðrenciyikapsayan 17 bin okulda ise uydu ya da baþka teknolojilerle hýzlý internet baðlantýsý saðlamayý hedeflediklerini belirtti.

Yýldýrým, gelecek eðitim-öðretim yýlýna kadar projedeki iþleri bitirmeyi hedeflediklerini, böylece büyük oranda bilgi iletiþim teknolojileriyle ilgili önemli bir noktaya geleceklerini ifade etti.

Milli Eðitim Bakaný Çelik de Bilgi ve iletiþim teknolojilerindeki hýzlý deðiþime iþaret ederek, 8 ve üzeri dersliðe sahip her okulda bir bilgisayar teknolojisi sýnýfý olmasýný, daha az derslikli okullarda belli sayýlarda bilgisayar olmasýný hedeflediklerini ifade etti.

Çelik, öðrencilerin yüzde 90'ýnýn internet ortamýna kavuþtuðunu, ulaþýlamayan yerler için kablosuz internet saðlayan wimax teknolojisi üzerinde çalýþýldýðýný, bu sistemin yaygýnlaþtýrýlmasý halinde internetin ulaþamayacaðý yerin kalmayacaðýný kaydetti.

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Öğretmene laptap kampanyasına benzemez inşallah..
    Hayırlısı olsun.. ne diyelim..

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

umarım çocuklar için hayırlı olur
    teşekkürler özgür

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart ÝÇ Anadolu BÖlgesÝ Haber Platformu

Özellikle ilköğretim okulu öğrencilerinin beyinlerinin bilgi, bedenlerinin de çanta yükünden kurtarılması gerektiği bildirildi.

Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Doğanay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, değişen ve çoğalan bilginin, eğitimde kullanma yollarının da değişmesi gerektiğini söyledi.

Eğitimde amacın, kişinin kendini, sosyal ve fiziki çevresi ile bunların etkileşimini anlayıp geliştirmesi olduğunu belirten Doğanay, bilgiye, nihai bir amaç değil, bir araç olarak bakmak gerektiğini ifade etti.

Doğanay, eğitimde bilgilerin, tıpkı bir hammadde gibi zihinlerde işlenerek sorunların çözümünde, karar verme sürecinde kullanılabilecek bir duruma getirilmesi gerektiğini belirterek, ''Böylelikle bilgi işe yarar hale gelir. İşlenmemiş bilgi yalnızca ezber bilgidir'' dedi.

Bir kişiye ne kadar çok bilgi yüklenirse, o kadar iyi eğitilmiş olacağının yanlış bir anlayış olduğunu ifade eden Doğanay, şöyle konuştu:
    ''Önemli olan kişinin belleğindeki ham bilgilerin çokluğu değil, onları işleyebilmesi ve kullanılabilir bir duruma getirebilmesidir. Bu nedenle, artık okullarımızda öğrencilere bilgi yükleme yerine, bilgileri işleme kapasitesi geliştirilmeli. Kişi, bu becerilerle donatıldığında, karşılaşacağı yeni bilgileri beyninde kolaylıkla işleyerek kullanılabilir hale getirecektir.''

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart ÝÇ Anadolu BÖlgesÝ Haber Platformu

ÝÇ ANADOLU BÖLGESÝ HABERLERÝ ARTIK BURADA
    HADÝ BURAYI HEP BÝRLÝKTE GÜNCEL HALE GETÝRELÝM

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Meram Belediyesi'nden 30 yeni park
    Konya'nýn merkez Meram Ýlçe Belediyesi tarafýndan yaptýrýlan 30 adet parkýn açýlýþý düzenlenen törenle yapýldý.

Meram Ýlçesi Harmancýk Mahallesi Anakent Sokak'ta yapýlan parkýn açýlýþýna Ak Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, Meram Belediye Baþkaný Refik Tuzcuoðlu, Karatay Belediye Baþkaný Mehmet Hançerli ve çok sayýda vatandaþ kataýldý.

Açýlýþta konuþan Meram Belediye Baþkaný Refik Tuzcuoðlu, yeþillik bakýmýndan sýkýntý çeken þehir için ciddi projeler ürettiklerini belirterek, "Geçtiðimiz yýllarda çok güzel parklarýn açýlýþýný gerçekleþtirdik.

Biz bu yýl bir hedef koyduk. Mahallelerimize ulaþmak adýna, çocuklarýmýzýn oynamasý adýna bir konsept geliþtirdik ve bunu uygulamaya baþladýk.

Bu baðlamda 30 adet park yapma hedefini ortaya koyduk. Böylelikle Meram Belediyesi kendi rekoruna imza atmýþ olacak. 30 tane parký Meram'daki mahallelere kazandýrdýk" þeklinde konuþtu.

Konuþmalarýn ardýndan protokol üyeleri kurdele keserek parkýn açýlýþýný gerçekleþtirdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri