Teþekkur Teþekkur:  0
Beðeni Beðeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 10 arasý

Konu: Bisiklet dýþ tekeri arýyorum tavsiyeniz ne olabilir?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Standart Bisiklet dýþ tekeri arýyorum tavsiyeniz ne olabilir?

Merhaba arkadaþlar oðlumun bir bisitleti var ve dýþ teker tamamen soyuldu artýk yürüyemez duruma geldi yaþadýðým ilde bu tekerden aramadýðým hiçbir yer kalmadý ve malesef hiçbir yerde bulamadým bana bir çift dýþ teker lazým nerden bulabilirim ve fiatlarý nedir acaba ölçüleri bu 26x2.35 umarým ölçüyü yanlýþ almamýþým ilgili ve bilgili arkadaþlara teþekkürler saygýlarýmla aliharbiye.
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar kiminiz kimseniz yokmu bilgi verecek
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Eurobike 2007 - Lastikler

Gelelim lastiklere. Lastik sahasýnda yenilik 4 markadan geldi. Sýrasýyla Continental, Hutchinson, Schwalbe ve Tioga. Buna ek olarak belirtmemiz gereken Michelin’in 2008 yýlýnda yeni bir model piyasaya sürmediði ancak Country A/T modelinin 2.1“ boyunda da piyasaya çýkacaðý. Continental

Continental bu yýl en dolu dolu gelen lastik markalarýndan. Daha önce sayfamýzda da tanýttýðýmýz Mountain King modeli ve yeni çýkan Rubber Queen modeli gerçekten ilgi çekici tasarýmlara sahipler. Bu modellerde (kýsmen) kullanýlan Black Chili bileþimi dönüþ direncini %26 düþürüyor, yol tutuþunu %30 arttýrýyor, lastiðin ömrünü %5 uzatýyor.
    Mountain King 2.2 & 2.4
    Baþlýktan anlaþýlacaðý üzere iki ölçüde piyasaya çýkan Mountain King modeli gerek arazi sürüsü (XC), gerekse All Mountain sýnýfýna hitap eden bir lastik. lastiðin diþlerinin daðýlýmý sert ve nemli zeminde yol tutuþu hedeflenerek yapýlmýþ. Supersonic ve ProTection modelleri yeni Black Chili bileþimine sahipler. Supersonic modeli haliyle son derece hafif (2.2”’te sadece 460g aðýrlýðýnda, 2.4”’te 530g). Yanaklarý güçlendirilmiþ ProTection modeli ise ayný ölçülerde 620g ve 750g.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Mountain King 2.4Büyük boyut için týkla!
    Rubber Queen 2.4
    Rubber Queen yeni serbest sürüþ modeli ve sadece 2.4” boyutunda. Black Chili bileþimi kullanýlan lastiðin iç lastiksiz kullanýlan modeli de var. Rubber Queen iç lastikli modelde 850g, iç lastiksiz modelinde ise 1050g aðýrlýðýnda.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Rubber QueenBüyük boyut için týkla!Hutchinson

Hutchinson bir deðil, iki deðil, tam üç yeni modeli 2008 yýlýnda ürün yelpâzesine alan bir marka. Bunlar her tür koþul için tasarlanmýþ Toro ve Iguana ile çamurlu ortamlar için tasarlanmýþ Rhino.
    Toro (Boða)
    Toro Hutchinson’in yeni, her türlü zemin için tasarlanmýþ lastiði. lastiðin patlamaya karþý direncini arttýrmak için “HardSkin” teknolojisi kullanýlmýþ. Yan diþlerin açýsý arttýrýlarak lastiðin virajlardaki yol tutuþunun daha verimli olmasý saðlanmýþ. lastiðin aðýrlýðý 28x1.85 ölçüsünde 510g’dan baþlýyor, 26x2.35 ölçüsünde enduro için 970g’a kadar çýkýyor. Gerek XC modellerinde (66-127 TPI), gerekse enduro modellerinde (güçlendirilmiþ 66 TPI) iç lastikli ve iç lastiksiz için versiyonlar var.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ToroBüyük boyut için týkla!
    Iguana (Iguana)
    Iguana Hutchinson’in her türlü zemin için tasarladýðý, yalnýz Toro’ya oranla daha amatör biniþ için düþünülmüþ ikinci lastik. Sadece iç lastik ile kullanýlabiliyor.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. IguanaBüyük boyut için týkla!
    Rhino (Gergedan)
    Önümüz malum kýþ, çamur. Yeni Rhino iste tam da böyle ortamlarda kullanmak için. HardSkin teknolojisine sahip, fazladan güçlendirilmiþ 66 TPI’lik gövdesi var. 2.1“ ve s.35“’lik modellerinin aðýrlýðý 2350 ve 1450g, gerek iç lastikle, gerekse iç lastiksiz kullanýlabiliyor. lastiðin çamurda yol tutuþunu saðlamak için diþler piramit seklinde yukarý doðru tasarlanmýþlar.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. RhinoBüyük boyut için týkla!Maxxis

Maxxis de Eurobike’te bayaðý bir yenilikle karþýmýza çýkan markalardan. Toplam üç yeni modelle 2008 ürün yelpâzesini geniþletiyor marka.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Ridgeline ve MonorailBüyük boyut için týkla!
    Monorail
    Monorail bilhassa ilginç profili ile dikkat çeken, yüksek hýzda verimli yol tutuþ için tasarlanmýþ bir lastik. Ufak diþleri ve negatif profilinin derinliði ile büyük yan diþler birleþtirilmiþ. .26x2.1” boyunda üretilecek sadece. 60 ve 120 TPI’lik modellerinin aðýrlýðý 480-690g arasýnda deðiþiyor.
    Ridgeline
    Ridgeline tasarlanýrken göz önünde tutulan hedef dönüþ direncinin düþük olmasý ve yüksek hýzlara ulaþtýrmasý bisikletçileri. Bu yüzden geniþ yüzeyli ve birbirine yakýn diþlere sahip. Telli modelinde (60TPI) 26x2.1 boyunda 595g, yarýþ için tasarlanmýþ eXCeption modelinde (120TPI) sadece 490g.
    Ardent
    Ardent 2008 ürün yelpâzesinde en geniþ sahayý

kaplayan lastiklerden biri. Maxxis’in ürünleri arasýnda HighRoller ve Minion arasýnda duracak ve 2008 baharýnda piyasaya sürülecek. Hafif serbest sürüþ modelinde 26x2.25, 29” tekerlekler için 29x2.25 ve 26x2.40 ölçülerinde var. Ayrýca iniþ modeline de sahip, 26x2.40 ve 2x2.60. Bütün lastikler 60 TPI’lik, aðýrlýðý 650g’dan baþlýyor.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. ArdentBüyük boyut için týkla!Schwalbe

Schwalbe de 2008 ürün yelpâzesinde en fazla deðiþiklik içeren markalardan biri. Yýllanmýþ model Racing Ralph’ta yenileme, yeni Furious Fred’in yaný sýra Muddy Mary ve Big Betty’nin yeni boylarý ile yeni çivili lastik Ice Spiker Pro bu yýl piyasaya çýkacak ürünlerden.
    Racing Ralph (RR)
    Schwalbe’nin geçen yýl herhalde en çok satan dað bisikleti lastiði RR’ta yaptýðý yenilik tamamen virajlarda yol tutuþ için lastiðin yanlarýný hedef almýþ. Bunun için lastiðe U þeklindeki diþler eklenmiþ. Önce iniþ lastiklerinde kullanýlan, sonra gecen yýl piyasaya çýkan Nobby Nic’te kendilerini ispatlayan bu diþler RR’de de lastiðin virajda dýþa doðru kaymasýný önlüyor ve daha yüksek viraj hýzýna olanak tanýyorlar. Buna ek olarak RR artýk 29“ boyunda da piyasaya sürülecek. Elbette gecen yýl olduðu gibi bu yýl da RR (ve diðer modeller) serisi SnakeSkin yan duvar (güçlendirilmiþ yan duvarlar), Double Defense (Snake Skin’in yanýnda lastiðin patlamaya daha dayanýklý hale getirilmesi) ve Evo Tubeless (Fazla aðýrlýk sadece 130g) özellik ve modellerine sahipler.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Racing Ralph / Double DefenseBüyük boyut için týkla!
    Furious Fred (FF)
    FF Schwalbe’nin bu yýl herhalde en çok ses getiren modeli. Sadece 295g aðýrlýðý ile hâlihazýrda en hafif dað bisikleti lastiði olan FF127 TPI’lik gövdesi ve inceliði ile Schwalbe bu lastiðin bir yol bisikleti lastiði kadar düþük dönüþ direncine sahip olduðunu belirtiyor. lastiðin inceliði aþaðýdaki fotoðrafýmýzda da belli oluyor zâten. Hâliyle bu lastik tamamen XC yarýþlarý gözetilerek tasarlanmýþ, dolayýsýyla Schwalbe bu modelin mümkünse bir patlama önleyici sývý ile kullanýlmasýný tavsiye ediyor.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Furious FredBüyük boyut için týkla!
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Schwalbe lastik kesitleriBüyük boyut için týkla!
    Muddy Mary ve Big Betty
    Her iki seriye yeni modeller ekleniyor. Muddy Mary hafif bir serbest sürüþ modeline de sahip, iç lastiksiz de kullanýlabiliyor ve 2.35”Älik versiyonu da çýkacak. Big Betty’de ise aðýrlýk tasarrufuna gidilerek 850g gibi bir rakama ulaþýlmýþ, ayrýca tepe iniþi modelinde iç lastiksiz kullaným mümkün kýlýnmýþ.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Muddy MaryBüyük boyut için týkla!
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Big BettyBüyük boyut için týkla!
    Ice Spiker Pro
    Kisin buzlu zeminde binmek için Ice Spiker Pro birebir. Lastik baþýna 361 çiviye sahip ve 695g ile aslýnda bu tarz bir lastik için çok da aðýr deðil.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Ice Spiker ProBüyük boyut için týkla!Specialized

Specialized kendi lastiðini kendi üreten firmalardan. 2008 yeniliði olarak artik ismi marka ile bütünleþmiþ Specialized MTB Factory Team’in kaptaný Ned Overend’in tasarladýðý The Captain adýndaki lastik. 26x2.00 boyundaki lastik iki bileþimden oluþuyor (Dual Compound), elbette bir 29” modeli de var.
    Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. The CaptainBüyük boyut için týkla!Tioga

Tioga 2008 yýlýnda iki yeni model çýkaracak. Bunlar yol tutuþu ve fren verimini azamî seviyeye çýkarmak için diþlerin yeni bir þekilde daðýtýldýðý Trail Finder ve yüksek ve alçak küp seklinde diþlere sahip ve bu sayede arazide iyi yol tutuþu ile asfaltta düþük dönüþ direnci saðlayan Square 8. Her iki model hakkýnda da hiçbir detaylý bilgi yok, resim olarak da Tioga yetkilileri sadece reklam verdiler, ki lastiklerin neye benzediði haricinde bir bilgi edinmek maalesef mümkün deðil. Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Trail FinderBüyük boyut için týkla! Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir. Square 8

usta iþine yararmý bilemem ama bir incele istersen umarým yardýmý olur!!
    Konu veyselbakan tarafýndan (19-07-2010 Saat 15:58 ) deðiþtirilmiþtir.

Kullanýcý Bilgi Menüsü

usta bu arada fiyatlar 15tl dan baþlýyor 50 100 derken 1500 1600 tl ye kadar çýkýyor bilgilerine

Kullanýcý Bilgi Menüsü

banada 2 dýþ tekerlek lastiði ve 2 þambrel lazým aslýnda ama almaya uðraþmaya üþeniyorum

Kullanýcý Bilgi Menüsü

valla basri tabiki her malýn bir alýcýsý olur o ayrýda bana þimdi akülü bisikletler çok cazip geliyor kayýnpeder almýþ 65 yaþýnda valla pýr pýr geziyor hem sessiz hemde yormuyor

Kullanýcý Bilgi Menüsü

saygý deðer veyselbakan arkadaþým mesajýný henüz yeni gördüm ilgin için çok ama çok teþekkürler ediyorum þimdi benim sorunuma gelelim benim aradýðý ölçüler bu 26x2.35
    nerden ve kaça bulabilirim ben öðle dýþ teker lastik markalarýndan pek anlamam aradýðým tekeri nerde ve kaça alabilirim onu bilmek istiyorum ne yapalým þimdi nerden alacam nerden bulacam yardýmcý olursan çok iii olur valla ilgi alakanýz için tekrar teþekkürler saygýlarýmla aliharbiye
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

Alýntý aliharbiye Nickli Üyeden Alýntý Bu Linki Görmeniz Ýçin SupersatForuma Uye Olmanýz Gerekmektedir.
    saygý deðer veyselbakan arkadaþým mesajýný henüz yeni gördüm ilgin için çok ama çok teþekkürler ediyorum þimdi benim sorunuma gelelim benim aradýðý ölçüler bu 26x2.35
    nerden ve kaça bulabilirim ben öðle dýþ teker lastik markalarýndan pek anlamam aradýðým tekeri nerde ve kaça alabilirim onu bilmek istiyorum ne yapalým þimdi nerden alacam nerden bulacam yardýmcý olursan çok iii olur valla ilgi alakanýz için tekrar teþekkürler saygýlarýmla aliharbiye
    özeline pm attým konu ile ilgili incelersin!

Kullanýcý Bilgi Menüsü

ilginize teþekküler ediyorum site sahiplerini telefonla arayýp sormuþtum aradýðým dýþ teker ölçüleri onlarda yokmuþ umarým herhangi bir arkadaþýn bilgisi dahilinde bulurum saygýlarýmla aliharbiye
    LEBEN ?

Kullanýcý Bilgi Menüsü

arkadaþlar konum halen güncel sizden ricam lütfen çevrenizde büyük bisiklet maðazasý varsa bii sorun ya bir türlü bulamdým gitti þu tekerlerden saygýlarýmla aliharbiye
    LEBEN ?

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanýcý var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri