Konuya Etiketlenenler

Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Mersat uydu alıcısı trt hariç kanal göstermiyor (yardım)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Mersat uydu alıcısı trt hariç kanal göstermiyor (yardım)

Öncelikle Selamlar,
    1 haftadır ''Mersat Mini Rax'' markalı uydu alıcısı ile problem yaşıyorum. Sinyal gücü %67-%68'i bulurken sinyal kalitesi en fazla %5 oluyor. 1 hafta öncesinde 1-2 kanal haricinde (bu 2 kanal apartmanın tümünde çekmiyor) diğer kanallar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. fakat şuan sadece trt'nin kanalları çekiyor. Uydu ayarlarından denemediğim işlem kalmadı. Daha bugün yeni lnb kablosu taktım, fakat yine sonuç yok. Şimdi uyducu bulup birde ona para yedirmek istemiyorum. Bunun sebebi nedir? Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. Teşekkürler..

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı revengefire44 Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Öncelikle Selamlar,
    1 haftadır ''Mersat Mini Rax'' markalı uydu alıcısı ile problem yaşıyorum. Sinyal gücü %67-%68'i bulurken sinyal kalitesi en fazla %5 oluyor. 1 hafta öncesinde 1-2 kanal haricinde (bu 2 kanal apartmanın tümünde çekmiyor) diğer kanallar sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. fakat şuan sadece trt'nin kanalları çekiyor. Uydu ayarlarından denemediğim işlem kalmadı. Daha bugün yeni lnb kablosu taktım, fakat yine sonuç yok. Şimdi uyducu bulup birde ona para yedirmek istemiyorum. Bunun sebebi nedir? Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederlerse çok sevinirim. Teşekkürler..
    sen yinede bir uyducu akadaşa götür cihazı.
    Konu ibrahim iz tarafından (28-08-2015 Saat 13:47 ) değiştirilmiştir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı ibrahim iz Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    sen yinede bir uyducu akadaşa götür cihazı.
    ne kadara halleder hocam bu işi

Kullanıcı Bilgi Menüsü

arkadaşım uydu alıcının sanırım lnb ayarları yerinde değil lnb.lokal osilatör ayarını 09750 10600 olarak ayarla yada üniversal lnb konumuna getir hçkl.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

frekans tarattırırken tp.listesinin 1 . sırasında 11747.27500.h olarak ayarla ve netvork seçeneğini açık konuma getir netvork seçeneği değilde bazı cihazlarda şebeke olarak yazılıdır açık konuma getir tarattır sorunun düzelir hçkl.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri