Lösev
Teşekkur Teşekkur:  0
Beğeni Beğeni:  0
Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Satranç Günahmı,Günah Değilmi..??

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Standart Satranç Günahmı,Günah Değilmi..??

Satranç oyunuyla ilgili bugün bir çok haber okudum.satranç oynamak günahtır diye.Ve aşagıdaki videoyu yüklemeye karar verdim.yorum yapmıyorum izleyelim yeter..

[YOUTUBE]BewOcTg-FYI[/YOUTUBE]

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Reyting primi bence izlemedim videoyuyu

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Editör hocam konu problem olucaksa silebilirsin benden yana problem yok.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    goldmaster sg2100 disegc motorlu 110 cm çanakla 90 East den 34.5 West kadar 46 adet uydu dreambox hd 800 se orijinal
    4 sabit antenle humax 5400 ze

Uydular.90.85.74.70.68.66.62.60.54.53/52.5/52.50.46.45.42.39.36.33.32.31.30.28.26.23.21.19.16.13.10.9.7.5.3.1.dogu
    34.30.22.20.15.14.8.7.4.3.01. batı

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Şunu belirtmeden geçemiycem Cübbeli Ahmet Hoca 2011 deki söyleminde tavla değil satranç zeka gliştirir diyor günah değil demiyor.Ama 2016 daki videosunda ise bu oyun hakkında dinen belirlenen şeyleri söylüyor.Yani yiğidi öldür hakkını yeme birinde günah değil diğerinde günah demiyor.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı cayna Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Editör hocam konu problem olucaksa silebilirsin benden yana problem yok.
    Gayet güzel konu hocam fetva veren kişi pek tavsip etmiyorum acıkcası

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Okey-Tavla bir kumar oyunu olarak oynanıyor ama satrancı çözemedim. yalnız santrancın ne gibi dinen bir sakıncası var onu araştırmak lazım.

Bildiğim ilk hintlilirden geldiği iranlıların çok iyi bildiği ve peygamberimiz dönemindede olan bir oyun. Bunu santranç olarak kısıtlamadan Kumar-Kötü amacı olan dini vazifeleri engelleyen her oyun dinizmizce haramdır.

Satranç belli bir dönemden sonra üzeirndeki oyun şekillerine ve kurallarına bakılarak belli bir haçlı gurubunu simgelemektedir. Belli bir dönemde kraliyet oyunu olarak oynanmış. Bu nedenle din alimleri tarafından dinimize göre haram sayılıyorsa onu bilemem.

LG 49UF8507 UH/3D - SAMSUNG 40D6000 3D LED TV - TİVİBU HUMAX IPTV+UYDU HD - MEDİASTAR MİNİ 2727HD - ATLANTA HDBOX T - KORAX FULL HD - Next Mini Black Plus + HD - STAB HH 120 Diseqc Motor - NEXT 2600 D Diseqc Motor - INVERTO BLACK ULTRA TWIN - MTI 0.2 db Süper LNB - LENOVO TPAD E495 Notebook (AMD RYZEN5) - HP ELİTEBOOK 8540p Notebook (İ7) - - Xiaomi Mİ 9T - Honda Civic Premium FB7

Taşı Delen Suyun Gücü Değil Damlaların Sürekliliğidir.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Satrancın günahmı,Harammı olduğunu tartışıyorsak vay halimize...
    Biz Yurt Diye Anadolu'yu
    Yol Diye Cumhuriyet'i
    Onur Diye Bağımsızlığı
    Önder Diye ATATÜRK'ü Seçtik.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

Alıntı Hilmi Nickli Üyeden Alıntı Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.
    Satrancın günahmı,Harammı olduğunu tartışıyorsak vay halimize...
    Neden böyle bir yorum yaptınız kesin olarak biliyormusunuz İslam dinine göre haram mı yoksa mekruh mu bilginiz varsa paylaşın.Bu forum bilgi paylaşma forumu üstelik dinimizde bu oyunun anlamı nedir çoğu kişi bilmiyordur tartışarak öğreneceğiz.

Kullanıcı Bilgi Menüsü

AHMET HAKAN YAZMIŞ

CÜBBELİ!
    Bu sefer de kafayı santranca takmışsın. Uydurma hadislere yaslanarak “satranç oynayanlar ve seyredenler lanetlenmiştir” diyorsun.
    *
    Cübbeli!
    Bu yaptığınla şu üç şeyi aynı anda yapmayı başarıyorsun:
    *
    - BİR: Memleketi karıştırmak isteyen iç ve dış mihraklara, yeni cinayet alanlarının adresini veriyorsun.
    *
    - İKİ: İslam’ı satranç gibi bir zekâ oyununa bile müsamahasız bir din gibi göstererek milleti dinden imandan uzaklaştırıyorsun.
    *
    - ÜÇ: “Satranç, tavladan bile kötü” saptaması yaparak... Aslında biraz satranç oynayıp zihnini geliştirmen gerektiğinin itirafını yapıyorsun.
    Ahmet Hakan
    Bu Linki Görmeniz İçin SupersatForuma Uye Olmanız Gerekmektedir.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an Bu Konuyu Gorunteleyen 1 Kullanıcı var. (0 Uye ve 1 Misafir)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri