Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
33 sonuçtan 31 ile 33 arası

Konu: Geçmişten günümüze Uydu cihazlarımız - sistemlerimiz :)

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Merhaba arkadaşlar forum sayfamızda böyle bir başlık açmanız güzel olmuş eski günlerimizi hatırlamış oldu ve o günlerden nerlere kadar geldiğimizi görmüş olduk.Sizlerin ki kadar çok fazla uydu ve sistemleri hakkında deneyimim olmasa da hobi olarak vazgeçilmezim.İlk uydu alıcı mı 2004 yılında almıştım,ondan öncesi belediye yayınları masaüstü anten kullanıyordum.İlk uydu alıcım Arçelik 520d CI tabi ozmanalar goldmaster ve diğer alıcılar pahalıydı.Arçeliği 250 tl ye almıştım çanak antenler hariç kart modül vs. hiç kullanmadım elle *** girişi nasıl yapıldığını bilmezdim.Uyducu birine sormuştum senin uydu alıcın şifre kırmaz demişti kiracımız yeni gelmişti onda sunny at modelini hatırlamıyorum onun alısını kurmuştu cebinden kağıt çıkarıp xxl ***** platium kanallarını açmıştı.Ben ise arada açılıyordu denk geldikçe bakabiliyordum.Ve hala uydu alıclarına merağım var şuna Redline 5000 ts aldım next kullandım bundan once d-smartın arçelik ile çok uğraştım rs 232 kablosu aldım şifre atabilmek için onunla zamanında bir defa çözdüm üç ay izlemiştim....

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı abraham Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    tam olarak hatırlamıyorum ama 90 yılların başıydı galiba alman RTL kanalının zirvede oılduğu tutti frutti proğramı sayesinde aldık 4 metrelik anteni samsun çarşambaya kamyon üstünde geldi satan firma ise alfa isimli bi firma idi
    sabahcı kahvemize kurmuştuk anteni.uydu cihazın markası çevirmeli düğme gibi olan drake bi markaydı galiba o anteni geirdiğimizde insanlar amerikan radarı sanıyordu kimide verici olarak görüyordu çanak anten nerde o zamanlar .hiç unutmam almanyada fenerbahçe galatasaray hazırlık maçı oynayacak maçı ya rtl veriyordu yada macıkbox adı altında şimdiki star veriyordu 67 ekran tv yi dışarı koymuştuk insanlar traktör üzerinde maç seyretmeye gelmişlerdi tutti frutti sayesindede kahve geceleri gündüzden daha iyi iş yapar olmuştu geceleri.ama hiç unutmam o anten ile uydu cihazına bi reno alınıyordu o zamanlar.o zamanlardan kaldı bana bu uydu hevesi .cine 5 bilgisaayardan çözmeler ne günlerdi be o günler
    Zaten o RTL kanalıı değilmi uyduculuga merak sardıran ben 11 yasında falandım cumartesiler a-dult film cıkıyordu bizim burada belediye veriyordu RTL sat1 pro7 falan RTL kanalını sonra raiuno raidue ile surekli değiştirip duruyorlardı RTL de karaşimşek dallas mikehammer tutti fruttiler full vardı bizim tam cekmiyordu ben paso antenlerdeydim sonra RTL kapattılar bizim bölgede bir tane adam vardı tv ci ali benek diye verici ile yayın veriyordu bize yakındı bir gun gittim yayına abi dedim surekli kanallarla oynuyon TELEON yeni acılmıştı o zamanlarıı RTL den teleona geçti akşamları NBC veriyordu Eurosport falan RTL vermez oldu ne sinirlenmiştim çevirmeli uydu alıcısı kullanıyordu ozamanlar bu sistemler dedigin gibi bir arabaya yakındı şimdi ucuz ama o zamanki tatlar yok

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Uplatalim konuyu

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri