Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Fener,e yakısmadı böyle mi olacaktı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Fener,e yakısmadı böyle mi olacaktı

NEVZAT DİNDAR
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ’nin şampiyonluğu kaybetmesi sonrasında Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ’nda ortalık karıştı. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ’ın sevincinin başlamasından itibaren ilk olarak birkaç sarı-lacivertli taraftar sahaya girdi. Güvenlik güçlerinin sert müdahalesinin ardından buna sinirlenen tribünler, bir anda aşağı inmeye başladı. Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ’nun da Galatasaray bayrağıyla sevinmesi ortamı daha da gerdi. Binlerce taraftar, saha zeminine girerek ortalığı yıktı, soyunma odalarına girdi, ortalığı talan etti. Plastik koltuklar kırılıp, sahalara atıldı, yayıncı kuruluşun kameraları kırıldı.
    Stat dışında da taşkınlık yapan Fenerbahçeli taraftar, Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. ’de 2 polis aracını ters çevirerek yakmaya çalıştı. Yoğurtçu Parkı’nda toplanarak taşkınlık yapan bir Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. taraftar, kendilerine su sıkan Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı’na (TOMA) taş ve sopalarla saldırdı. Polis ekipleri de gruptakileri Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. kullanarak dağıtmaya çalıştı. Dağılan taraftarların stat etrafındaki ara sokaklara kaçarak taşkınlıklarını sürdürmesi üzerine, polis ekipleri tekrar müdahale ederek sarı-lacivertlileri biber gazıyla dağıtmaya çalıştı.
    Biber gazı bayılttı
    Bu arada, atılan taşlardan bazı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. polisleri hafif şekilde yaralanırken, polisin kullandığı biber gazından etkilenerek Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. geçiren taraftarlara da stat etrafındaki sağlık görevlileri müdahale etti. Çocuklarıyla birlikte maçı izlemeye gelen bazı taraftarlar, atılan gazdan çocuklarının etkilenmesi üzerine polise tepki gösterdi.
    Olaylar sırasında, bir polisin silahını almaya çalışan taraftar gözaltına alındı. Bir taraftar da polis amirine bıçak çekti. Amirin silahını çekerek uyardığı taraftar elindeki bıçağı atmayınca, arkasından yaklaşan bir polis memuru tarafından etkisiz hale getirildi.

Soyunma odasına bağlanan tünelin ağzında toplanan taraftarları polis engellemekte güçlük çekti. Sahada yaşanan olaylarda
    birçok taraftar da yaralandı. Sarı-lacivertliler çevre hastanelere götürüldü.

FATURASI AĞIR!
    Taraftarın çıkardığı saha olayları ve stat dışında yaşananlar, Fenerbahçe’ye sportif cezayı da beraberinde getirecek. Karşılaşmanın ardından sahaya inen taraftardan doğrudan sorumlu bulunan sarı-lacivertli kulübün, asgari 4 maç seyircisiz oynama ya da saha kapama cezası alacağı ifade edildi. Bunun dışında, olaylara karışan ve emniyet güçleri tarafından tespit edilen taraftar için de Sporda Şiddeti Önleme Yasası’na göre işlem yapılacağı belirtildi.

Fenerbahçeli bir taraftar, polis amirine bıçak çekti. (Solda) Statta bulunan sarı-lacivertliler ise sahaya inip, plastik koltukları kırdı. (Üstte) Stat dışında bulunan taraftarlar ile polis arasında adeta Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir. yaşandı. Polis otomobilleri zarar gördü, TOMA’lar ancak su sıkarak taraftarı emniyet güçlerinden uzaklaştırdı. (Altta)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

taş üstünde taş komamışlar maşallah iyi
    yanıklarda iz bırakmaz

Kullanıcı Bilgi Menüsü

İyi mi? bende sizin bu yaklaşımınızı tebrik ediyorum

Kullanıcı Bilgi Menüsü

trabzonspor sahaya çakı atlet attı terorist ilan edildi medyayada!!! 4 maç seyircisiz
    bunlar ne he peki malum medya vermez bunları yatıştırır bakalım kaç maç yiyecek ??

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Ayıp çok ayıp kazananı tebrik etmeyi öğrenemedik

Kullanıcı Bilgi Menüsü

TFF: Gerekeni yapacağız!

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından çıkan olaylarla ilgili olarak açıklama yaptı: Bu tabloyu kabullenmek, alışılagelmiş bir saha olayı gibi görmek asla mümkün değildir. Gereken yaptırımlar uygulanacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF), Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile Galatasaray arasında yapılan şampiyonluk maçından sonra çıkan olaylarla ilgili yapılan açıklamada, ''Futbolun ruhuyla bağdaşmayan, tarihi bir rekabete asla yakışmayan, taraflı tarafsız herkesin yüreğini acıtan bu tabloyu kabullenmek, hoşgörü ile karşılamak, sebebi ne olursa olsun alışılagelmiş bir saha olayı gibi görmek asla mümkün değildir. Türkiye Futbol Federasyonu, bu aşamada çok yönlü bir değerlendirme yaparak gereken yaptırımları uygulayacaktır'' denildi.

Federasyonun internet sitesinde yapılan açıklamada, derbi sonrası çıkan olayların derin bir üzüntü yarattığı belirtildi.

Futbolun çağdaş batı ülkelerinde farklı bir mecrada ilerlediği, o mecrada oyuna, kurala rakibe saygının esas olduğuna dikkat çekilen açıklamada, ''Türk futbolunun da bu yönde ilerlemesine katkıda bulunmak, başta federasyonumuz olmak üzere, kulüplerimizin, yöneticilerimizin, teknik adamlarımızın, oyuncularımızın ve oyunun vazgeçilmez parçası olarak gördüğümüz taraftarlarımızın asli ödevidir. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasının en güçlü adayı olan bu ülkenin, farklı bir yaklaşımın içerisinde olacağını düşünmek bile olanaksızdır'' ifadeleri yer aldı.

Medyada, '''Kupa neden Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda verildi?' tartışmalarını anlamak ve bu tartışmaları çağdaş bir yaklaşım olarak görmenin imkansız olduğu kaydedilen açıklamada, ''Kupa töreninin gecikmesini, statta oluşan olumsuz ortam dikkate almadan eleştirmek ise haksızlıktır. Kupa, valilikçe sahada güvenli ortamın hazırlanması sonrasında, bizzat Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun da hazır bulunduğu törende, başkanımız Yıldırım Demirören tarafından şampiyon Galatasaray'a takdim edilmiştir'' denildi.

''İNSAFSIZLIKTIR"

TFF'nin hafta içinde kulüplerle yaptığı görüşmeler sonrasında oluşan düşüncenin, İstanbul Valiliği'ne iletilmesiyle, şampiyonluk kupasının maç bitiminde statta verilmesinin karara bağlandığı anlatılan açıklamaya şöyle devam edildi:

''Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, hafta içerisinde kulüplerimiz ile yapılan görüşmelerde mutabakat sağlamış, gösterdikleri duyarlılık nedeniyle kendilerine teşekkür etmiş, ardından oluşan düşünce İstanbul Valiliği'ne iletilmiş ve kupanın maç bitiminde verilmesini karara bağlamıştır. Zaten sportif anlamda bakıldığında, çağdaş uygulamalara göz atıldığında, doğru olan da budur. Yaşanan olayların sorumluluğunu Türkiye Futbol Federasyonu'na yıkmaya kalkışmak, asıl nedenleri göz ardı etmeye kalkmak, kelimenin tam anlamıyla insafsızlıktır.

Tüm üzüntümüze karşın, olayların daha vahim boyutlara ulaşmasını engellemek adına, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri yöneticileri ile İstanbul Valiliği'nin gösterdiği özverili çabaları takdir etmek, federasyonumuz adına onlara teşekkür etmek gerektiği inancındayız. Futbolumuzun, yalnızca ülkemizde değil, uluslararası platformda da bu tür olaylarla anılmasının önüne geçilmesini sağlamak, tüm futbol ailesinin ortak sorumluluğudur. Gelinen bu noktada, herkesi sağduyulu değerlendirmeler yapmaya ve davranmaya davet ederiz.''

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Tüm kurullarıyla istifa etmeleri gerekeni yerine getirecektir.Mümkünse bir daha hiçbir spor dalında görünmesinler.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Tayyip Erdoğan: ''Polis Araçlarını Devirmek Nedir?''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam oynanan Fenerbahçe - Galatasaray derbisi sonrası olay çıkaran Fenerbahçe taraftarını sert şekilde eleştirdi.

"Böyle bir şeyi söylemek istemezdim ama söylemek zorundayım. Spor denince akla futbol geliyor. Maalesef dün akşam işte bir final maçında, Galatasaray - Fenerbahçe arasındaki müsabakada ortaya konulan tablo bir Başbakan olarak şahsen beni üzmüştür. Ortada bir netice var. Futbolun üç neticesi vardır. Galibiyet, beraberlik, mağlubiyet. Bu üç neticeye de katlanmak durumundasınız. Eğer bu üç neticeye katlanamayacaksan, bu işi yapma. Fair Play denilen olay budur. Çok daha ilginci, bayanlar tribünlere çekildi ki; tribünler çok daha, ahlaki bir standarda kavuşsun, ulaşsın. Ama baktık ki sadece bayanlar ve çocukların olduğu maçlarda bile aman yarabbim, küfür gırla gidiyor. Böyle bir spor anlayışı veya böyle bir spor seyircisi olur mu? Erkekleri kadınlar ıslah edecek diye beklerken, baktım ki, hanımlarda da felaket bir tablo var. Dün akşamki olaya baktık. Dün akşam Galatasaray berabere kalmak suretiyle şampiyon oldu. Tebrik edeceksin, kutlayacaksın, alkışlayacaksın hepsini. Ben bir Fenerbahçe taraftarı olabilirim. Ama ben tebrik ettim, tebrik ediyorum ve alkışlıyorum. Bunu yaymamız lazım. Maçtan sonra her tarafı yakıp yıkmak, bütün polis araçlarını devirmek. Bu nedir ya? Bunu biz terörde görüyoruz. Ama bu tribünlere terörü hakim kılmak isteyen zihniyeti de lanetliyorum. Burada eğlenip, dinleneceğiz. Bunu yapmamız lazım. Bu noktada üzgünüm, bu anlayışı telin ediyorum. Galatasaray'ı da tebrik ediyor, kutluyorum."

Kullanıcı Bilgi Menüsü

[YOUTUBE]P3zGWj4GvrE[/YOUTUBE]
    Konu muslum-baba tarafından (13-05-2012 Saat 19:45 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Maç sevdalısı değilim.Hatta hoşlanmam bile.Günlerdir,böyle bir sonucu sezinlermiş gibi ille de Erdemspor şampiyon olsun istedim.Zira bu denli toplumsal olaylar insanlardaki bastırılmış duyguları,horlanışları ve tek başına olmanın hiçliğinin bir dışavurumudur.Kontrolsüzdür.Davranışlara sürü içgüdüsü eğemendir.Tek başına bir centilmen olan birey,kontrolsüz ve çoşkun bir kalabalık içinde vahşi bir yaratık olur çıkar..Sert önlemler almak kaçınılmazdır.Avrupanın çagdaş dünya görüşünü alacağımız yerde [B]holiganizmi kendimize yakın bulduk.Doğrusu biz bunları haketmedik;Tekrar her futbol sezonunda holiganizmin değil,erdemin şampiyon olması dileğimle!...

Kullanıcı Bilgi Menüsü

ne demeli bilemiyorum.bu olayları adam akıllı irdelemeli verilecek cezaları öylesine yüksek tutmalıyız ki bir daha bu olaylara tevessüh edilmesin.trabzonu terörist ilan eden bazı medyalar bu olayları nasıl irdeleyecekler merak ediyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri