Merhaba saygı değer arkadaşlar bir müşterimin evine gittim çanakların yerlerini deyiştim çanakları ağaçlık bölgeden açık alana monte ettim aşağı indim cihazı açtım tv ekranında sinyal yok yazıyor cihaz dayzek seçiyor olabilir diye düşündüm dayzek deyiştim bu sefer kanallar geldi 1 gün sonra müşterim tekrar aradı sinyal yok dedi bende gidip kablodan olabilir düşüncesiyle kabloyuda deyiştim 2 gün sonra müşterim tekrar arıyor yine sinyal yok yazıyor diyor bana bende müşterime sordum peki kanallar sadece türksattamı gidiyor yoksa diğer uydular çalışıyormu çalışmıyormu hiç bir kanal çalışmıyor dedi bana bende müşterime inanmadım zira yaşlı ve cihaz halinden pek anlamaz avrupa uydusunu ile nilsatı denediyinden emin deyilim neyse cihazı sök getir bende deneyim dedim cihazı iş yerimde bağladım sinyal var cihaz çalışıyor cihazın sahibide yanımda idi bazen 1 gün boyu çalışıyor bişey yapmıyor dedi bana bazende hiç çalışmıyormuş sinyal yok yazıyormuş dedi bana cihazı açtım voltajları kontrol ettim beslmeya baktım tuner su almış olabilir diye düşündüm ama cihazda bir sorun görmedim bendede sinyal yok hatası vermedi cihaz 1 saattir bende çalışıyor soğutup çalıştıracam bakalım ne olacak arkadaşlar besleme condensetörlerinden dolayı bu arızayı bu şekilde belirli aralıklarla verirmi acaba başına böyle bişey gelen arkadaş oldumu yardımcı olursanız çok makbule geçecektir.
Yaptığım işlemler müşterinin evinde kablo değişti dayzek değişti çanağın sinyal verimi süper bi denemediğim LNB kaldı onuda deniyecem bakalım sorun devam edecekmi saygılarımla aliharbiye