Merhaba,

Digitürk'ten aboneliğim var ve yayınları bilgisayarıma kaydedebilmek istiyordum.
Avermedia Trinity kartı Windows 7 x64 altında çalıştırıyorum. S-video girişinden karta bağlantı yaptım ama görüntü kalitesi tatmin edici olmadı. Bu işlerde yeniyim. Bilgisayardan izlemede bir iki sorunla karşılaştım, bilmiyorum yardım edebilecek var mıdır:

1. Evime damdan gelen tek bir kalbo var. Aynı anda hem dekoderin hem de bilgisayarın çalışmasına gerek yok o yüzden converter'ı değiştirmeyi düşünmedim.
Sadece her seferinde televizyonun arkasına eğilip anteni monte etmeyim diye kabloya bir splitter taktım, herhangi bir filtreleme vs olmadan. Bu durumda bazen dekoder sinyal seviyesi zayıf diyor. 5-2400 filtreli splitter denedim o hiç çalıştırmadı. İkisi aynı anda takılı iken nasıl bir splitter işimi görür?

2. DVB Viewer ve phoenix programlayıcı ile karttan izleme yapabiliyorum, ama bazı kanallar (mesela dizimax - aboneliğim var dekoderde sorunsuz çıkıyor) açmıyor. Plugine baktığımda PMT not found diyor. Hatta bazı kanallarda gösterdikten sonra aynı duruma düşebiliyor. Sizce neden olabilir?

Bir de DVB Viewer için Eutelsat W3A güncel kanal listesini nereden indirebilirim?

İyi günler