Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: DISEqC Switch su sorunu !..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart DISEqC Switch su sorunu !..

Arkadaşlar tahminim anten kablosunun taşıdığı sudan dolayı 45 günde 3 adet DISEqC Switch değiştirdim. Denemelerimde komple silikonla kaplamama rağmen yine sonuç alamadığım yani dıştan kesinlikle su almıyacağını düşündüğüm için kablodan geliyor diye düşünüyorum. Bu arada 2 adet antenim iki apartman ötedeki apartman çatısında ve çıkıp kontrol etmemin çok sıkıntı doğuracağı durumdayım. Bir deneme yapmak istiyorum ama deneyen varmı diye size danışıyorum DISEqC Switch' in kapağını açıp anten kablosunun sadece bakır telinin kutuya girdiği yeride yada komple içinede silikonla doldurmak çözüm olurmu? Güzel günler sizlerin olsun hoşçakalın...:45:

Kullanıcı Bilgi Menüsü

dıseq ne marka çok merak ettimde 5 senedir çanagım lnbm dıseq var hiç bişey olmadı birde açık öle duruyo sizinki neden öle oldu anlamış degilim.. şuda olabilir kablo ile su damlası geliyosa ondanda yapabilir..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı dragutcim Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar tahminim anten kablosunun taşıdığı sudan dolayı 45 günde 3 adet DISEqC Switch değiştirdim. Denemelerimde komple silikonla kaplamama rağmen yine sonuç alamadığım yani dıştan kesinlikle su almıyacağını düşündüğüm için kablodan geliyor diye düşünüyorum. Bu arada 2 adet antenim iki apartman ötedeki apartman çatısında ve çıkıp kontrol etmemin çok sıkıntı doğuracağı durumdayım. Bir deneme yapmak istiyorum ama deneyen varmı diye size danışıyorum DISEqC Switch' in kapağını açıp anten kablosunun sadece bakır telinin kutuya girdiği yeride yada komple içinede silikonla doldurmak çözüm olurmu? Güzel günler sizlerin olsun hoşçakalın...:45:
    Kardeş montaj yaptığım sistemlerde Diseqc switchlerin hepsi neredeyse açıkta. önemli olan kablonun su akış yönünden yukarı switch bağlamalısın. Yoksa kablon eski veya çatlak falansa içerisinden damla damla su alır.Kabloyuda kontrol et.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kablo yara almışsa içinden su yürür kabloyu kontrol edin

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Dostum tahminim zaten kablonun taşıdığı, zaten belirttim, fakat kablolara müdahale etme şansım çok sıkıntılı, eğer çözüm bulamazsam zaten tümden kablo, çanak, LNB değişimine gidecem. Amacım ucuz ve pratik çözüm, bu yüzden fikirlerinize başvuruyorum, teşekkürler...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Evet diseqc switch çanaktan bile yüksekte fakat oturduğum semt bayır ve çanakların olduğu apartman üst kotta yani daha yüksekte su basıncı olur diye düşündüğümden, sualim bu yönde oldu...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

yoo çanalkla lnbyle alaklı bi sorun degil siznki yargıç ustatın dedgi gibi kabloda yarık vardır ordan aldıgı suyu dıesqe taşıyıp bozuyu bence yeşil kalın kablodan alıp degiştirin farkını görürsünüz degiştirmede sıkıntı yaşıyom demişsisniz yapcak bişey yok yeni kablo çekmeniz lazım sorun bundan ibaret öle olsa taktıgım heryerdeki dıseqler gitmişiti benimkide dahil..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Arkadaşlar konu şu DISEqC Switch' in kapağını açıp anten kablosunun sadece bakır telinin kutuya girdiği yeride yada komple içinede silikonla doldurmak çözüm olurmu? Bunu deneyen oldumu ? Eksik olmayın yukarıda izah ettiklerinizin farkındayım. Asıl soru şu DISEqC Switchin silikonlu arka kapağını açıp tümden water prof ( su geçirmez, su ile teması kesmek )yapmak mümkünmü araştırmam bu yönde. Tüm dostlarıma selamlar...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı dragutcim Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Arkadaşlar konu şu DISEqC Switch' in kapağını açıp anten kablosunun sadece bakır telinin kutuya girdiği yeride yada komple içinede silikonla doldurmak çözüm olurmu? Bunu deneyen oldumu ? Eksik olmayın yukarıda izah ettiklerinizin farkındayım. Asıl soru şu DISEqC Switchin silikonlu arka kapağını açıp tümden water prof ( su geçirmez, su ile teması kesmek )yapmak mümkünmü araştırmam bu yönde. Tüm dostlarıma selamlar...
    kabloyu değiştirmeden sorunu çözmek istiyorsun ama kabloda yırtılma varsa değiştirmek zorunda kalacaksın su alan yerden çürüyecektir muhakkak kimseninde senin yapmak istediğin gibi DISEqC!i silikonlayarak sorunu çözmek istediğini sanmıyorum çünki değişitirerek ve suyun girmesini engellemek en basit çözüm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri