Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
4 sonuçtan 1 ile 4 arasý

Konu: Sakýp Sabancý (Hayatý)

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Sakýp Sabancý (Hayatý)

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.

Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. tarihinde, pamuk tâciri Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. (1906 – 1966) ve Sadýka Sabancý'nýn (1910 – 1988) ikinci çocuðu olarak Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'nin Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. köyünde doðdu. Küçük yaþta Adana'ya göç ettiler. Çocukluðunu Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'da geçirdi. Ýlkokulu Adana Ýsmet Ýnönü Ýlköðretim Okulu'nda okudu. 1948 yýlýnda lise öðrenimini yarýda býrakarak Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'ta stajyer memur olarak çalýþmaya baþladý. 1950'de ailesiyle beraber Ýstanbul Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'da bulunan Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'e taþýndý. 1957 yýlýnda teyzesinin kýzý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ile evlendi.
    1966 yýlýnda, babasýnýn vefatý üzerine kurulan Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'in yönetim kurulu baþkanlýðýna getirildi. Annesi ve kardeþleri ile birlikte Hacý Ömer Sabancý Vakfý'nýn kurulmasýna öncülük etti. Bu vakýf aracýlýðý ile 1999'da Türkiye'nin ilk vakýf üniversitelerinden biri olan Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. 'ni kurdu.
    Yardýmsever ve hayýrsever kiþiliði ile tanýnmýþtýr. Adana'ya Türkiye'nin en büyük camilerinden birini yaptýrdý. Sayýsýz okul ve hastane yaptýrdý.
    Sabancý Holding Yönetim Kurulu Baþkaný Sakýp Sabancý, tedavi gördüðü Amerikan Hastanesi'nde 10 Nisan günü sabaha karþý saat 5.55 sýralarýnda hayatýný kaybetti. 71’inci yaþýný iki gün önce hastanede kutlayan Sabancý’nýn ölüm nedeni "böbrek tümörünün karaciðere atlamasý" olarak açýklandý. Sabancý’nýn ölümü, bütün Türkiye’de büyük üzüntü yarattý. 12 Nisan günü Sakýp Sabancý, Sabancý Center’da düzenlenen Devlet Töreninin ardýndan yaklaþýk 100.000 kiþinin katýldýðý cenaze töreniyle Zincirlikuyu Mezarlýðý’nda gözyaþlarýyla topraða verildi.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taþý Delen Suyun Gücü Deðil Damlalarýn Sürekliliðidir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Ödülleri ve niþanlarý

Dünyanýn baþarýlý iþadamlarýna verilen "Altýn Merküri" ödülü (1979)
    Belçika Prensi'nin Atlý Köþk'te takdim ettiði "Belçika Kraliyet Niþaný" (1987)
    Japon hükümeti tarafýndan takdim edilen "Kutsal Hazine Altýn ve Gümüþ Yýldýz Niþaný" (1992)
    Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaþkaný tarafýndan takdim edilen "Devlet Üstün Hizmet Madalyasý" (1997)
    Ýsviçre-Zürih'teki Avrupa Ekonomi Enstitüsü tarafýndan takdim edilen "Avrupa Kristal Dünya Ödülü" (1997)sass
    Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlýðý'nýn takdim ettiði "Kültür ve Sanat Büyük Ödülü" (1999)
    New York'taki FABSIT Vakfý tarafýndan verilen "Yýlýn Ýþadamý" ödülü (1999)
    Fransýz Hükümeti tarafýndan takdim edilen "Légion d'honneur Madalyasý" (2001)
    GYTE tarafýndan verilen "Türk Sanayiine Teknoloji ve Kalite Kazandýran Ýþadamý"

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TÝVÝBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDÝASTAR MÝNÝ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELÝTEBOOK 8540p Notebook (Ý7) - - Xiaomi MÝ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Kitaplarý

1. Ýþte Hayatým 1985
    2. Para Baþarýnýn Mükafatýdýr 1985
    3. Gönül Galerimden 1988
    4. Rusya'dan Amerika'ya 1989
    5. Ücret Pazarlýðý mý ? - Koyun Pazarlýðý mý ? 1990
    6. Deðiþen ve Geliþen Türkiye 1991
    7. Daha Fazla Ýþ Daha Fazla Aþ 1993
    8. Doðu Anadolu Raporu 1995
    9. Baþarý Þimdi Aslanýn Aðzýnda 1998
    10. Hayat Bazen Tatlýdýr 2001
    11. Sakýpname 2002
    12. Býraktýðým yerden Hayatým;
    13. Her Þeyin Baþý Saðlýk;

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Türkiyede bir daha böle bir Ýþ adamý böle yardýmsever harkulade bir insan gelirmi bilmiyorum ama büyük ihitmal gelmez. Türkiye þimdi çakal iþ adamlarýnýn eline kaldý.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri