Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
55 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Flash xp ile Dreamboxa Bağlanamıyorum?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tamamdır arkadaşlar yaptım sabaha kadar kapalı kaldı sabah açtım otomatik bağlanıyor sorun yok dün sıkıntı oldu ama şimdi rahat giriyor

ama şu cccam olayı canımı sıkıyor çıkmıyor cccam common interface yazıyor
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı baretta29 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Sorun tamamaen kullandıgın image ın backupla uyumsuzlugunda bazen server çalışmayabilir size en basit şekilde çözümü sunuyorum.Diger yukarıdaki yazılanlarla buna çözüm bulmanız mümkün degil eger server yedeginiz varsa yani pc ye kopyaladıysanız veya serveri aldıgınız yerden tekrar size gönderme imkanı varsa çözüm basit.
    DREAMUP ile Image Yükleme==
    1-) Cihaz hicbir sekilde acilmadigi zaman.
    2-) Cihaza baska bir sekilde yazilim atamadiginiz zaman
    3-) orjinal image yüklemeniz gerektiyi zaman

Gerekenler :

1-) RS-232 Seri kablo.
    2-) Seri portu olan bir PC (USB to RS232 donusturuculer de calisiyor)
    3-) Dreamup programi

Yukleme :

1-) Dreambox'in fisini prizden cekin.
    2-) Seri kabloyu PC'nize ve Dream'e baglayin.
    3-) Dreamup programini acin.
    4-) Port kismindan PC'nize bagladiginiz ****** portu secin.
    5-) Use Network kutucugunu secili ise kaldirin (secili olmayacak)
    6-) Connect tusuna basin...

benim tavsiyem orjinal image yüklemeden birkaç kez flash erase yaparak cihazın içini rahatlatın ve yükleme yapın backup ı da flash wizardla yükleyin o zaman flashxp ile cihaza baglanacaksınız var/etc içine server bilgilerini ataıp işlemi bitireceksiniz sonra cihazın fişini çıkarıp yeniden takın işlem tamamdır.
    gemini 4.7.0 image ve ona uygun bir backup yüklemeni tavsiye ederim en iyi çalışan cccam .2.1.2
    Başka sorun varsa yardımcı olmaya çalışayım.....
    çok teşekkürle sorun halloldu ama yukarıda yzdıgım gibi cccam sorunu var acaba yedeği alıp yeniden imagemi atsam?
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu konuda sıkıntı yaşayan arkadaşlar buraya sorununu yazarsa yardımcı olmaya çalışırım ben de sizin gibi bu cihazı kullanan birisiyim ve uzun zamandır bu konuda araştırma ve geliştirme yapıyorum elimden geldigi kadar yardımcı olmaya çalışırım....

Kullanıcı Bilgi Menüsü

cccam dedigim gibi bazı imagelerde düzgün çalışmayabilir eger image ve backup yüklyebiliyorsanız degişik bir versiyon deneyin mesala iyi stabil çalışan cccam 4.2.0 gemini cccam 2.1.1 image i deneyin yüklemeden sonra cihaza restart yaptırın böylece yüklediginiz sürüm kaytı altında olur veya cihazı yeniden başlatın yapın düzelir

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bende sürekli kullandığım bir server yok yedek almama gerek varmı?
    direk image atsam ne olur?
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Direk image atarsan cihaz üzerinde kendine göre yapmış olduğun düzenlemeler kaybolur ama düzenlediğin cihazının yedeğini alırsan yani backıp'u daha sonra sıkıntı olduğunda yeniden kullanırsın.Yani cihazını bir kere istediğin gibi düzenle yedeğini al istediğn zaman sıkıntı oılduğunda kullanırsın bir daha bir daha uğraşmazsın

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı CABBARİ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    çok teşekkürle sorun halloldu ama yukarıda yzdıgım gibi cccam sorunu var acaba yedeği alıp yeniden imagemi atsam?

cabbari cihazını hiç karıştırma. Senın sorunun Dreambox ın eternet entegresi ile ilgili. Cihazı sabaha kadar kapalı kalınca düzelmiş bunlar klon cihazlarda olağan şeyler.

CCCam ın her zaman ototmatik açılmasını istiyorsan comman ınterfrejden cccam start et sonrasında kumandadan kapama tuşuna uzunca bas çıkan menude şimdi yenıden başlat Ok yap işlem tatmamdır. yalnız bu işlemı yaparken cihazın hangi kanalda açılmasını istoyorsan onun üzerinde yap.

Ayrıca illaki image yüklemek istiyorsan son cıkan EGD nemesis 5 beyayı tavsiye ederim gayet stabil onu yukleyebilirsin bunu yapmadan kanal listeinin bir yedeğini al bildiğim kadarı ile serverin yoktu şu an.

Sen yapamadığını yaz icabına bakarız. Zaten forumdada A dana Z ye nerdeyse herşeyı resımlı nasıl yapılacağını anlattım.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tamam yarın kurbanın kellesini düşürünce boşa çıkınca deneyeyim
    hadi şimdilik iyi bayramlar baretta sanada teşekkürler bilgi ve paylaşım için fazla uzaklaşma buralarda ol
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı CABBARİ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    tamam yarın kurbanın kellesini düşürünce boşa çıkınca deneyeyim
    hadi şimdilik iyi bayramlar baretta sanada teşekkürler bilgi ve paylaşım için fazla uzaklaşma buralarda ol
    dikkat et kelle melle derken başka bir yeri uçurma

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dreamlerde ip almama heleki klonlarda en olagan sorunlardan bi tanesi ben de cok ugrastım ve kesin cözüme ulastım cabbari ustam..

Cihazın fişini cekip 5 dk bekleyin modemle hic oynamayın , fişi geri taktıgınız zaman cihazın icinden ethernet entegresinin ışığını (sarı ışık) görünce emin olabilirsiniz..

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri