Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/5 12345 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: DSM 3000 NIT Yazılım ve Kanal listesi yükleme programları

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart DSM 3000 NIT Yazılım ve Kanal listesi yükleme programları

NOT: j11B ve J16B yazılımı akülü cihazlar için J11L ve j16L yazılımı lithium-ion pilli cihazlar içindir

DSM 3000 NIT Kullanım Kılavuzu

Yazılım yükleme açıklama:

1-Cihaz kapalı konumda olucak.
    2-Yükleme programını çalıştırın
    3-Yüklenecek dosyayı seçin (örnek: DSM_3000_ NIT_23_Temmuz_2011_(_j16B_ )_V3.45.cry)
    4-Cihaza bağlan butonuna basın
    5-Dsm3000 nit cihazını açın.
    6-Resimdeki yeşil işaretli yerde çıkan yazı ile yükleyeceğiniz yazılımın aynı olması gerekir.( J16B veya J11B )
    7-Program Pic butonuna basın.

işlem yaklaşık 4 dakika sürücektir yükleme işlemi bitince cihazı arka anahtardan kapatıp açın.

Not: Uyumsuz bir dosya cihaza yüklenemez her hangi bir şekilde yükleme esnasında işlem yarıda kalır ise cihaz çalışmaz
    fakat yükleme işlemine baştan başlıyabilir.

J11B J16B yazılımları aynı yazılımdır cihaza göre boot farkı vardır.

NIT Nedir: Network Information Table (Şebeke Bilgisi) Her uydudan ve Her TP üzerinden veri olarak gelmektedir. DSM3000 NIT cihazı içindeki NIT kartı cihaz herhangi bir sinyale kilitlendiğinde otomatik olarak o transponderin şebeke bilgisini araştırmaya başlar. bu araştırma işlemi gelen bilgi miktarı ve hızına göre 3 saniye ile 10 saniye arası sürmektedir ve tamamen uydudan gelen bilgilere bağlıdır. NIT kartı üzerinden veriler alındıktan sonra cihaz ekrana o an aktif olan transponderin şebeke adını ve uydu derecesini verir

Alıntıdır emege gecenlere teşekkurler
    Kullandıgım ekipmanlar;
    Vestel Smart 4K-Next Machina 3d,Next 2000 Fta,Atlanta Smart G3,Tivibu uydu yasal abonelik,Netflix,Youtube Premium

Kullanıcı Bilgi Menüsü

bu uydu bulucusunu kullanan arkadaşlar bende kullanıyorum bi sorum olacak
    1-bu cihazın LNB ve DiseqC Akım Ölçümü (Sağlamlık Kontrolü) bu özelliğinden fayda saglamadım şöyleki
    2-kullanımıyla ilgili önemli bilgi kısmında
    A-tekli ln 80-140 ma deger olması
    B-ciftli lnb 10-250 ma deger olması
    3- arızaya gittim çanakdan direk lnb ölçtüm 185 ma deger geldi yukarıdaki degerlere göre saglam demektir
    ancak bazı kanalları gösterirken kanalların görüntüsu gidiyordu uydu cihazına anten kablosunu söküp takınca tekrar görüntü geliyordu kabloyu degiştirdim yine aynı lnb degiştirdim düzeldi tüğm kanallar full gösterdi sorun çözüldü yani lnb arızalı çıktı
    buna göre bu cihazın lnb arıza tesbiti nasıl yapılacak ölçüyorsunuz degerler yukarıdaki degerleri veriyor ancak lnb arızalı bunu çözemiyorum bu cihazı kullanan arkadaşlardan bu uydu bulma cihazıyla
    1-lnb
    2-dayzek
    3-santral
    4-kablo arıza tesbiti nasıl yapıyorlarsa
    anlatırlarsa çok sevinirim cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım elimde laptop var windows 7 yüklü bu dsm 3000 nıt yazılımını yükleyemiyorum cihaz la bilgisayar com baglanamıyor o yüzden yazılımı atamıyorum bilenlerden cevap bekliyorum saygılarımla

Kullanıcı Bilgi Menüsü

teşekkürler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Suan benim cihazda 3.43 var ve Multiswitch ile Multifocus tarama olmuyor.

Elmideki Multiswitch TechniSat GigaSystem 17/8.

Insahllah bu yeni yazlim ile olur

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Icon12

Alıntı nurix Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Suan benim cihazda 3.43 var ve Multiswitch ile Multifocus tarama olmuyor.

Elmideki Multiswitch TechniSat GigaSystem 17/8.

Insahllah bu yeni yazlim ile olur
    arkadaşım 3.45 yazılımda ne istiyorsun 3.43 gibi sadece şekilsel farklılık var uydu arama menusünde % lik gösterge gibi bazı yenilikler gelmiş başka bir şey yok saygılar

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Kosavalı® Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    NOT: j11B ve J16B yazılımı akülü cihazlar için J11L ve j16L yazılımı lithium-ion pilli cihazlar içindir

DSM 3000 NIT Kullanım Kılavuzu

Yazılım yükleme açıklama:

1-Cihaz kapalı konumda olucak.
    2-Yükleme programını çalıştırın
    3-Yüklenecek dosyayı seçin (örnek: DSM_3000_ NIT_23_Temmuz_2011_(_j16B_ )_V3.45.cry)
    4-Cihaza bağlan butonuna basın
    5-Dsm3000 nit cihazını açın.
    6-Resimdeki yeşil işaretli yerde çıkan yazı ile yükleyeceğiniz yazılımın aynı olması gerekir.( J16B veya J11B )
    7-Program Pic butonuna basın.

işlem yaklaşık 4 dakika sürücektir yükleme işlemi bitince cihazı arka anahtardan kapatıp açın.

Not: Uyumsuz bir dosya cihaza yüklenemez her hangi bir şekilde yükleme esnasında işlem yarıda kalır ise cihaz çalışmaz
    fakat yükleme işlemine baştan başlıyabilir.

J11B J16B yazılımları aynı yazılımdır cihaza göre boot farkı vardır.

NIT Nedir: Network Information Table (Şebeke Bilgisi) Her uydudan ve Her TP üzerinden veri olarak gelmektedir. DSM3000 NIT cihazı içindeki NIT kartı cihaz herhangi bir sinyale kilitlendiğinde otomatik olarak o transponderin şebeke bilgisini araştırmaya başlar. bu araştırma işlemi gelen bilgi miktarı ve hızına göre 3 saniye ile 10 saniye arası sürmektedir ve tamamen uydudan gelen bilgilere bağlıdır. NIT kartı üzerinden veriler alındıktan sonra cihaz ekrana o an aktif olan transponderin şebeke adını ve uydu derecesini verir

Alıntıdır emege gecenlere teşekkurler
    teşekkür ederim usta

Kullanıcı Bilgi Menüsü

TesekkÜrler

Kullanıcı Bilgi Menüsü

tşk ederim

Kullanıcı Bilgi Menüsü

elline saglık

Sayfa 1/5 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri