Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
65 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Stab HH 120 Disegc Motor MEGA 120 cm Çanak ve MTI

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Hayırlı olsun volkan kardeş. Stab motor piyasadaki en kaliteli motordur. dişlileri çok sağlam ve derecelendirmesi mükemmeldir. Goldmaster ve next motorlardan çok çok iyi kalitededir.Bunun için fiyatı biraz pahallı. Ayrıca montaj kolu bu motorlarda yukarı bakar. diğerlerinde ise genellikle aşağıdadır. Montaj direğinde gayet sağlam ve dayanıklı görünüyor. Çanak ve lnb'de kaliteli. Ancak ben biraz kıl olduğum için her zaman çatıya çıkma imkanım yok ise açıkta olan kabloları hep plastik boru içinden geçiririm. Bu sayede hava şartlarından etkilenmesini en aza indiririm. Diseqc motor ***fi için süper seçim yapmışsın.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sancaktar78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hayırlı olsun volkan .sistem çok şık duruyor.işcilikde güzel yapılmış sayende.
    bu sistemde benim bildiğim kadarı ile anteni çok beklemiştiniz.
    anten çok güzele benziyor.
    piyasa 120 lik anteni ile arasında çok kalite farkı olduğunu düşünüyorum.
    güle güle kullan.

he birde benim bildiğim kadarı ile 13-18 çalıştığı için bu motorlar her uyduyu 18 volt modunda bırakarak seçince daha hızlı gidiyormu

yani
    diyelim vertikali 13 volt
    horizantali 18 ile seciyorsa
    anten türksatta iken
    hotbırddeki bir horizantal yayına gidiş süresi
    ve
    vertikal bir yayına gidiş süresi farklı oluyordur
    ir zaman
    bu fark çok mu .ölçtünüzmü.
    yaw hocam bu önemlimi dersen.

bende böyle bi şey düşünmeye başlıyorum sayende...

tekrar hayırlı olsun
    Genellikle diseqc motorlarda 13V seçimi saniyede 1-1.5 derecelik dönme hızına, 18V seçimi ise 2-2.5 derecelik dönme hızına tekabül eder. Yani uydu seçimleri 18V Horizantal yayınlardan seçilirse motor daha hızlı döner. ortalama 42 derece Turksattan 13 derece Hotbirde(29 derece) 13V ile 19 saniyede dönerse, 18 volt ile 11 saniye gibi bir zamanda döner.
    Konu gungor1976 tarafından (01-09-2010 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı gungor1976 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Genellikle diseqc motorlarda 13V seçimi saniyede 1-1.5 derecelik dönme hızına, 18V seçimi ise 2-2.5 derecelik dönme hızına tekabül eder. Yani uydu seçimleri 18V Horizantal yayınlardan seçilirse motor daha hızlı döner. ortalama 42 derece Turksattan 13 derece Hotbirde(29 derece) 13V ile 19 saniyede dönerse, 18 volt ile 11 saniye gibi bir zamanda döner.
    sağolasın güngör

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı sancaktar78 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    hayırlı olsun volkan .sistem çok şık duruyor.işcilikde güzel yapılmış sayende.
    bu sistemde benim bildiğim kadarı ile anteni çok beklemiştiniz.
    anten çok güzele benziyor.
    piyasa 120 lik anteni ile arasında çok kalite farkı olduğunu düşünüyorum.
    güle güle kullan.

he birde benim bildiğim kadarı ile 13-18 çalıştığı için bu motorlar her uyduyu 18 volt modunda bırakarak seçince daha hızlı gidiyormu

yani
    diyelim vertikali 13 volt
    horizantali 18 ile seciyorsa
    anten türksatta iken
    hotbırddeki bir horizantal yayına gidiş süresi
    ve
    vertikal bir yayına gidiş süresi farklı oluyordur

bu fark çok mu .ölçtünüzmü.
    yaw hocam bu önemlimi dersen.

bende böyle bi şey düşünmeye başlıyorum sayende...

tekrar hayırlı olsun
    sağolun hocam.

bildiğiniz gibi sizdede bende de kafada soru işareti kalmaması gerekio.

Çanak için yaklaşık 2 ay bekledım TRIAX ve MEGA arasında kaldım ikisi arasındakı fiyat farkı ve kargo maliyeti nedenı ile Ankaradan bır yakınım yardımı ile MEGA yı aldım. Tabıkı TRIAX kesınlıkle tartışılmaz ama fiyatı meganın hem iki katı hemde ıstanbuldan kargo malıyetı çok yuksek artı kargoda gelırken başına ne geleceği mechul. Ama benım için önemlı olan Maunttu Piyasada satılan Bılsat-Next ve GOLDMASTER CANAKLARIN MAUNTLARI ÇOK ZAYIF VE RUZGARDA ESNEMESI ÇOK. Bu yönden mega tartışılmaz. Ayrıca sacı ve boyasıda diğer canaklara göre cok iyi ama halen aklımın bir köşesinde TRIAX var. ayrıca bizim sabride 105 lık mega var onunda sacı ve maunttu normal canaklara göre çok iyi onada normal bir next disegc motor alıp onuda kuracaz sabriye.

Hocam stab motor diğer diseqc motorlara göre daha yavaş. 13 volt ve 18 volttaki dönme hızına gelince hocam motor dc guce ayarlı yanı üzerinde gerilim bir sabitleyıcı devre yok yanı motorun kollektör ve sargılarının dayanabileceği maxsımum voltajı verdiğinizde en max hızda döner yanı anlayacapınız 13 voltta yavaş 18 de hızlı bende zaten kanal geçişlerinde horizantal yayınlarda yapıyorum.

Hocam ileride sizinde gundemınızde olacağı kanısındayım bu nedenle stabı önerırım canak olarakta eğer ACAR elindeki Trıax ları satmadı ise ondan bir tane size bır tanede bana alırız.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı gungor1976 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Hayırlı olsun volkan kardeş. Stab motor piyasadaki en kaliteli motordur. dişlileri çok sağlam ve derecelendirmesi mükemmeldir. Goldmaster ve next motorlardan çok çok iyi kalitededir.Bunun için fiyatı biraz pahallı. Ayrıca montaj kolu bu motorlarda yukarı bakar. diğerlerinde ise genellikle aşağıdadır. Montaj direğinde gayet sağlam ve dayanıklı görünüyor. Çanak ve lnb'de kaliteli. Ancak ben biraz kıl olduğum için her zaman çatıya çıkma imkanım yok ise açıkta olan kabloları hep plastik boru içinden geçiririm. Bu sayede hava şartlarından etkilenmesini en aza indiririm. Diseqc motor ***fi için süper seçim yapmışsın.

benım catı hemen üstümde o kablolar geçici bana özel dışı guneş ve soğu dayanakılı link kablosundan gelecek onları kullanacam yada eğer olmazsa zaten gırtlak boruları hazır.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sağolasın güngör
    Supersatforum ve siz değerli ustalarım sağolsun. Bilgiler paylaşıldıkça çoğalır kanaatindeyim.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Volkan Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    benım catı hemen üstümde o kablolar geçici bana özel dışı guneş ve soğu dayanakılı link kablosundan gelecek onları kullanacam yada eğer olmazsa zaten gırtlak boruları hazır.
    Volkan ustam yine yakışanı düşünmüşsün. Hayırlı olsun

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Eline sağlık kardeş. Güzel olmuş. Motoru nerden aldıgını sorabilirmiyim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı abtoraman Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Eline sağlık kardeş. Güzel olmuş. Motoru nerden aldıgını sorabilirmiyim
    ben hepsidigital den aldım.

hepsidigitalden de alabilirsiniz yada türkiye bayii ankara KAYA centerdan alabilirsiniz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı AYMATOV Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    disec motor çatıya takılırmı hiç seneye kalmaz gider 120 çanak yerine 90 lık kullanmalıydın sert bir rüzgar onu napar görüceksin disec sistemi küçük çanak için yapılmıştır 120lere kollu motr gerekir
    Kullanılan motormarkası dünyaının bilinen en iyi markasının motorudur. ve komple demir malzemeden yapılmıştır içinde dişlileri dahi. Bence sorun yaşamazlar.

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri