Konuya Etiketlenenler

Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arasý

Konu: Open DNS Ayarý Nasýl Yapýlýr Ve Nasýl Guncellenir

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Open DNS Ayarý Nasýl Yapýlýr Ve Nasýl Guncellenir

Erþimi engellenen sitelere giremiyor musunuz? Ýnternet özgürlüðünüzün önüne konan engelleri aþmanýn bir yolu var. YouTube ve bunun gibi birçok engellenmiþ siteye nasýl gireceðini bilmeyenler, bu rehberimizi okusun.
    Ýnternet, genel olarak özgür bir ortam olsa da, insanlarýn o kadar da özgür olmamasý gerektiðini düþünen bazý hükümetler belli internet sitelerine eriþimi, internet servis saðlayýcýlar üzerinden engelleyebiliyorlar.
    Böyle durumlarda, örneðin ülkemizde YouTube'a girmek istediðinizde karþýnýza mahkeme kararýyla kapatýlma uyarýlarý çýkabiliyor.
    Ancak bilgisayar teknolojisinin bu kadar ilerlediði günümüzde, önümüze koyulan bu basit engelleri aþmak hiç de zor deðil.

Bu uyarýyla karþýlaþmamak için yazýyý adým adým takip edin
    DNS ayarlarýný deðiþtiriyoruz
    Bu yasaklarý aþmanýn yolu, internet servis saðlayýcýnýzýn size sunduðu DNS sunucularý yerine baþkalarýný kullanmaktan geçiyor.
    Bunu yapmak kulaða karýþýk gelse de, yazýmýzý adým adým takip ettikten sonra aslýnda hiç de zor olmadýðýný göreceksiniz.
    Daha sonra internet aleminde önünüzde hiçbir engel olmadan, YouTube baþta olmak üzere istediðiniz siteye girebilirsiniz.

Windows XP - Adým 1
    Windows iþletim sistemlerinin üç farklý sürümü günümüzde sýkça kullanýlýyor. Windows, XP, Vista ve 7 kullanýcýlarý bu ayarlarý deðiþtirirken temelde ayný þeyleri yapsalar da, bazý detaylarda farklýlýk var.
    Bu yüzden karýþýklýk olmamasý için, her bir Windows için adýmlarý ayrý ayrý göstermeyi uygun gördük.
    Önce, en eski sürüm olan Windows XP ile baþlayalým.
    Windows XP'de Open DNS
    Sol altta bulunan Baþlat tuþuna basýn, açýlan kýsýmda sað sýrada bulunan Denetim Masasý'na týklayýn.
    Açýlan pencerede Að Baðlantýlarý'ný bulun ve çift týklayýn, burada karþýnýza çýkan ekranda sahip olduðunuz internet baðlantýsýný göreceksiniz.

Windows XP - Adým 2
    Kullandýðýnýz internet baðlantýsýnýn simgesi bu pencerede karþýnýza çýkacak. Buna çift týklayýn.
    Þimdi karþýnýza çýkan pencere, sahip olduðunuz baðlantýnýn bazý detaylarýný gösterir.
    Bu pencerede sol alt kýsýmda bulunan Özellikler tuþuna basýn.

Windows XP - Adým 3
    Burada göze biraz karýþýk görünen bir menüyle karþýlaþacaksýnýz ama korkmayýn, bu ekrandan sadece istediðimizi alýp çýkacaðýz. Menünün ortasýna bulunan seçeneklerden Internet Protocol (TCP/IP) olaný seçin ve alt kýsýmdaki özellikler butonuna týklayýn.
    Windows XP için son adýma gelmiþ bulunuyoruz. Pencerenin alt taraftaki yarýsýnda "Aþaðýdaki DNS sunucu adreslerini kullan" bölümünü iþaretleyin.
    Yazýlabilir hale gelen kutucuklardan "Tercih edilen DNS sunucusu" olana 208.67.222.222, "Diðer DNS sunucusu" olana ise 208.67.220.220 yazýn ve Tamam'a týklayýn.
    Bunlarý yaptýðýnýzda artýk eriþimi engellenen sitelere girebildiðinizi göreceksiniz.

Windows Vista - Adým 1
    Þimdi Vista kullanýcýlarýna sýra geldi. Baþlat'a basýn ve Denetim Masasý'na gelin.
    Denetim Masasý'na geldiðinizde Að ve Ýnternet kýsmýnýn altýnda yazan "Að durumunu ve görevlerini görüntüle" kýsmýna týklayýn.
    Denetim Masasý'ný klasik görünüm olarak kullanýyorsanýz Að ve Paylaþým Merkezi iþaretine týklamalýsýnýz.

Windows Vista - Adým 2
    Burada karþýnýza baðlantýnýzýn özelliklerini gösteren bir pencere karþýnýza çýkacak.
    Üst kýsýmda yer alan Baðlantý bölümünde sað tarafta bulunan "Durumu görüntüle" seçeneðine týklayýn.
    Açýlan ekranda sol alt kýsýmda Özellikler tuþuna basýn.

Windows Vista - Adým 3
    Özellikler menüsünde orta kýsýmda yer alan "Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)" seçeneðini iþaretleyin ve Özellikler'e týklayýn.
    Bu ekranda "Aþaðýdaki DNS sunucu adreslerini kullan" seçeneðini týkladýktan sonra aþaðýda açýlan kutulardan üsttekine 208.67.222.222, alttakine 208.67.220.220 yazýn ve Tamam'a týklayýn.
    Ondan sonra geri kalan pencereleri de alt kýsýmda bulunan Kapat tuþuyla kapatýn. Artýk eriþimi engellenen sitelere girebilirsiniz.

Windows 7 - Adým 1
    Windows 7 kullanýcýlarý da Vista'ya benzer yollarý kullanarak DNS ayarlarýný yapabilirler. Baþlat'a basýp, Denetim Masasý'na geldiðinizde karþýnýza çýkan listeden "Að ve Paylaþým Merkezi"ne týklayýn.
    Burada açýlan pencerede üst tarafta yer alan "Etkin aðlarýnýzý görüntüleyin" bölümünü bulun.
    Bu kýsýmda, Baðlantýlar bölümünün yanýnda sahip olduðunuz internet baðlantýsýnýn adý yazar. Bunun üzerine týklayýp bir sonraki adýma geçin.

Windows 7 - Adým 2
    Að baðlantýnýzýn görüntülendiði bu pencerede sol alt kýsýmda bulunan Özellikler tuþuna basýn.
    Karþýnýza çýkan menüde "Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)" seçeneðini iþaretleyin.
    Menünün alt kýsmýnda kalan Özellikler butonuna týklayýn.

Windows 7 - Adým 3
    Ýþte son adýma geldik. Açýlan sayfada alt tarafta "Aþaðýdaki DNS sunucu adreslerini kullan" seçeneðini iþaretleyin. Açýlan kutulardan üsttekine 208.67.222.222, alttakine de 208.67.220.220 yazýn ve Tamam tuþunu týklayýn.
    SDN Sitesinden alýntýdýr

Kullanýcý Bilgi Menüsü

emege gecenlere teþekkurler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Çok teþekürler üstad..

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Windows 7 - Adým 3
    Ýþte son adýma geldik. Açýlan sayfada alt tarafta "Aþaðýdaki DNS sunucu adreslerini kullan" seçeneðini iþaretleyin. Açýlan kutulardan üsttekine 208.67.222.222, alttakine de 208.67.220.220 yazýn ve Tamam tuþunu týklayýn.

Alýntý:

SDN Sitesinden alýntýdýr

usta bunlarý yaptýktan sonra windows sistem32 dreýver etc dosyasýna host içine ipleride atýyorum ama dns ler bende degiþmiyor hep216.146.35.35 ve 216.146.36.36oluyor
    ne yaparsam yapayým

Users Awaiting Email

Kullanýcý Bilgi Menüsü

internet web sitesini görüntüleyemiyor.yazýsý çýkýyor.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekürler

Kullanýcý Bilgi Menüsü

bu bilgileri b izlere ileten bütün emeði gecen arkadaþlara yðneticilere candan teþekürler edrim herkese selam ve sevgiler....

Kullanýcý Bilgi Menüsü

teþekkürler çalýþma çok güzel olmuþ emeðinize saðlýk

Kullanýcý Bilgi Menüsü

benim windows xp aynýsýný yaptým dns 8 8 8 8ve 8 8 4 4 girdim youtubeye giremedim ama sonradan 208 67 222 222 ......ile baþlayaný girdim youtube açýldý
    Konu samiabi tarafýndan (22-07-2010 Saat 12:18 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri