Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
55 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Flash xp ile Dreamboxa Bağlanamıyorum?

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı HCakir Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Dreamlerde ip almama heleki klonlarda en olagan sorunlardan bi tanesi ben de cok ugrastım ve kesin cözüme ulastım cabbari ustam..

Cihazın fişini cekip 5 dk bekleyin modemle hic oynamayın , fişi geri taktıgınız zaman cihazın icinden ethernet entegresinin ışığını (sarı ışık) görünce emin olabilirsiniz..
    buda ilginç bir yöntem kim bilir daha bilmediğimiz neler var
    süper Teklif sende üye ol sende kazan!!!!
    İşte Davet Linkin!!

http://www.superteklif.com/SuperUye/...9-f6001b6878a1

Kullanıcı Bilgi Menüsü

sorun tekrarlandı ve şimdi hiç baglanamıyor
    1: pc açıp kapattım sonuç yok
    2: cihazı 5 dk açıp kapadım sonuç yok
    3: yeni image atayım dedim modem baglantı kuramıyor sonuç yok
    4: sırayla hem cihaza hem modeme restart attım yine olmuyor

önerileriniz nelerdir neredeyse yazdıklarınızın hepsini yaptım kullandıgım eski image sorunsuzdu bu hiç stabil çalışmıyor
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ilk olarak ımageyi rs 232 kablo ile atacaksın. eternet ile değil. rs 232 kablo bulman lazım

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

hangi imageyi atacagım?
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

EDG Nemesis 5.0 Betayı tavsiye ederim. Aşağıdaki linkten indirebilirsin yada 500 S image arşivi konuma bakarsan ordada ekli.

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşım eger dreamboxa baglanamıyorsan yani ip görmüyorsa ilk önce orjinal imageyi dreamupla rs 232 kablo ile atacaksın bu işlemi yaparken birkaç kez flash erase yapmalısın cihaz daki kalan hatalı eksik bilgiler temizlensin,sonra backupı flashwizardla yüklemelisin sonra da flashxp ile serveri var/etc içine atmalısın. tabiki server yedegin olmalı çünkü cihaz açılmagı için yedekleme şansın yok.
    Tabiki hangi image yi kullanmak zevk meselesi ben gemini diyorum 4.7.0 ve cccam 2.1.4 backupı kullanmanı tavsiye edebilirim.Dreamup ın farklı versiyonları var ama en iyisi eski versiyonlarıdır.Mesala ben dreamup 1.2.2.0 kullanıyorum
    Hnagi backupı kullanacaksan onun orjinal imagesini öncelikle yüklemelisin eger cihazın stabil çalışmasını istiyorsan
    Cihazda sarı ışıgın yanması internet baglantısını gösterir fakat serverin çalışıp çalışmadıgını göstermez.
    Yayınlarda sorun yaşıyorsanız modem fişini çekip 15sn sonra tekrar takın bu resetleme cihazda internet baglantısını yeniden kuracaktır
    Volkan ın yazdıgı gibi;
    Cihazı sabaha kadar kapalı kalınca düzelmiş bunlar klon cihazlarda olağan şeyler.
    böyle sabaha kadar diye birşey yok her zaman reset yapıldıgı zaman bu sorun ortadan kalkacaktır........

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı baretta29 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşım eger dreamboxa baglanamıyorsan yani ip görmüyorsa ilk önce orjinal imageyi dreamupla rs 232 kablo ile atacaksın bu işlemi yaparken birkaç kez flash erase yapmalısın cihaz daki kalan hatalı eksik bilgiler temizlensin,sonra backupı flashwizardla yüklemelisin sonra da flashxp ile serveri var/etc içine atmalısın. tabiki server yedegin olmalı çünkü cihaz açılmagı için yedekleme şansın yok.
    Tabiki hangi image yi kullanmak zevk meselesi ben gemini diyorum 4.7.0 ve cccam 2.1.4 backupı kullanmanı tavsiye edebilirim.Dreamup ın farklı versiyonları var ama en iyisi eski versiyonlarıdır.Mesala ben dreamup 1.2.2.0 kullanıyorum
    Hnagi backupı kullanacaksan onun orjinal imagesini öncelikle yüklemelisin eger cihazın stabil çalışmasını istiyorsan
    Cihazda sarı ışıgın yanması internet baglantısını gösterir fakat serverin çalışıp çalışmadıgını göstermez.
    Yayınlarda sorun yaşıyorsanız modem fişini çekip 15sn sonra tekrar takın bu resetleme cihazda internet baglantısını yeniden kuracaktır
    Volkan ın yazdıgı gibi;
    Cihazı sabaha kadar kapalı kalınca düzelmiş bunlar klon cihazlarda olağan şeyler.
    böyle sabaha kadar diye birşey yok her zaman reset yapıldıgı zaman bu sorun ortadan kalkacaktır........

ya arkadaş burda beni baz alıpta böle bir şey yok diye mesaj yazma. Senın reset dediğin işlem serverle alakalı dreamde eternet görmuyorsa işe yaramaz. Daha sorunun tam olarak ne oldupunu bile bilmeden yazıyorsun. Cabbarinin şikayeti cihazla modemın iletişim kuramamasıdır. Benim kadar bu işin içinde değilsin elimden sayısız dream geçmiştir bu forumda dream 500 s konusunda tekım bunu bil.

Ayrıca cabbari sana bir konuyu hatırlatayım bu sorun Dreamın adaptörunden de kaynaklanabilir pencereden adaptörü deneme amaçlı iste.

Bu dreamlerın en zayıf noktaları adaptör ve eternet kısımlarıdır.

Özellikler tunerın 30 volt ıhtiyacı ve diğer ram ve işlemci voltajlarının ihtiyyacı için 12 voltun osilatör edilmesi cihazda cok büyük bir dezavantaj hem akım kaybı hemde cihazda aşırı ısınmaya neden oluyor. Buna paralel olarak ta eternet kısmının yeterli akımda enerji alamaması bu şekilde arızalara sebep oluyor. Bir ihtimallede eternet entegreside arızalanmış olabilir. Cinde kullanılan bazı entegrelerin çalışma akım değerleri sıcaklık ve soğukluk değerleri yeteri derecede olmuyor buda sorun oluyor. Mesela belki çok az kişi biliyordur genelde elektronıkciler bilir zamanında trabzondan taraflarından rus yapımı fazla ımalat entegre transistör gibi malzemeler ül***e girer cok ucuza elektronıkçilere satılırdı. Ama ne yazıkkı ruslar genelde yaptıkları ürünlerde kendi iklim şartlarını baz aldıkları için - değerlerde calışmasına özen gösterilerdi sıcaklık olayında düşük bir seviyeyı baz alırlardı ve türkyedeki sıcaklık ortamında bu malzemeler cabuk bozulurdu. Yanı anlayacağın cinde üsretilen ucuz ürünlerde tam olarak stabil değerleri olan malzemeler kullanılmıyor.

İmage yükleme senın için geçici bir çözüm yoludur.
    Konu Volkan tarafından (18-11-2010 Saat 02:51 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

volkan verdiğin linkteki imagede cccam entegre edilmişmi?
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

peki arkadaş tüm bu sorunlar klon cihazlarda meydana geliyor orjinal cihaz alsakta bu sorunlar ortaya çıkarmı?
    İşte Davet Linkin!!

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı CABBARİ Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    peki arkadaş tüm bu sorunlar klon cihazlarda meydana geliyor orjinal cihaz alsakta bu sorunlar ortaya çıkarmı?

verdiğim image ustat backup değil yanı. İmageyi attıktan sonra herşeyı kendın kuracaksın ama zaten kuracağın ve yapacağın şeyler ana kısım olarak 4 tane dıım.

1. Addonstan CCcam 2.1.4-CCcam config ve Türkçe dili indirip kurmak zaten bunları Ok lediğin zaman otomatik kuruyor.

2. Kullandığın Uyduların disegc ayarlarını yapıpı kanal listeini cihaza yüklemek.

3. Skıns ve kullnacağın plugınsleri de addonstan yuklersın bunlar cok basit.

4. Son olarakta eğer varsa severın flaşh FXP ile bağnıp cfg dosyasına yazarsın olur biter.

Backup yerıne bu şekilde temiz bir yükleme yapmak hem cihazın stabil çalışmasını hemde senın öğrenmen konusunda iyi olur.

Ayrıca Orjinal dreamlerde de dahi Adaptör ve dısegc secme sorunu kronıktır ama eternet entegresinin bozulşması sorunu çok nadirdir. Orjinmallerde adaptörler bozuluyor ama klonlardaki kadar sık değil bunuda hatırlatayım.

Sen ilk önce şu adaptör işini bir dene.

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri