Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Şarap Ve Rakı Okuyun Arkadaşlar. :)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Smileys Allgemein 087 Şarap Ve Rakı Okuyun Arkadaşlar. :)

Hoşuma Gitti Sizlerle Paylaşmak İstedim Arkadaşlar.

Hz.NUH şaraba düşkün olduğundan gemisine 3 tane asma fidanı almış. Gittiği
    yerde onlari dikmiş ama fidanlar 2 senedir büyümemiş.
    Tanrıdan yardım istemiş.
    Gelen nidada,

- Bir tilki kesip kanı ile 1. fidanı,

- Bir aslan kesip kanıyla 2. fidanı,

- Bir eşek kesip kanıyla 3.fidanı sulaması önerilmiş.

Asmalar senesine bir mahsul vermiş ve bol bol içki yapılmış.

İşte Bu nedenle;

Bir kadeh içen kişi TİLKİLEŞİR...

İkinci kadehte ASLAN kesilir...

Üçüncü kadehten sonra da EŞEKLEŞİR...

ESKİLERİN DEYİMİ İLE DÜNYADAKİ EN İYİ İKİ İLAÇ,

- HARİCEN YAKI...
    - DAHİLEN RAKI İMİŞ.....

HAYDİ BAKALIM SAĞLIĞINIZA DOSTLAR !

YARASIN....
    alıntı
    Konu muslum-baba tarafından (01-12-2011 Saat 19:46 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Kardeş dediğin gibi bardakta durduğu gibi durmuyor valla.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

içki bütün kötülüklerin ANASIdır.

H.Muhammed

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Küçük Öykü / İçki Kötülüklerin Anasıdır

`İçki, bütün kötülüklerin anasıdır` uyarısına aldırmamıştı Adam. Bir gün Arkadaşı`na, ``Bizim eve misafirliğe gel de, kafaları demliyelim demişti. Arkadaşı da, `kafa demleme` sözünden hoşlanmış, ``Tamam!`` diye karşılık vermişti. ``Bu akşam sizin evdeyim!``

Akşam oldu. Çalınan zille kapıya açan Adam, karşısında gördüğü Arkadaşını, ``gel dostum!`` diyerek karşıladı. Onu içeri aldı. O günkü imkanların oturma yeri olan sedire buyur edip dinlenmesini sağladı.

Adam, yeni evlenmiş olmasına rağmen Arkadaşı henüz bekardı. Evvelce de yürütülen arkadaşlık, kendisi evlendi diye kesilecek değildi ya. Öyle düşünüyordu Adam. Bekarken oluşturulan arkadaşlık sitilinin aynı şekilde devam edeceğini sanıyordu.

Adam, mutfaktaki karısına;

``Hanım!`` diye seslendi. ``Sofrayı hazırla da karnımızı doyuralım! Getirdiğim şişeleri de koymayı unutma ha!``

Kadın, olur mu? diye söylendi içinden. evlenmiş adamın, içkili yemeğe, bekar arkadaşını getirmesi doğru olur mu? İtiraz edecek oldu; mutfağa gelen kocasının zılgıtının ağırlığında kalıp ``Tamam!`` dedi.

Neyse. Sofra hazırlandı. Tabaklar yerleştirilip içine yiyecekler kondu. Adam da Arkadaşı`nın kolundan kavrayıp, ``Haydi yemeğe!`` deyip çekiştirdi.

Sofrada, kadeh yerine kullandığı bardakları doldurdu adam. Arkadaşı`nın elindeki bardağa `Şerefe` vuruşu yapıp boğazından yuvarlamaya başladı.

Adam, karısına, zılgıtı çekmişti ya! Kendilerine hizmet etmeye zorlanan Kadın, ürkekliğinden, ``Şunu al..`` dediğinde, aldı; ``Şunu getir...`` dediğinde, getirdi.

Aradan biraz zaman geçtiğinde, hem Adam`ın hem de Arkadaşı`nın tavırları değişmeye başlamıştı. Kadın, yine sofraya geldiğinde, Arkadaşı ona anlamlı baktı, iç geçirme refleksine girip bir garip harekette bulundu.

Adam;

``Heeyyyyt!`` diyerek ayağa fırladı birden. Sofradaki bıçağı kaptı. Arkadaşı`nın üzerine yürüyüp;

``Sen, benim karıma sarkıntılık mı ediyorsun lan!`` deyip, vurdu... vurdu... vurdu.

* * *

Polis nezaretinde kandine gelmişti Adam. Bir şeylerin ters gittiğini farkediyordu. Namusum... diye mırıldandı. Namusuma dokundurur muyum ben be! Saat, sabaha yakın olmuştu galiba. Kafasını iki elinin arasından kaldırdı; hücreye girişini fark etmediği Komiser`i, kendine bakarken gördü.

Komiser;

``Ne halt ettiğinin farkında mısın?`` diye sordu. ``Arkadaşın, tahtalı köyü boyladı sayende!..``

Adam, sızlandı:

``Boyladı, Komiserim!..``

``Hapishane hayatın başlayacak ya; Karın`da perişan kalacak sayende!..``

``Perişan kalacak Komiserim!..``

Komiser, fazla demedi. İki kolunu, ``bu nasıl iştir Allahım!`` diyerek yana açtı. Kendini de facianın içindeymiş gibi hissedip hücreden çıkmak istedi.

Komiser, hücrenin kapısında durup geri döndü. Acıyan bir hâlle Adam`a bakıp;

``Artık anlamışsındır değil mi?`` diyerek başını salladı. ``Artık anlamışsındır, içki denen nesnenin, kötülüklerin anası olduğunu!``

İbrahim Faik Bayav
    (2 Ocak 1995)
    Konu beydemir tarafından (02-12-2011 Saat 02:29 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

kocamustafa paşada ramazan efendi camii nde bir imam vardı. taksicilik yaparken o camiye giderdim. imam fıkıh dersleri almış gayet bilgili biri idi..
    beydemir abinin yazdığı "içki kötülüklerin anasıdır" hadisini yorumlarken şöyle demişti;
    burada bahsedilen ana kelimesi doğurganlığı ifade ediyor. yani kötülükleri doğuran.
    bu zıkkımı içersen, kendinden geçtiğinde, hiç olmayacak bir sebepten adam öldüre bilirsin, trafik kazası yapabilirsin, karından boşanabilirsin,çocuklarına ailene çevrene her an fenalık yapabilirsin vs...
    maalesef "sen daha milli olamadınmı" denilerek zina ve içkiye teşvik eden bir millet olduk...
    bu zıkkıma müptela olana allah yardım etsin...inşallah bırakır...
    selametle...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı osmann Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    kocamustafa paşada ramazan efendi camii nde bir imam vardı. taksicilik yaparken o camiye giderdim. imam fıkıh dersleri almış gayet bilgili biri idi..
    beydemir abinin yazdığı "içki kötülüklerin anasıdır" hadisini yorumlarken şöyle demişti;
    burada bahsedilen ana kelimesi doğurganlığı ifade ediyor. yani kötülükleri doğuran.
    bu zıkkımı içersen, kendinden geçtiğinde, hiç olmayacak bir sebepten adam öldüre bilirsin, trafik kazası yapabilirsin, karından boşanabilirsin,çocuklarına ailene çevrene her an fenalık yapabilirsin vs...
    maalesef "sen daha milli olamadınmı" denilerek zina ve içkiye teşvik eden bir millet olduk...
    bu zıkkıma müptela olana allah yardım etsin...inşallah bırakır...
    selametle...
    Çok güzel aklıbaşında bir yazı ağzına sağlık

Kullanıcı Bilgi Menüsü

anlamli bi yazi olmus tesekkurler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Vay garibim rakı.İçmesini bilmeyenlerin elinde ne hallere düşmüş!..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı rselturk Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Vay garibim rakı.İçmesini bilmeyenlerin elinde ne hallere düşmüş!..
    bilenlerin elindende kaza çıkıyor...
    selametle...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

çok güzel bir deyim olmuş tebrikler

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri