Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 2/7 İlkİlk 1234567 SonSon
65 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Stab HH 120 Disegc Motor MEGA 120 cm Çanak ve MTI

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı kellebekir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    volkan kardeş hayırlı olsun sana birşey soracam.benim Stab HH 120 Disegc Motor senin yaptığının tam tersi çanağın bağlandığı kol yukarıya değil aşağıya bakıyor ben tersmi kurdum acaba
    evet arkadaşım stab motor bu şekilde kuruluo klavuzunda daki montaj sistemı bu şekil senın taktığın şekilde LNB ve receıverdan gelen kablonun takıldğı girişlere yalıtım yapmadıysan motorun su alıp bozulma riski var ama yörun ge olarak oturabilir eğer uydularda problem yoksa yalıtım varsa o şekilde kullanabilirsin.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

açıklamalar için teşekkür ederim.sağol

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yakında 150 CM parabol 18 ınc kollu motor INVACOM LNB sistemını kuracam. Şu an Motor ve maunt hazır geriside gelicek inşallah bide TRIAX 110 cm lık çanağıda sistemlerımın arasına katıcam.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

volkan ustam açıklamalar için tşkler ben bu diseq ve kollu motorlara ilgim yüksek açıklamamdada okumuşundur diseq motorlarda yanlış hatırlamıyosam kol yukarı bakar ve kuruluş doğrudur kendimde 18 inç piston kollu motor kullanıyoru mayrıca diseq te mükemmel b isistem kuruyosun şimdiden hayırlı olsun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı seremir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    volkan ustam açıklamalar için tşkler ben bu diseq ve kollu motorlara ilgim yüksek açıklamamdada okumuşundur diseq motorlarda yanlış hatırlamıyosam kol yukarı bakar ve kuruluş doğrudur kendimde 18 inç piston kollu motor kullanıyoru mayrıca diseq te mükemmel b isistem kuruyosun şimdiden hayırlı olsun

eğerki kollu motorun sesi sorun olmazsa kesınlıkle kollu motor ile devam edın bence eğer benım ses sorunum olmasaydı kollu kuracaktım ama maalesef babam ın bu konudaki kesın tavri nedenı ile dısegc motor kurdum.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yok be ustacım okadar rahatsız edici bi sesi yok ama diseq yanında tabiki birazdaha sesli ben sırf kurdurmadılar diye evi değiştirdim site kuarllarına aykırıymış ama kollu motordan aldiğım verimi diseq ten alamıyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    konulur arkadaşım neden konulmasın nereye koyacaktık motorlu sistemde batı 1 den sonrakı uyduları nasıl alamyı planlıon. Ayrıca 90 lık çanak takacaksam neden motorlu yapayım birde kullandığım motoru biliyormusun biz next goldmaster motorlarda bile 120 lik taktık calışıoda bumu çalışmıyacak stab motorlar 150 cm kadar canak desteklio dişlileri metal. Küçük çanak için yapıldığını nerden cıkarıon anlamadım bundan 5 sene önce kurduığumuz goldmaster motor catıda hiç bişi olmadı.

bilip bilmeden yorum yapmayalım lütfen stab motor tam 120 lik çanak için idealdır. Goldmaster yada next marka motorlar içinde TRIAX 110 luk çanak ile iyi verim alınır ama TRIAX çanağında fiyatı 150 Tl artı kargo masrafı.

Bulunduğum bölge Karadenız karabuk 42 doğu ile 30 batı arasındaki 120 lik çanak ile alınabi,lecek uyduları alıyorum ama tam olarak bır taratma yapmadım.
    bütün kış sizi takip edicem eger kışı o motorla atlatırsanız bende deniycem söyleyim 2 tane disecq motor harcadım deneyimim epey var bu konuda...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı AYMATOV Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    bütün kış sizi takip edicem eger kışı o motorla atlatırsanız bende deniycem söyleyim 2 tane disecq motor harcadım deneyimim epey var bu konuda...
    merak etmeyın bu motorda sorun olmaz. Bursa yada ızmır gibi cok sert ruzgarkarın olduğu bir ilde olsa dediğiniz olabilir ama bu şekilde burda cok motor var. ayrıca anlamadığım motoru catı yada balkon yerıne nereye kuracaz. illaki bir zemınde olacak ve etrafı acık olacağı için ruzgar alacak. ayrıca STAB motor kullandınızmı bu motoru goldmaster ve next gibi plastik dişil motorlarla karıştırmayın.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

aynen volkan usta stabın fiyatına bakılıncada anlayacaksınız bu motorun dişlileri çelik ve 120 olanı 17 kg kadar çanak taşıyabiliyo rahatlıkla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hayırlı olsun volkan .sistem çok şık duruyor.işcilikde güzel yapılmış sayende.
    bu sistemde benim bildiğim kadarı ile anteni çok beklemiştiniz.
    anten çok güzele benziyor.
    piyasa 120 lik anteni ile arasında çok kalite farkı olduğunu düşünüyorum.
    güle güle kullan.

he birde benim bildiğim kadarı ile 13-18 çalıştığı için bu motorlar her uyduyu 18 volt modunda bırakarak seçince daha hızlı gidiyormu

yani
    diyelim vertikali 13 volt
    horizantali 18 ile seciyorsa
    anten türksatta iken
    hotbırddeki bir horizantal yayına gidiş süresi
    ve
    vertikal bir yayına gidiş süresi farklı oluyordur

bu fark çok mu .ölçtünüzmü.
    yaw hocam bu önemlimi dersen.

bende böyle bi şey düşünmeye başlıyorum sayende...

tekrar hayırlı olsun

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri